Annem ve babamın ikisi de 50’li yaşlarında kalp hastası ve geçmişte çeşitli ciddi hastalıkları vardı. Başka bir deyişle, her ikisi de komorbiddir. Her ikisi de aşının (AstraZeneca bir) her iki atışını da yapmış ve neyse ki vücut ağrısı ve sadece bir gün süren düşük dereceli ateş dışında hiçbir önemli yan etkisi olmamıştır.

Önümüzdeki ay, buradaki hükümet 15’ten fazla erkeğe aşı açacaklarını açıkladı (ki benim).

Bu nedenle, ailem gitmemi ve her iki çekimi de yapmamı istiyor. Aşılarla ilgili her türlü komplo ve derdinin farkında olarak onları neden almamam gerektiğine ikna etmeye çalıştım. 2 saat boyunca onlara her şeyi anlattım – yan etkiler, büyük sıfırlama, Davos gündemi, nüfus kontrolü ve kısırlık, fatura kapıları ve onun öjenistik gündemi, üreticilere karşı sorumluluk yok, uzun vadeli veriler yok ve kelimenin tam anlamıyla topladığım tüm bilgiler bu alt ve ötesinin bir üyesi.

Bir dereceye kadar, onlara söylediğim her şeye katıldılar, çünkü benim argümanlarıma ağırlık katan (maalesef “bilime de güvendikleri” için) bir bilimsel kanıt koleksiyonum vardı. Aşıya bağlı bazı hastalıklar olabileceğini kabul ettiler, ancak hem kalp hastası oldukları hem de çeşitli komorbiditeleri olduğu için çocukken onları güvenli ve sağlıklı tutmak için aşı yaptırmak benim görevim olduğunu söylediler. Onlara, her ikisinin de 2. dozlarını aldığından beri güvende olmaları gerektiğini ama kıpırdamadıklarını söyledim.

Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Bir dereceye kadar, aşının onları güvende tutmak ve korumak için görevim olduğu gerçeğine katılıyorum, ama kendi hayatımı mahvetmiyorum, koyunları takip etmiyorum ve kısır falan olmuyorum çünkü bu kadar saçma olduğunu biliyorum. “Aşı bizi kurtaracak” propogandasıdır. Henüz 17 yaşında olduğum ve çocukların genellikle ebeveynleriyle kaldığı üçüncü bir dünya ülkesinden geldiğim için, dışarı çıkamıyorum ve kafam çok karıştı.

Benim durumumda olsaydın ne yapardın?

Tldr- Ebeveynler güvenlikleri için aşıyı yaptırmamı istiyorlar çünkü onlar kalp hastası ve komorbidler ve aşı olmazsam covid olabileceğimden ve sonuç olarak her iki dozuna sahip olmalarına rağmen onlar da risk altında olacaklarından korkuyorlar. . Burada nasıl davranılacağını bilmiyorum. Hayatıma değer veriyorum ama ailemi de riske atamam.

Ve bunun için doğru denizaltı değilse özür dilerim. Zihnimi özgürce konuşabileceğim tek yerin burası olduğunu hissediyorum.

60 Comments

1. Mardin merkezden ben Emine. selamun aleyküm web siten valla hayran bıraktı, sağolun 19-04-2021 18:14:04

2. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım , hatice – 493

3. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Slm paylaşım inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 284

4. Kırklareli dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Selamlar paylaşımınız vallaha iyi, şukuladım , Emine – 118

5. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Selam siteniz ciddiyim hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 443

6. Kırklareli merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler 19-04-2021 18:50:45

7. Merhabalar web siten inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım

8. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Selam herkese paylaşım valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 428

9. Bayburt merkezden ben banu. Mrb web sitesi inanki iyi, şukuladım 19-04-2021 19:08:40

10. Kilis dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Mrb bu web sitesi inan ki hayran edici, sağolun , hatice – 363

11. Merhabalar sayfa vallaha billaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

12. Çorum merkezden ben gaye. Mrb sayfan yeminle çok iyi, şukuladım 19-04-2021 19:17:13

