Kendi kendine yardım mide bulandırıcı bir türdür, ancak Gretchen Rubin’in (“Mutluluk Projesi”nin yazarı) çalışmasına her zaman erişimi kolay ve gerçekten yararlı bulmuşumdur. Gerçekten inandırıcı, bu bir tesadüf olabilir, ama onun seçkin bağlantısını öğrendim ve şimdi kravat çok şüpheli. Kocası, eski Clinton yönetimi Hazine Sekreteri ve Goldman Sachs CEO’su Robert Rubin’in oğlu Jamie Rubin, Brookings Enstitüsü’nde kıdemli bir arkadaş. wtff gibi.

Kitabında bir sürü kapitalist köpek ıslığı olduğunu düşünmeden önce, belki sadece hiperanalitik olduğumu düşündüm ya da belki de çoğu insan gibi beyni yıkanmış olabilir.

Onu hiç okuyan var mı? Öğrenmek üzücüydü. Bana göre, böyle bir bağlantı birini iptal etmeli. Böyle bir bağlantısı olan kimseye güvenemem, özellikle de 6 yıldır devam eden başarılı bir en iyi podcast’leri, en çok satan birkaç kitabı, hayranlarının fikirlerini tartışması için bir uygulaması, haftalık sosyal medya videoları ve çevrimiçi video kursları, hepsi kendi kendine yardım fikirlerini ve markasını zorluyor. Bunlar benim gözümde propaganda için olgunlaşmış durumda.

Bazen kültürlü hissettiriyor. Son zamanlarda yaptığı şey, Dört Eğilim adı verilen icat ettiği bu tipoloji oldu. Tipolojiler her zaman astroloji veya Meyers-brigg insanları gibi hissettiğim tarikatları besler.

38 Comments

1. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, şukuladım , memo – 81

2. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa inan ki iyi, linkedinde paylaştım , ali – 120

3. Gürbüz Reply

Adana dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . Selamlar bu web sitesi inan ki hayran edici, facebookta paylaştım , Gürbüz – 254

4. Niğde dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . Selamın aleyküm sayfan valla çok güzel, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 232

5. Bitlis merkezden ben mehmet. Selamlar sayfa yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 06-07-2021 04:56:49

6. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Slm web siteniz cidden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 381

7. Kırşehir dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . Merhaba herkese sayfan vallaha hayran edici, şukuladım , ali – 297

8. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz cidden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 473

9. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Slm siten vallaha dikkat çekici, twitter da paylaştım , emin – 324

10. Eskişehir merkezden ben . Mrb paylaşım harbiden hayran edici, face de paylaştım 07-07-2021 23:00:09

11. selam arkadaşlar web sitesi ciddiyim güzel, facebookta paylaştım

12. Denizli dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . Merhaba herkese sayfan gerçekten çok iyi, facebookta paylaştım , ali – 217

13. Erzurum merkezden ben emin. selamun aleyküm web sitesi valla güzel, teraziye tıkladım 13-07-2021 18:16:26

14. Yozgat dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . selamun aleyküm bu web sitesi vallaha hayran bıraktı, tebrikler , emin – 28

15. Merhabalar sayfanız inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım

16. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Slm sayfanız cidden iyi, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 187

17. Selamlar bu web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım

18. Kırşehir dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . Merhaba paylaşımınız inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ziya – 86

19. merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha mükemmel, twitter da paylaştım

20. Bayburt merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfan cidden iyi, face de paylaştım 23-07-2021 17:37:44

21. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Merhaba herkese siten inanılmaz dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , gaye – 335

22. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. selamun aleyküm web siten gerçekten çok hoşuma gitti, şukuladım , doruk – 273

23. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Mrb web siten cidden dikkatimi çekti, şukuladım , ali – 411

24. Elazığ dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . Merhaba herkese web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Emine – 364

25. Gürbüz Reply

Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Selam web siteniz valla çok iyi, twitter da paylaştım , Gürbüz – 246

26. Erzincan merkezden ben mehmet. selamun aleyküm web siteniz yeminle mükemmel, teşekkürler 22-08-2021 19:43:15

27. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Merhaba sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , memo – 118

28. Bingöl merkezden ben Aylin. Merhaba sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım 23-08-2021 21:19:06

29. Kastamonu dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . Selamın aleyküm paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım , Gürbüz – 146

30. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 421

31. Kilis dan kimler var. En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. . Mrb paylaşımınız inanılmaz hayran edici, saolun , ali – 455

32. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Merhaba web siteniz yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 430

33. Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha çok güzel, şukuladım

34. Sinop merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımın vallaha billaha çok hoşuma gitti, tebrikler 11-09-2021 16:56:25

35. Bu konu : ” En sevdiğim kişisel gelişim yazarlarından biri olan Gretchen Rubin’in büyük bir kapitaliste sıkı sıkıya bağlı olduğunu öğrendim. ” çok güzel. Selam paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , – 352

Write A Comment