Merhaba millet, Tamam, lütfen beni bu konuda dinleyin. COVID-19’un Zoom Video Communications’ın fikri mülkiyeti olduğuna inanıyorum. Ocak 2020’de, COVID-19 hala uzak bir 3. dünya sorunu gibi göründüğünde, Zoom neredeyse eşit derecede belirsiz görünüyordu. Skype, FaceTime ve Discord, dijital iletişim dünyasında hemen tanınan isimlerdi. Elbette; Zoom’un iş dünyasında ilgi gördüğü gelişmekte olan yeni teknolojiye sahip olan bizler, ancak bu kesinlikle birçoğumuzun 1000 mil uzakta yaşayan Büyükanne’yi mutlu etmek için kaydolmayı düşündüğü bir şey değildi. Noel.

İki ay ileri sarıldı ve dünya nüfusunun çoğunluğu, sadece üç ay önce hiç duyulmamış bir şey yüzünden hücre hapsine benzer yaşam koşullarına daldı. Aniden Zoom bir sivilce gibi ortaya çıkıyor ve dünya ona akın ediyor. Beachwood Park’ta gün karardığında akşam yemeği için arkadaşlara gitmek ve akşam yıldızlarını saymak gibi doğum günü partileri, aniden kişisel olmayan bir kara kutuyla değiştirildi. İnsanlar ya birbirlerinin yüzlerini görme ayrıcalığının bedelini ödüyorlar ya da can sıkıcı 40 dakikalık süre sınırına tahammül ediyorlar.

Birkaç hafta sonra, Zoom hakkında raporlar su yüzüne çıkmaya başlar; Büyülü kara kutuyu koyun kılığına bürünmüş bir kurt gibi gösteren raporlar. Yakınlaştır DEĞİL Eric ‘Wuhan’ Yuan pinky’nin yaptığı gibi ‘uçtan uca şifrelemeyi’ destekledi. Teknik olarak düşünenler bunun ne anlama geldiğini anlar. Kısacası, uçtan uca şifreli bir protokol, yalnızca iki ucun (bu durumda, cihazınız ve görüştüğünüz kişiye / kişilere ait cihaz) aralarında akan verileri anlamlandırmasına izin verir. Uçtan uca şifreleme olmadan, sizinle Büyükanne arasında aracı görevi gören Zoom’un sunucuları, anlamsız bayt akışını anlamlı verilere dönüştürmek için gereken gizli anahtarı da bilir. Pekala, şirketlerin özel iletişimde casusluk yapabilmeleri yeni bir şey değil, ancak kullanımlarını zorlamak için bir salgın başlatmak yeni bir delikte hayal bile edilemez. Şüphesiz Zoom, tüm bu sesleri ses tanıma algoritmalarıyla çalıştırabilir ve doğru fiyata doğru insanların ilgisini çekebilecek ilginç bilgileri seçebilir mi? Belirli bir çizgiyi geçmekten kaçınmak için okuyucuya alıştırma olarak kimi ve neyi bırakacağım. Hasta / terapist, avukat / müşteri, öğrenci / öğretmen, anne / çocuk, dünyanın her yerindeki tüm bu özel iletişim tek bir şirket tarafından diledikleri gibi yapılabilir. Bu arada, kitleler imkansız bir durumda yaşıyor, bir nebze insan teması için çaresiz, ancak bu temel ihtiyacı karşılamanın çok sevdiklerimizi öldüreceğinden korkuyorlar.

Yaşlılar ölür. Küçük işletmeler sürüler halinde yok edildi. Ortalama bir insan, gelecek için bir umut ışığı için çaresizdir. Yuan milyarlarca şöhrete ve tırmıklara acı veriyor.

Şimdiye hızlı ileri sar … oh bekle, bu kelimenin iki anlamı var. Zoom, çocuklara o sinir bozucu 40 dakikalık süre sınırını kaldıran özel bir Noel hediyesi sunuyor. Baştan sona şifrelemenin ne anlama geldiğini bilemeyecek kadar masum olan çocukları düşünsene veya yokluğunun güvenliği için ne anlama geldiğini anlayabilir. https://childrenscentre.zoom.us/creepy! Hayır, bu gerçek bir URL değil. Tıklarsanız sadece 404 hatası alırsınız. Ama cidden, bu beni çok ürkütüyor. Eminim karanlık ağda bunun üreteceği görüntüler için bir pazar vardır.