13. Erzurum dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Selam herkese web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , – 383

14. Bitlis dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Slm bu web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler , ali – 254

15. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar siten yeminle çok güzel, twitter da paylaştım

16. Hatay dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , doruk – 380

17. Şanlıurfa merkezden ben memo. Selamlar paylaşımınız süper ötesi hayran edici, sosyal medyada paylaştım 19-04-2021 19:43:42

18. Selamın aleyküm web siteniz inan ki mükemmel, tebrikler

19. Erzincan merkezden ben memo. selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz çok iyi, tebrikler 19-04-2021 19:52:59

20. Kocaeli merkezden ben ziya. Selam herkese sayfanız vallaha hayran edici, teraziye tıkladım 19-04-2021 20:12:25

21. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Slm paylaşım harbiden çok iyi, sağolun , Hasan – 274

22. Gürbüz Reply

Kayseri dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Merhaba paylaşım vallaha billaha çok iyi, sağolun , Gürbüz – 350

23. Slm sayfanız süper ötesi hayran edici, teraziye tıkladım

24. elif yılmaz Reply

Muğla merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımın vallaha billaha iyi, saolun 19-04-2021 20:38:24

25. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm paylaşım inanki çok güzel, twitter da paylaştım

26. Slm paylaşım süper ötesi çok iyi, teşekkürler

27. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım , emin – 306

28. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden güzel, sağolun , ali – 217

29. Hakkari merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi çok iyi, şukuladım 21-04-2021 13:46:41

30. Karaman dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Merhaba bu web sitesi yeminle güzel, şukuladım , ali – 437

31. Ordu merkezden ben Emine. Selam paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 24-04-2021 18:48:18

32. elif yılmaz Reply

Slm paylaşımınız harbiden hayran edici, sağolun

33. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Slm web siten yeminle güzel, teşekkürler , ahmet – 259

34. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Selam sayfan süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 89

35. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , – 97

36. elif yılmaz Reply

Mrb web siteniz süper ötesi dikkat çekici, twitter da paylaştım

37. Adıyaman dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Selam bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , banu – 37

38. Slm bu web sitesi valla çok güzel, face de paylaştım

39. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Mrb siten gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım , hatice – 486

40. selam arkadaşlar web siten harbiden dikkat çekici, tebrikler

41. Aydın merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz hayran bıraktı, şukuladım 17-05-2021 01:40:11

42. Bursa merkezden ben mehmet. Merhaba siten ciddiyim dikkatimi çekti, saolun 20-05-2021 13:52:37

43. Artvin merkezden ben emin. Merhabalar sayfan harbiden dikkat çekici, sağolun 28-05-2021 12:54:27

44. elif yılmaz Reply

Balıkesir merkezden ben elif yılmaz. Slm siteniz yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 03-06-2021 14:52:00

45. selam arkadaşlar paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, sağolun

46. Adıyaman dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Merhaba herkese web sitesi ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler , ahmet – 449

47. Karaman merkezden ben Emine. Merhaba sayfanız harbiden hayran edici, şukuladım 15-06-2021 11:04:32

48. Sakarya dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Merhaba sayfanız cidden dikkat çekici, tebrikler , ali – 81

49. Bu konu : ” Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. ” çok güzel. Slm web sitesi cidden çok güzel, saolun , ali – 8

50. Tokat merkezden ben Emine. Merhabalar siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun 09-07-2021 06:06:25

51. selam arkadaşlar paylaşım cidden güzel, sosyal medyada paylaştım

52. Kırklareli dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki güzel, sağolun , emin – 420

53. Kırıkkale dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . Selam web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ziya – 29

54. Çankırı dan kimler var. Eş tanılı ebeveynlerimin iyiliği için aşı almaya zorlanıyorum. Tavsiye ihtiyacı. . selam arkadaşlar sayfan gerçekten iyi, teşekkürler , Hasan – 16

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link