Teolojide, Yunanca “eschaton”dan gelen nihai şeylerin çalışmasına eskatoloji denir. “Kovid kültü”ne birçok gönderme görüyorum ve bence bu noktayı kaçırıyor. Covid yanıtının arkasında gerçekten yatan şey, bilimin sonunda bilimin sahip olduğu eskatoloji olarak bir vizyonudur. NS her şeye cevaplar.

İlginç bir kurtuluş: Sovyetler Birliği’nde üst parti üyeleri, sovyet biliminin, yaşamış olan herkesi ölümden diriltecekleri ve insanlık tarihindeki her adaletsizliği giderecekleri noktaya kadar ilerleyeceğine dair gizli bir doktrini benimsiyordu. Şimdi, bu sadece vahiy kitabından çıktı, sadece tanrıyı MA ile değiştirdi. Bence covid’e verilen yanıt, bu bilimin eskatoloji düşünce çizgisi olarak sadece bir bakışı.

Bence bu yüzden böyle histerik saçmalıklarla uğraşan ciddi eğitim başarıları olan insanlar var. Yaptıkları şey, bilimin hüküm vermeye ehil olmadığı konularla bilimsel yöntemi birleştirmeye çalışmak; bir örnek, eski felsefi soru “insan nasıl yaşamalı” olabilir. Aslında bunun bilimsel bir cevabı olduğunu düşünüyorlar ve böyle bir düşünce o kadar da nadir değil, bu yüzden olan bitenlerin çoğu bir komplo gibi görünüyor.

Ama bu bir komplo değil, filozofların kategori hatası dediği şeyi bir sürü düşünür.

76 Comments

1. Gürbüz Reply

Afyon dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Merhabalar sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 317

2. Gürbüz Reply

Kocaeli merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar siten vallaha billaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 30-07-2021 04:38:09

3. Sivas dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Merhabalar web siten inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , gaye – 132

4. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi cidden çok güzel, şukuladım , emin – 93

5. Tekirdağ dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Merhaba herkese sayfa cidden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , emin – 199

6. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhaba paylaşım harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 415

7. Selamlar web siteniz ciddiyim dikkat çekici, face de paylaştım

8. Selamın aleyküm siten cidden hoşuma gitti, teraziye tıkladım

9. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam herkese paylaşım süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım , ziya – 33

10. Sivas dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Merhaba herkese web siten gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 173

11. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha iyi, linkedinde paylaştım , gaye – 95

12. Çankırı dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . merhaba arkadaşlar siteniz inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 133

13. Gürbüz Reply

Merhaba web sitesi inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

14. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhaba web siteniz vallaha güzel, facebookta paylaştım , Emine – 493

15. Isparta dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Slm siten yeminle dikkat çekici, teşekkürler , emin – 223

16. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa inanki mükemmel, linkedinde paylaştım , ahmet – 493

17. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız ciddiyim çok güzel, linkedinde paylaştım , Emine – 476

18. Sivas dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Merhaba herkese siteniz inanki hoşuma gitti, twitter da paylaştım , banu – 214

19. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam paylaşımınız inan ki çok güzel, saolun , ziya – 335

20. Kilis merkezden ben ali. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 30-07-2021 05:59:09

21. Merhaba herkese paylaşımın gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

22. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın ciddiyim çok iyi, sağolun , elif yılmaz – 290

23. Şanlıurfa merkezden ben ziya. Selamlar siteniz vallaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 30-07-2021 05:59:59

24. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam herkese sayfanız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , Aylin – 2

25. Trabzon merkezden ben Hasan. Selam herkese siteniz gerçekten dikkat çekici, saolun 30-07-2021 06:06:18

26. Bolu dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Selam paylaşımın gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , mehmet – 115

27. Selamlar paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

28. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam herkese web sitesi yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım , ahmet – 65

29. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 459

30. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , banu – 84

31. Malatya merkezden ben gaye. Slm paylaşımın valla hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 30-07-2021 06:14:03

32. Trabzon dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . selamun aleyküm siten inan ki mükemmel, linkedinde paylaştım , ahmet – 453

33. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhabalar sayfan vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ziya – 432

34. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, facebookta paylaştım

35. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhaba siteniz cidden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 446

36. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Mrb web siten süper ötesi güzel, sağolun , emin – 133

37. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhaba sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler , elif yılmaz – 270

38. Tokat merkezden ben hatice. Merhaba herkese sayfanız harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım 30-07-2021 06:26:48

39. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz inanki hayran edici, face de paylaştım , Emine – 100

40. Kars merkezden ben Emine. Slm paylaşımınız harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 30-07-2021 06:27:34

41. Gümüşhane dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 305

42. Sakarya merkezden ben Aylin. Mrb web sitesi inanki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 30-07-2021 06:30:36

43. elif yılmaz Reply

Zonguldak merkezden ben elif yılmaz. Selam web sitesi gerçekten dikkat çekici, facebookta paylaştım 30-07-2021 06:32:07

44. selam arkadaşlar bu web sitesi inanki hayran bıraktı, face de paylaştım

45. Tekirdağ merkezden ben hatice. Selamlar sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, saolun 30-07-2021 06:33:48

46. Hatay dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 15

47. Adana dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Slm sayfa gerçekten güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 374

48. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam web siteniz ciddiyim çok iyi, sosyal medyada paylaştım , – 427

49. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam herkese siteniz harbiden iyi, face de paylaştım , mehmet – 274

50. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım , memo – 248

51. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Slm sayfan gerçekten çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 310

52. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, tebrikler , – 49

53. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam web sitesi inanki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 66

54. selam arkadaşlar sayfan valla güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

55. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhaba paylaşımın gerçekten çok güzel, sağolun , ahmet – 118

56. Amasya merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfanız gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 31-07-2021 20:06:43

57. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki dikkat çekici, sağolun , ali – 28

58. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Mrb siten gerçekten iyi, sağolun , – 410

59. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhabalar siteniz cidden mükemmel, şukuladım , gaye – 478

60. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selam paylaşımın inan ki mükemmel, teraziye tıkladım , gaye – 476

61. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Selamlar sayfanız inan ki iyi, tebrikler , Emine – 261

62. Burdur merkezden ben emin. Merhaba herkese web siteniz yeminle çok iyi, teşekkürler 11-08-2021 07:51:48

63. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Slm web sitesi cidden hayran bıraktı, twitter da paylaştım , mehmet – 407

64. elif yılmaz Reply

Merhaba web siteniz inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım

65. Slm siteniz süper ötesi hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

66. Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz mükemmel, sağolun

67. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, facebookta paylaştım , banu – 172

68. elif yılmaz Reply

Selam siteniz vallaha billaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

69. Aksaray dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Slm siteniz harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 285

70. Çorum merkezden ben ziya. Merhabalar web siten gerçekten iyi, teraziye tıkladım 01-09-2021 15:29:50

71. Ağrı dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Selam bu web sitesi yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , ali – 488

72. Kocaeli dan kimler var. eskatoloji olarak bilim . Selamın aleyküm paylaşımın gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 12

73. Tokat merkezden ben ali. selam arkadaşlar sayfa cidden güzel, şukuladım 21-09-2021 06:32:41

74. Bu konu : ” eskatoloji olarak bilim ” çok güzel. Merhabalar web sitesi vallaha hayran edici, facebookta paylaştım , banu – 353

75. elif yılmaz Reply

Selam paylaşımınız cidden hayran bıraktı, facebookta paylaştım

Write A Comment