Epstein son vasiyetini 2 gün önce 8 Ağustos 2019’da imzaladı, avukatlarının planlarını önceden bildiğine ve intihar etmeden önce işlerini düzene koymasına yardımcı olduğuna inanıyorum.

23 Temmuz intihar girişiminin dürtüsel olduğunu ve Epstein ile avukatlarının yeni bir Vasiyet yazıp intiharını planlamalarına karar verdiğini düşünüyorum, bence bu planlar avukatlarına kadar uzanmış olabilir ve hücre arkadaşının (Efrain Reyes, 51) hücresinden çıkarılmasını garanti altına almış olabilir. 9 Ağustos Cuma sabahı intiharının yolunu açarken (Epstein, Nicholas Tartaglione ile aynı hücreyi paylaşmıyordu, birçok insanın yanlışlıkla varsaydığını görüyorum).

Ayrıca, 1953 Tröstü’ndeki Virgin Adaları açıklarında kurbanlarının ulaşamayacağı 577 Milyon Dolar’ı nasıl yerleştirdiği Vasiyetnamesine de bakmalısınız. Sadece Epstein’ın işbirlikçilerine karşı davalarını düşürmeyi kabul ederlerse tazmin edilebilirler, bu akıllıca tasarlanmış bir rüşvettir. Ancak, intihar ettiği veya avukatlarının intiharına yataklık ederken etik olmayan davrandığı kanıtlanırsa Vasiyete itiraz edilebilir. Cinayet olduğunu iddia ederek, rüşvetten Vasiyet’i koruyun.

Bence gardiyanların davranışları suça ortak değil, cezai açıdan beceriksizdi; Epstein ve avukatları, gardiyanların sayım veya sosyal güvenlik kontrolleri yapmadığını biliyorlardı, MCC, New York’taki sistemik başarısızlıkların farkındaydılar.

Kronik personel kıtlığı, birden fazla vardiyada fazla mesai yapan ve uzun saatler boyunca çalışanlar, sekreterler ve depo çalışanları eğitimsiz gardiyan olarak çalışmaya başladı; evet zanlılardan biri olan Michael Thomas gardiyan değil, normalde mağazalarda çalışıyor. Epstein’ın intihar ettiği gece sadece 18 personel görevdeydi.

MCC, New York ve MDC, Brooklyn’deki başarısızlıkların ayrıntılı bir açıklaması şu şekilde olabilir: burayı okuİngiltere Yüksek Mahkemesi, Lauri Love’ı MDC veya MCC’de tutulup intihar etme riski nedeniyle iade etmeme kararı aldı.

Epstein oradayken MCC, New York’ta 0,5 psikiyatrist vardı. Hem MDC hem de MDC Brooklyn’de çalışan o, yalnızca MCC’de 850 akıl hastası mahkumla uğraşmak zorunda kaldı. Ve MCC hala karmakarışık, zihinsel engelli bir mahkum birkaç ay önce yanlışlıkla 24 saat boyunca aç ve susuz bırakılmış, onu unutmuşlar:

https://www.nydailynews.com/new-york/ny-mcc-mentally-disabled-inmate-care-20210208-wuctpxhkmrbfbov75ue7qc43zy-story.html

Epstein’ın intiharına gelince, bu kısmen düşmeyen eksik bir asmaydı, öne eğildi ve vücut ağırlığının çoğu boynuna verildi, serbestçe asılmadı. Evet, insanlar bu şekilde intihar edebilirler (isterseniz link verebilirim).

Bazılarının boğulma belirtisi olduğunu iddia ettiği kırık dil kemiğine gelince. Hyoid kemik ve kıkırdak yaşla birlikte kırılgan hale gelir, yaşlı intihar kurbanları arasında kısmi/eksik düşmeyen askılarda çoklu kemikler ve kıkırdak kırıkları bulmak yaygındır. Epstein 66 yaşındaydı.

Simonsen (1980), hiçbir asmanın düşme tipi olmadığı ve 50 asmanın eksik olduğu (Epstein gibi) 80 asılma vakasını kişisel olarak inceledi. %64 veya %31’inin dil ve/veya dil kıkırdaklarında kırık olduğunu, kırıkların yaşlı bireylerde çok daha yaygın olduğunu buldu. Frekans kırıklarındaki fark, düğümün/bağın çenenin altında veya yanda konumuna bağlıydı.

Ve Zátopková et al. (2018), eksik asma vakalarında laringohyoid kırıklarının (hyoidi mandibulaya bağlayan tiroid kıkırdak kırığı) çok yaygın olduğunu bulmuşlardır: Tam süspansiyon grubunda laringohyoid kırıklarının insidansı %75.7 iken (111 vakanın 84’ü), tamamlanmamış süspansiyon grubundaki insidans %67.2 idi (67 vakanın 45’i). Bu nedenle, dil kemiği kırıkları bulmak hiç de alışılmadık bir durum değildi.

