“Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı.

https://www.eurosurveillance.org/content/10.2807/1560-7917.ES.2020.25.4.2000047?emailalert=true

“18 Ağustos 2018 ile 24 Ocak 2020 arasında İrlanda’da 3.736 kabakulak vakası bildirildi. En fazla bildirim 15-24 yaş grubunda görüldü. Vakaların% 32’si (n = 1.199) için aşılama durumu bildirilmiştir: Bunların% 72’si iki doz kızamık-kabakulak-kızamıkçık (MMR) aşısı almıştır. 2019’un başından bu yana kolejleri ve üniversiteleri hedefleyen ücretsiz MMR aşılamasından sonra aşı alımı düşüktü. Bu nedenle Ocak 2020’de ulusal bir medya kampanyası başladı.

Vakaların% 32’si için aşılama durumu bildirilmiştir (1.199 / 3.736). Aşılama durumu bildirildiğinde,% 72’si (n = 858) iki doz MMR aşısı almıştı,% 16’sı (n = 187) bir doz almıştı ve vakaların% 12’si (n = 142) aşılanmamıştı. “

Bu istatistiklerin MSM tarafından örtülmesi ve bunu ifşa eden adam hakkında daha fazla bilgi için:

https://www.irishtimes.com/opinion/mr-david-quinn-and-the-irish-times-1.4361571

İrlanda Basın Konseyi, Basın Ombudsmanının bir kararına karşı Bay David Quinn tarafından yapılan itirazı onayladı.

Basın Ombudsmanı, Irish Times’ın, İrlanda Basın Konseyi Uygulama Kurallarının 1. İlkesi (Hakikat ve Doğruluk) kapsamında Bay Quinn tarafından yapılan bir şikayeti çözmek için yeterli önlem almayı teklif ettiğine ve bu konuda yeterli önlem aldığına karar vermişti. Temyiz, Basın Ombudsmanının Uygulama Kurallarını uygulamasında hatalı olduğu gerekçesiyle, Irish Times makaleyi Kod’un 1. İlkesine uygun bir şekilde düzeltmediği gerekçesiyle onandı.

12 Şubat 2020’de The Irish Times, basılı baskısında “Yeni kabakulak vakalarının sayısında artış” başlığı altında ve çevrimiçi baskısında “Yılın ilk altı haftasında kaydedilen bin yeni kabakulak vakası” başlığı altında bir makale yayınladı. . Her iki versiyon da, “Aşı olmama önemli bir faktör olmasına rağmen, bağışıklığın azalmasının da rol oynadığı” iddiasıyla ilgili iddiayı içeriyordu.

Bay Quinn, The Irish Times’ın editörüne, kabakulak hastalığına yakalanan aşılanmamış kişilerin oranının “HPSC’ye (Sağlık Koruma Gözetim Merkezi) ve eurosurveillance.org web sitesine göre” “açıkça doğru olmadığını” belirterek yazdı. İrlanda’da 2018’de aşı yapılmadı ve Ağustos 2018 ile Ocak 2020 arasında vakaların yalnızca% 12’si aşılanmadı ”. Bay Quinn, bu “önemli yanlışlığın” doğru bir şekilde ve gereken önemi göstererek doğru bir şekilde olmasını istedi. The Irish Times’a gönderilen bir takip e-postasında, Bay Quinn, dünya çapında kabakulak sayısındaki artışın temel olarak aşılanmış insanlar arasındaki bağışıklığın azalmasından kaynaklandığına dair raporlara birkaç bağlantı verdi. Ayrıca makalenin çevrimiçi versiyonunun değiştirildiğini de kaydetti. Editöre “Bu, orijinal makalenin yanlış olduğuna dair bir onay mı?” Diye sordu. Basılı baskıda “kaydı düzeltmek” için hiçbir girişimde bulunulmadığını kaydetti.

““Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı.” üzerine 12 yorum

1. Ordu merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar paylaşım harbiden dikkat çekici, teşekkürler 27-09-2020 11:19:59

2. Erzurum merkezden ben gaye. Merhabalar sayfan gerçekten güzel, face de paylaştım 02-10-2020 09:06:53

3. Samsun merkezden ben Emine. Selam web siten inanılmaz güzel, face de paylaştım 02-10-2020 11:18:28

4. Karaman merkezden ben Gürbüz. Selam web sitesi ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım 04-10-2020 20:02:23

5. Adana merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siten cidden güzel, face de paylaştım 07-10-2020 07:38:42

6. Denizli merkezden ben elif yılmaz. Selam web siteniz gerçekten güzel, facebookta paylaştım 07-10-2020 15:10:14

7. Bu konu : ” “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanki mükemmel, facebookta paylaştım , memo – 398

8. Edirne merkezden ben gaye. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 19-10-2020 05:19:48

9. Erzurum dan kimler var. “Ergenler ve genç yetişkinler arasında devam eden kabakulak salgını, İrlanda, Ağustos 2018 – Ocak 2020”. İrlandalı MSM en çok iddia etmesine rağmen, vakaların% 50’si aşılanmamışlar arasındaydı, sadece% 12 olduğu ortaya çıktı. . selam arkadaşlar sayfanız valla dikkatimi çekti, teşekkürler , Aylin – 39

Yorum yapın