Sanırım bazı insanlar “en sevdiğiniz komplolar nelerdir?” diye şikayet ediyorlar. gönderiler. Sanırım bunlardan bazıları gerçekten “veri çiftçiliği”, bu yüzden herhangi birini paranoyak yapıyorsam özür dilerim.

Öte yandan, son zamanlarda ana akım medyada kelimelerin kasıtlı olarak çok fazla kötüye kullanıldığını fark ettim ve bu kelimelerin bir listesine sahip olmak biraz yararlı olabilir, bu yüzden birisinin %100 zincirinizi ne zaman çektiğini bilirsiniz.

Benim favorim, başlıkta da belirtildiği gibi “debunk”. Bu bir nevi gerçek bir kelime, ama ciddi bir bağlamda doğru kelimenin şuna benzer bir şey olacağından oldukça emin olduğumda, eski zamanların argo bir kelimesi gibi “harika scott, ruhçu seansınızı çürüttüm” gibi. çürütmek. O kelimeyi kullanmak istemiyorlar çünkü ciddi bir anlamı olan ciddi bir kelime. Ve neredeyse hiç öyle değiller Sahip olmak bir şeyi çürütmek.

Bir diğeri de “dezenformasyon” için “yanlış bilgi”. Birincisi dürüst bir hata anlamına gelirken, ikincisi genellikle bir istihbarat teşkilatı veya benzeri bir kuruluş tarafından kasıtlı bir aldatma anlamına gelir. Bu da garip görünüyor, çünkü her zaman birisini kasıtlı olarak yalan söylemekle suçlamak bağlamında kullanılıyor.

“İnsan doğuran”, “cinsiyet şiddeti” gibi toplumsal cinsiyet diline girmeyeceğim bile, çünkü bu çoğu insan için tamamen açık olmalıdır. (Eh, sanırım çoğu insan, birisini rahatsız etmekle suçlanana kadar, “cinsiyet şiddeti” tanımının ne kadar gülünç bir şekilde genişlediğini anlamıyor.)

Bir diğeri, kadın ya da çocuk olmayan herkes için “savaşçılar”. (Bu, genellikle bir Ortadoğu bombalamasında kaç kişinin öldüğüne dair raporlardan gelir).

74 Comments

1. Karaman merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar paylaşımın inan ki iyi, linkedinde paylaştım 18-07-2021 02:35:30

2. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi süper ötesi iyi, twitter da paylaştım , memo – 452

3. Bartın dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Merhabalar bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Emine – 450

4. Batman dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Selam herkese siten inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım , doruk – 493

5. Sivas merkezden ben ziya. selam arkadaşlar paylaşımın yeminle çok hoşuma gitti, saolun 18-07-2021 02:43:06

6. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Mrb paylaşımınız inan ki iyi, sağolun , elif yılmaz – 276

7. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz inan ki dikkat çekici, facebookta paylaştım , – 176

8. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, şukuladım , mehmet – 324

9. Hatay merkezden ben banu. Slm paylaşımın cidden çok güzel, sağolun 18-07-2021 02:48:40

10. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım

11. Edirne dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . selamun aleyküm paylaşım yeminle mükemmel, saolun , doruk – 427

12. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Slm bu web sitesi cidden dikkat çekici, teşekkürler , ali – 41

13. Rize dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Selamın aleyküm web siteniz inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım , emin – 210

14. Selam herkese bu web sitesi harbiden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

15. Kayseri dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Mrb web sitesi inanki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 409

16. Bilecik merkezden ben ziya. selamun aleyküm siteniz gerçekten mükemmel, teşekkürler 18-07-2021 03:04:22

17. Selam sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

18. Burdur dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . selamun aleyküm web siten gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Hasan – 356

19. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selam paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, saolun , ziya – 54

20. Selamın aleyküm sayfanız cidden çok hoşuma gitti, şukuladım

21. Kayseri dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Selamın aleyküm sayfanız cidden çok güzel, face de paylaştım , doruk – 453