Referans:

Simonsen, J., 1988. Asılmaya bağlı boğulmada boyun yapılarında patolojik anatomik bulgular: 80 vakanın incelenmesi. Uluslararası Adli Bilimler, 38(1-2), s.83-91.

Zátopková, L., Janik, M., Urbanová, P., Mottlová, J. ve Hejna, P., 2018. İntihar amaçlı asılı laringohyoid kırıkları: güncellenmiş bir inceleme ve eleştirel değerlendirme ile ileriye dönük bir otopsi çalışması. Adli bilimler uluslararası, 290, s.70-84.

Ve ne olursa olsun, Epstein’ın intihar ettiği gece 9 Güney’de görevli olan iki gardiyan Tova Noel ve Michael Thomas aleyhindeki iddianame burada.

https://www.justice.gov/usao-sdny/press-release/file/1218466/download

SHU’nun, cezaevi memurunun masasının bulunduğu merkezi bir ortak alanı vardır. Ortak alan ve ortak alanı SHU’nun çıkış/girişine bağlayan koridorun video görüntüleri çekildi. Ortak alan, her biri 8 hapishane hücresi içeren 6 katmana bağlanır, her katman, yalnızca Thomas ve Noel’in anahtarlarına sahip olduğu bir kapının arkasında kilitlenir.

Epstein’ın Katmanı’nın kapısının güvenlik kamerası görüntüleri, bütün gece kimsenin katmanına girip çıkmadığını, kapının kapalı kaldığını gösterdi.

Epstein’ın katında da mahkûmlar vardı, henüz kimse katili gördüğünü iddia etmedi. Aksine, o gece Epstein’ın katında olan Bill Mersey, Epstein’ın battaniyeleri olgunlaştırdığını duyduğunu iddia ediyor. Bill Mersey daha önce intihar nöbeti sırasında Epstein ile aynı hücreyi paylaşmıştı.

“Video gözetimiyle teyit edildiği üzere, bu iki memur dışında SHU’ya başka kimse girmedi, kimse gece boyunca herhangi bir sayım veya raund yapmadı ve hiç kimse Epstein’ın bulunduğu katmana girmedi.” – sayfa 12.

28 Comments

1. Yozgat dan kimler var. Epstein kendini öldürdü . Merhabalar paylaşımın cidden mükemmel, teşekkürler , – 195

2. Slm siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

3. Gürbüz Reply

Muğla merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, teşekkürler 06-06-2021 18:57:20

4. Bu konu : ” Epstein kendini öldürdü ” çok güzel. Slm bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, face de paylaştım , banu – 377

5. Niğde merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz mükemmel, sosyal medyada paylaştım 09-06-2021 15:53:06

6. Ordu dan kimler var. Epstein kendini öldürdü . Selam sayfan inan ki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ali – 380

7. Selam paylaşımın cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım

8. Merhabalar siten yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

9. Sakarya merkezden ben banu. Selam paylaşım valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 22-06-2021 22:27:43

10. merhaba arkadaşlar web siten inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

11. Antalya dan kimler var. Epstein kendini öldürdü . Selam web siten inanki çok güzel, face de paylaştım , banu – 446

12. Konya dan kimler var. Epstein kendini öldürdü . Selamın aleyküm web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, saolun , Aylin – 413

13. Iğdır merkezden ben banu. Slm siteniz inanılmaz hayran edici, teraziye tıkladım 05-07-2021 00:02:49

14. Selam herkese sayfan inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım

15. Bingöl merkezden ben Aylin. Selam sayfan vallaha billaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 17-07-2021 10:32:40

16. Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım

17. elif yılmaz Reply

Selam herkese paylaşım valla dikkatimi çekti, teşekkürler

18. Nevşehir dan kimler var. Epstein kendini öldürdü . Mrb siten vallaha billaha çok iyi, facebookta paylaştım , gaye – 95

19. Bu konu : ” Epstein kendini öldürdü ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 216

20. Hakkari merkezden ben doruk. Merhaba herkese sayfanız inanki mükemmel, tebrikler 01-08-2021 04:52:30

21. Osmaniye merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 19-08-2021 05:01:05

22. Bolu dan kimler var. Epstein kendini öldürdü . Selam siten yeminle iyi, saolun , banu – 76

23. Bu konu : ” Epstein kendini öldürdü ” çok güzel. Slm paylaşımın yeminle mükemmel, teraziye tıkladım , doruk – 495

24. Bu konu : ” Epstein kendini öldürdü ” çok güzel. Selam web siteniz inanki iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 380

25. Bu konu : ” Epstein kendini öldürdü ” çok güzel. Merhabalar web siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Emine – 103

26. merhaba arkadaşlar web siteniz yeminle iyi, twitter da paylaştım

Write A Comment