https://www.eurosurveillance.org/content/10.2807/1560-7917.ES.2020.25.4.2000047?emailalert=true

“18 Ağustos 2018 ile 24 Ocak 2020 arasında İrlanda’da 3.736 kabakulak vakası bildirildi. En fazla bildirim 15-24 yaş grubunda görüldü. Vakaların% 32’si (n = 1.199) için aşılama durumu bildirilmiştir: Bunların% 72’si iki doz kızamık-kabakulak-kızamıkçık (MMR) aşısı almıştır. 2019’un başından bu yana kolejleri ve üniversiteleri hedefleyen ücretsiz MMR aşılamasından sonra aşı alımı düşüktü. Bu nedenle Ocak 2020’de ulusal bir medya kampanyası başladı.

Vakaların% 32’si için aşılama durumu bildirilmiştir (1.199 / 3.736). Aşılama durumu bildirildiğinde,% 72’si (n = 858) iki doz MMR aşısı almıştı,% 16’sı (n = 187) bir doz almıştı ve vakaların% 12’si (n = 142) aşılanmamıştı. “

Bu istatistiklerin MSM tarafından örtülmesi ve bunu ifşa eden adam hakkında daha fazla bilgi için:

https://www.irishtimes.com/opinion/mr-david-quinn-and-the-irish-times-1.4361571

İrlanda Basın Konseyi, Basın Ombudsmanının bir kararına karşı Bay David Quinn tarafından yapılan itirazı onayladı.

Basın Ombudsmanı, Irish Times’ın, İrlanda Basın Konseyi Uygulama Kurallarının 1. İlkesi (Hakikat ve Doğruluk) kapsamında Bay Quinn tarafından yapılan bir şikayeti çözmek için yeterli önlem almayı teklif ettiğine ve bu konuda yeterli önlem aldığına karar vermişti. Temyiz, Basın Ombudsmanının Uygulama Kurallarını uygulamasında hatalı olduğu gerekçesiyle, Irish Times makaleyi Kod’un 1. İlkesine uygun bir şekilde düzeltmediği gerekçesiyle onandı.

12 Şubat 2020’de The Irish Times, basılı baskısında “Yeni kabakulak vakalarının sayısında artış” başlığı altında ve çevrimiçi baskısında “Yılın ilk altı haftasında kaydedilen bin yeni kabakulak vakası” başlığı altında bir makale yayınladı. . Her iki versiyon da, “Aşı olmama önemli bir faktör olmasına rağmen, bağışıklığın azalmasının da rol oynadığı” iddiasıyla ilgili iddiayı içeriyordu.

Bay Quinn, The Irish Times’ın editörüne, kabakulak hastalığına yakalanan aşılanmamış kişilerin oranının “HPSC’ye (Sağlık Koruma Gözetim Merkezi) ve eurosurveillance.org web sitesine göre” “açıkça doğru olmadığını” belirterek yazdı. İrlanda’da 2018’de aşı yapılmadı ve Ağustos 2018 ile Ocak 2020 arasında vakaların yalnızca% 12’si aşılanmadı ”. Bay Quinn, bu “önemli yanlışlığın” doğru bir şekilde ve gereken önemi göstererek doğru bir şekilde olmasını istedi. The Irish Times’a gönderilen bir takip e-postasında, Bay Quinn, dünya çapında kabakulak sayısındaki artışın temel olarak aşılanmış insanlar arasındaki bağışıklığın azalmasından kaynaklandığına dair raporlara birkaç bağlantı verdi. Ayrıca makalenin çevrimiçi versiyonunun değiştirildiğini de kaydetti. Editöre “Bu, orijinal makalenin yanlış olduğuna dair bir onay mı?” Diye sordu. Basılı baskıda “kaydı düzeltmek” için hiçbir girişimde bulunulmadığını kaydetti.

Author

74 Comments

1. Ordu merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden dikkat çekici, teşekkürler 27-09-2020 11:19:59

2. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

3. Erzurum merkezden ben gaye. Merhabalar sayfan gerçekten güzel, face de paylaştım 02-10-2020 09:06:53

4. Samsun merkezden ben Emine. Selam web siten inanılmaz güzel, face de paylaştım 02-10-2020 11:18:28

5. Gürbüz Reply

Karaman merkezden ben Gürbüz. Selam web sitesi ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım 04-10-2020 20:02:23

6. elif yılmaz Reply

Adana merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siten cidden güzel, face de paylaştım 07-10-2020 07:38:42

7. elif yılmaz Reply

Denizli merkezden ben elif yılmaz. Selam web siteniz gerçekten güzel, facebookta paylaştım 07-10-2020 15:10:14

8. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanki mükemmel, facebookta paylaştım , memo – 398

9. Edirne merkezden ben gaye. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 19-10-2020 05:19:48

10. Erzurum dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . selam arkadaşlar sayfanız valla dikkatimi çekti, teşekkürler , Aylin – 39