22. Bayburt dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Selam herkese paylaşımın yeminle hayran bıraktı, tebrikler , emin – 156

23. Mrb bu web sitesi harbiden mükemmel, sosyal medyada paylaştım

24. selamun aleyküm paylaşımın valla dikkat çekici, twitter da paylaştım

25. Merhaba paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, sağolun

26. Edirne dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Slm paylaşımınız inanki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Emine – 411

27. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 77

28. Çorum dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Merhabalar siten valla hoşuma gitti, face de paylaştım , Emine – 248

29. Batman merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımın vallaha billaha hayran edici, tebrikler 18-07-2021 12:24:33

30. Afyon merkezden ben gaye. Selamlar web siten valla hoşuma gitti, teşekkürler 21-07-2021 03:21:36

31. Yalova merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar web siten ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım 21-07-2021 17:08:28

32. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selam herkese paylaşım cidden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ziya – 345

33. Mardin merkezden ben hatice. selam arkadaşlar paylaşımınız yeminle güzel, tebrikler 22-07-2021 13:12:04

34. Kırıkkale dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . selamun aleyküm paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , memo – 331

35. Merhaba herkese siteniz süper ötesi hayran bıraktı, sağolun

36. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selam herkese sayfanız süper ötesi iyi, teraziye tıkladım , ahmet – 464

37. merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

38. Selam siteniz inanki güzel, linkedinde paylaştım

39. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz valla dikkatimi çekti, tebrikler , gaye – 450

40. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Merhabalar web siteniz süper ötesi dikkat çekici, facebookta paylaştım , ali – 164

41. Osmaniye dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Mrb sayfan cidden çok güzel, linkedinde paylaştım , doruk – 61

42. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 290

43. Hatay dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Merhaba herkese paylaşım inanılmaz güzel, şukuladım , emin – 309

44. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Merhaba paylaşım gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım , ahmet – 410

45. Şırnak dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , doruk – 107

46. merhaba arkadaşlar siten valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

47. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , emin – 323

48. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Merhaba paylaşımın valla iyi, teraziye tıkladım , ahmet – 36

49. Diyarbakır merkezden ben emin. Selam herkese web siteniz inanılmaz hoşuma gitti, sağolun 01-09-2021 15:24:28

50. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selam web siten süper ötesi çok iyi, saolun , ali – 403

51. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selam web sitesi harbiden dikkat çekici, face de paylaştım , banu – 323

52. elif yılmaz Reply

Malatya merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar web siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 06-09-2021 18:41:11

53. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Merhaba sayfa yeminle dikkat çekici, teşekkürler , Gürbüz – 13

54. elif yılmaz Reply

Kütahya dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Merhaba sayfan ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 118

55. Tekirdağ dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . selam arkadaşlar web sitesi inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 142

56. Yozgat merkezden ben emin. Slm siten cidden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 12-09-2021 16:46:44

57. Erzincan dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . selamun aleyküm siten yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , mehmet – 479

58. Manisa dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Selam sayfa ciddiyim hayran bıraktı, saolun , ali – 317

59. Erzincan dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Selam herkese web siten cidden dikkatimi çekti, tebrikler , gaye – 302

60. Ankara dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . selam arkadaşlar siten gerçekten hayran edici, face de paylaştım , doruk – 114

61. Kocaeli merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar sayfan harbiden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 18-09-2021 03:52:57

62. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selamlar sayfan süper ötesi hayran edici, tebrikler , mehmet – 134

63. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım , Hasan – 388

64. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi harbiden çok iyi, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 467

65. Bu konu : ” En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil ” çok güzel. Selam sayfanız inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 176

66. Antalya dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . Mrb paylaşımın cidden güzel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 131

67. Gaziantep dan kimler var. En sevdiğiniz fnord kelimeleri nelerdir? Benimki “debunk” ve “yanlış bilgilendirme”. onlar aslında demek değil . merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle hayran edici, tebrikler , ahmet – 12

Write A Comment