Gr8 reeee-set şeylerini karıştırıyor ve WEForum’un çocuk sitesi younggloballeaders DOT org’da kimin kim olduğuna bakıyordu. Aliko Dangote Vakfı, katkıda bulunanların başında listeleniyor, ben de onu araştırdım.

Görünüşe göre bu adam süper zengin ve wiki’si bir siyasi partinin (PDP?) Üyelerine yaptığı bazı hediyeler için “önemli endişeler yarattığını” belirtiyor. Her neyse, bu gönderi onunla ilgili değil, ama bir şekilde Nijerya seçimlerine, özellikle 2019 başkanlık seçimlerine baktım ve çok benzer dolandırıcılık iddiaları vs. buldum. Bu iddiaları okuduğumda, ilk düşüncem, dolandırıcılık suçlamalarına ek olarak (kulağa tanıdık geliyor) ek olarak bazı ertelemeler ve seçim zamanıyla ilgili uzun gecikmeler olduğu için ne tür oy veren şirketlerin dahil olduğunu görmek oldu.

Uzun lafın kısası, “SARS Sonu” adlı bu gruba / protestolara (hala devam ettiğine inanıyorum) rastladım. Hâlâ kazıyorum, ancak bu tam olarak burada protestolar ve isyanlarla olanlara benziyor (ve belki de devam edecek), aynı ünlü destekçileri vb.

Bunu neden gönderiyorum? Bu belirli grup End SARS veya 2019 Nijerya seçimlerinde karşılaşılan sorunlar hakkında, INEC, kullanılan makineler / yazılımlar vb. İle çalışan şirketler hakkında başka birinin araştırma yapıp yapmadığını merak ediyordum.

Nijerya’daki toplumsal huzursuzluk ile ABD’deki huzursuzluk arasında pek çok paralellik çiziyor. Belki hiçbir şey, belki bir şey.

Younggloballeaders dot org’un “üyeler” sayfasındaki kişilerin listesini incelemek ve hangi şirketleri araştırmak, Cuma günü LOCKDOWN’da bir komplo geçirmek için eğlenceli bir yoldur.

Her neyse, bunun siyasi bir görev olması amaçlanmamaktadır. Doğru adayın kim olduğuna dair hislerim var ve sizinkine sahipsiniz. Politik inançlarınıza saygı duyuyorum ve dürüst olmak gerekirse inançlarımı size zorlamaya çalışmıyorum. Burada gerçekleri arıyorum, tıpkı bir bodrum katındaki tipik bir ahbap gibi, iplikle birbirine bağlanmış bir bilgi duvarı ve haritalar var, çünkü olan bu. Teşekkürler!

Herkese Mutlu Şükran Günleri.

Author

39 Comments

1. Selam paylaşımınız yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

2. Bu konu : ” End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi iyi, şukuladım , – 292

3. Siirt dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . selam arkadaşlar web siteniz cidden hayran bıraktı, teşekkürler , ali – 59

4. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım

5. Karabük merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfan cidden çok güzel, sağolun 23-11-2020 20:53:41

6. Osmaniye merkezden ben ahmet. Mrb sayfa cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 03-12-2020 02:19:29

7. merhaba arkadaşlar siten valla güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Bu konu : ” End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siten cidden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ziya – 107

9. Eskişehir merkezden ben Hasan. Selamlar sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 09-12-2020 16:24:30

10. Bolu dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Selam herkese sayfan vallaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım , hatice – 397

11. Bu konu : ” End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Aylin – 217

12. Bu konu : ” End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. ” çok güzel. Merhabalar siteniz inanki çok iyi, teşekkürler , ali – 400

13. Bu konu : ” End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. ” çok güzel. Selam sayfan ciddiyim güzel, twitter da paylaştım , Emine – 293

14. Bolu dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Slm sayfanız inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 471

15. Ardahan merkezden ben hatice. Slm sayfa ciddiyim çok güzel, sağolun 24-12-2020 00:27:53

16. Adıyaman dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Merhaba herkese sayfa vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 438

17. selamun aleyküm siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

18. Çanakkale dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Merhaba herkese sayfanız cidden çok hoşuma gitti, şukuladım , Aylin – 385

19. Erzincan dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Selam sayfa valla iyi, twitter da paylaştım , ali – 176

20. selamun aleyküm paylaşım inanki güzel, face de paylaştım

21. Mrb siteniz inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım

22. Bu konu : ” End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. ” çok güzel. Mrb sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , – 339

23. Bartın merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim güzel, facebookta paylaştım 15-01-2021 11:05:42

24. Slm web siten süper ötesi çok iyi, twitter da paylaştım

25. Tunceli merkezden ben ziya. Slm sayfanız yeminle hayran edici, tebrikler 01-02-2021 05:18:12

26. Gaziantep dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Selamlar sayfan vallaha dikkatimi çekti, teşekkürler , emin – 135

27. Aydın merkezden ben ziya. Merhabalar bu web sitesi inanki hayran edici, saolun 15-02-2021 13:27:27

28. Erzincan merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım 17-02-2021 11:58:30

29. Manisa dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Selam herkese sayfan gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 137

30. Selamlar sayfanız inanılmaz dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

31. Iğdır merkezden ben mehmet. Selam web siten vallaha dikkatimi çekti, sağolun 15-03-2021 17:34:27

32. Kastamonu dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Selam sayfanız valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , – 394

33. Bitlis dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Selam sayfanız inanki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , memo – 123

34. Hakkari dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Selamlar siteniz yeminle mükemmel, facebookta paylaştım , Emine – 218

35. Nevşehir dan kimler var. End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. . Selamlar siten vallaha mükemmel, sağolun , ali – 68

36. Bu konu : ” End SARS’ı hiç duydunuz mu? Nijerya ile ABD’nin güncel olayları arasında bazı ilginç tesadüfler. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız valla çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 1

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link