11. Isparta dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Mrb web siteniz inanılmaz çok iyi, twitter da paylaştım , memo – 365

12. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, sağolun , Hasan – 46

13. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Selamlar paylaşım valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Emine – 293

14. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım cidden hoşuma gitti, sağolun , ziya – 471

15. Düzce merkezden ben Aylin. Selam bu web sitesi yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım 07-11-2020 18:30:40

16. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim hayran edici, saolun , emin – 36

17. Mrb paylaşımınız ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım

18. Afyon dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . merhaba arkadaşlar sayfan valla ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 214

19. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Mrb web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun , Aylin – 392

20. Malatya merkezden ben Emine. Mrb bu web sitesi harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 28-11-2020 20:50:11

21. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım valla çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , – 369

22. Isparta merkezden ben mehmet. Merhabalar bu web sitesi gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 06-12-2020 14:08:22

23. Selam paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

24. Gürbüz Reply

Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi vallaha çok iyi, saolun , Gürbüz – 85

25. Gürbüz Reply

Ardahan dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Selamın aleyküm web sitesi inan ki hayran edici, face de paylaştım , Gürbüz – 153

26. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Merhaba herkese web sitesi yeminle çok iyi, sosyal medyada paylaştım , doruk – 301

27. Merhabalar sayfanız inan ki güzel, twitter da paylaştım

28. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Mrb siten süper ötesi güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 9

29. Erzincan dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Merhaba herkese siten vallaha billaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 80

30. Ordu merkezden ben ziya. Selam herkese paylaşım inan ki çok güzel, sağolun 31-12-2020 07:00:57

31. Erzincan merkezden ben mehmet. Merhabalar web sitesi gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 10-01-2021 11:23:26

32. Gürbüz Reply

Uşak dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Mrb web siteniz valla iyi, saolun , Gürbüz – 85

33. Merhaba sayfan inanki mükemmel, linkedinde paylaştım

34. Selamın aleyküm sayfanız ciddiyim güzel, sağolun

35. Adana dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Merhaba herkese siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, saolun , gaye – 360

36. Aydın dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Merhaba siten vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım , doruk – 70

37. Manisa merkezden ben Emine. Slm sayfan süper ötesi çok iyi, facebookta paylaştım 18-01-2021 23:22:21

38. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız vallaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , Emine – 390

39. Merhaba herkese web siten cidden çok güzel, linkedinde paylaştım

40. Balıkesir merkezden ben mehmet. Merhabalar web siteniz valla hayran bıraktı, teşekkürler 05-02-2021 07:27:55

41. Düzce merkezden ben ahmet. Merhabalar bu web sitesi inanki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 06-02-2021 00:35:32

42. Tokat dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Selam herkese sayfan cidden çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Emine – 315

43. Merhaba web sitesi ciddiyim çok iyi, linkedinde paylaştım

44. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız cidden hayran edici, linkedinde paylaştım , – 345

45. Sivas merkezden ben emin. Mrb paylaşımın vallaha güzel, twitter da paylaştım 28-02-2021 23:57:22

46. Düzce merkezden ben Aylin. Selam web sitesi yeminle hayran edici, linkedinde paylaştım 03-03-2021 03:09:03

47. Kastamonu dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Selamlar paylaşımınız süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 472

48. selamun aleyküm web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

49. Merhaba paylaşım gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım

50. Erzincan merkezden ben hatice. Merhaba web sitesi cidden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 15-03-2021 10:40:06

51. Çankırı dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Selamlar siteniz yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , banu – 457

52. Merhaba bu web sitesi cidden iyi, twitter da paylaştım

53. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 27

54. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım , – 64

55. elif yılmaz Reply

Şanlıurfa dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Merhabalar paylaşım vallaha çok iyi, şukuladım , elif yılmaz – 12

56. Selam sayfan vallaha billaha hayran bıraktı, saolun

57. Slm paylaşım inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

58. Selamın aleyküm web sitesi valla ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

59. Ordu merkezden ben ali. Selam herkese paylaşım inan ki hayran edici, facebookta paylaştım 25-04-2021 13:36:57

60. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Selamlar paylaşım valla hayran edici, saolun , doruk – 481

61. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki güzel, linkedinde paylaştım , doruk – 341

62. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler , ali – 442

63. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun , Emine – 103

64. Karaman dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . Merhabalar siten harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım , Emine – 393

65. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar paylaşım harbiden çok güzel, saolun

66. Sakarya merkezden ben doruk. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım 23-05-2021 22:57:49

67. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi ciddiyim iyi, sağolun , – 266

68. merhaba arkadaşlar paylaşım cidden mükemmel, facebookta paylaştım

69. Balıkesir dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten güzel, face de paylaştım , banu – 400

70. Karabük merkezden ben gaye. Mrb web sitesi inanki iyi, facebookta paylaştım 11-06-2021 10:00:43

71. Merhaba bu web sitesi cidden çok güzel, face de paylaştım

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link