Zoom, bu virüsü kolayca yaratabilir ya da Wuhan laboratuvarını onlar için yapması için kiralayabilir ya da yarasalarda keşfedip bilerek insanlara aktarabilirdi. Çözmek için on yılları vardı. COVID-19 salgını sırasında ve sonrasında lütfen açık kaynaklı yazılım kullanın. Bilgi birikimine sahipseniz, küçük bir bulut örneğini çalıştırın ve Jitsi Meet veya başka bir kendi kendine barındırılan video konferans çözümünü kurun ve arkadaşlarınızı buraya getirin. Hepsini girmek istiyorsanız, bulut depolama, şifre yönetimi, e-posta için kendi kendine barındırılan seçenekler vardır … liste devam eder. Yakınlaşma ve kasvet çağı sona ermelidir. Sos trenini boşaltın.

Author

21 Comments

1. Samsun merkezden ben memo. Slm sayfa inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 25-12-2020 04:44:22

2. Niğde merkezden ben ziya. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 25-12-2020 06:27:26

3. Selamın aleyküm bu web sitesi yeminle çok iyi, saolun

4. Bu konu : ” Eric Yuan’ın (Zoom) COVID-19’un beyni olduğuna inanan tek kişi ben miyim? ” çok güzel. Mrb paylaşım cidden dikkat çekici, şukuladım , ali – 16

5. Selam paylaşım vallaha dikkat çekici, şukuladım

6. Bu konu : ” Eric Yuan’ın (Zoom) COVID-19’un beyni olduğuna inanan tek kişi ben miyim? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha çok güzel, face de paylaştım , ziya – 462

7. elif yılmaz Reply

Batman dan kimler var. Eric Yuan’ın (Zoom) COVID-19’un beyni olduğuna inanan tek kişi ben miyim? . selamun aleyküm web siteniz inan ki dikkat çekici, face de paylaştım , elif yılmaz – 489

8. Selamlar sayfanız harbiden çok hoşuma gitti, saolun

9. Gürbüz Reply

selamun aleyküm siteniz yeminle güzel, twitter da paylaştım

10. Diyarbakır merkezden ben banu. selamun aleyküm sayfan inan ki çok güzel, sağolun 01-02-2021 03:33:28

11. Nevşehir merkezden ben ziya. Merhabalar sayfan vallaha çok hoşuma gitti, saolun 08-02-2021 08:24:30

12. Edirne dan kimler var. Eric Yuan’ın (Zoom) COVID-19’un beyni olduğuna inanan tek kişi ben miyim? . Mrb sayfanız inanki hayran edici, teşekkürler , banu – 299

13. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Merhabalar siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 18-02-2021 00:33:44

14. Hatay dan kimler var. Eric Yuan’ın (Zoom) COVID-19’un beyni olduğuna inanan tek kişi ben miyim? . Merhaba herkese web sitesi valla ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , Aylin – 434

15. Selam herkese sayfanız inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

16. Kilis merkezden ben ahmet. Selam herkese paylaşım inanki dikkatimi çekti, sağolun 02-03-2021 21:02:46

17. selam arkadaşlar web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

18. Kars dan kimler var. Eric Yuan’ın (Zoom) COVID-19’un beyni olduğuna inanan tek kişi ben miyim? . Merhaba herkese paylaşım süper ötesi dikkat çekici, teraziye tıkladım , memo – 308

19. Yalova dan kimler var. Eric Yuan’ın (Zoom) COVID-19’un beyni olduğuna inanan tek kişi ben miyim? . Selamın aleyküm sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, tebrikler , – 156

20. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Eric Yuan’ın (Zoom) COVID-19’un beyni olduğuna inanan tek kişi ben miyim? ” çok güzel. Selam herkese paylaşım inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 62

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link