Entelektüel Ateizme Cevap

Batı dininden sapma her geçen gün daha da kötüleşiyor.

Toplumumuzun bencillik takıntısında, Tanrı’ya olan inanç eksikliği normal olarak kabul ediliyor. Hiç bu kadar tanrısız bir nesil olmadı.

Ateizmin anlaşılabilir olduğu bir anlam var. Biyoloji bilimi, yaşam ve bilinç dediğimiz şeyin sadece inanılmaz derecede karmaşık kimyasal denklemlerin ürünleri olduğunu öne sürdü. Astronomi, tüm gezegenimizi evrende anlamsız bir noktaya indirger. Ve sosyoloji, toplumdaki diğer güçlerin ihtiyaçlarına uyması için dinin fahişeliğini belgeler.

Ancak bunların hiçbiri evrenin kökenleri veya insanlığın kaderi hakkındaki temel soruları yanıtlamaz. Bunların hiçbiri varlığımıza anlam vermiyor veya geleceğimiz için umut vermiyor ve kurumların çoğu, Tanrı’nın varlığının reddedilemez kanıtlarını dışarıda bırakmaya devam ediyor. % 100 Mutlak, Tanrı’nın Varlığının Reddedilemez Kanıtı

İsa’nın öğretilerinin her bilim dalında eksik parçalar gibi olduğunu gördük. Gerçeğin tüm parçalarını anlamlı bir bütün halinde birbirine bağlarlar. O kadar basitler ki, bir çocuğa bile dokunabilirler; ve yine de o kadar karmaşık ki hiçbir insan onları tam olarak kavradığını iddia edemez.

İsa, öğrettiklerini işiten ve onlara itaat eden insanların, evlerini kum üzerinde değil de bir kayanın üzerine inşa eden bilge insanlar gibi olduğunu söylediğinde, günümüzün entelektüelleriyle ve zamanının ilahiyatçılarıyla konuşuyor olabilirdi.

Siyaseti, dini, ekonomiyi ve hatta bilimdeki eksiklikleri anlamanın anahtarının (paraya inançla yaşamak yerine) Tanrı’ya imanla yaşamak olduğunu bulduk. İnsanlar, açgözlülüğü yaşamın gerekli ve meşru bir parçası olarak mazur gördükleri her yerde, aldatmaya ve kafa karışıklığına davet ediyorlar.

Kuşkusuz, kendilerine yaşam için iyi bir gelir sağlayacak bir kağıt parçası alma takıntısı, birçok öğrenciyi gerçekten ne öğrendiklerini anlamanın önemi konusunda kör etti. Ve araştırma enstitülerinin kurumsal sponsorluğu, dünyanın en saygın bilim adamlarından bazılarını çok uluslu şirketler için kuklalara dönüştürüyor. Kurumsal sponsorlarının aradığı sonuçlara ulaşmak için araştırma belgelerinde istatistiksel tahrifatın olduğu artan sayıda vakaya yol açmaktadır.

İsa’nın bu öğretisi (açgözlülüğe karşı inanç), insanlar ciddiye alırsa tüm bu sorunları çözebilir.

Kazanmak için kaybetme paradoksu, gizli dindarlığın gücü, insan ırkının nihai kurtuluşu, diğer dünyalar ve diğer boyutlar kavramı gibi derin öğretileri ekleyin ve İsa’nın öğretilerinde, içine bakan bir pencere var. evrenin gizemleri.

İsa bize ölmekte olan dünyamızın (ve kendi kişisel) en büyük ihtiyaçlarımıza cevaplar verdi. Onlarla ne yapacağımız kişisel olarak her birimize kalmıştır.

“Entelektüel Ateizme Cevap” üzerine 12 yorum

1. Batman merkezden ben elif yılmaz. Slm web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun 24-09-2020 08:17:08

2. Şanlıurfa merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfanız vallaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 12:31:58

3. İstanbul merkezden ben mehmet. Selam sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 02-10-2020 12:32:12

4. Kars merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım 02-10-2020 12:32:21

5. Artvin merkezden ben ali. Selam sayfa inanılmaz güzel, twitter da paylaştım 03-10-2020 12:55:25

6. Bu konu : ” Entelektüel Ateizme Cevap ” çok güzel. Merhabalar web siten inanki çok iyi, teşekkürler , doruk – 358

7. Nevşehir dan kimler var. Entelektüel Ateizme Cevap . selamun aleyküm sayfan süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım , – 153

8. Ordu dan kimler var. Entelektüel Ateizme Cevap . Merhabalar web siten inanılmaz çok iyi, saolun , elif yılmaz – 296

Yorum yapın