Kategoriler
Genel

Eski astronomi ile ilgili MÖ 167 civarında metin (aslen İncil’de bulunan, daha sonra çıkartılan metin)

Metin Enoch Kitabı’nda bulunan Göksel Armatürlerin Kursları Kitabı olarak adlandırılmaktadır. Güneş, ay ve genel astronomi ile ilgili birçok şeyi detaylandırıyor.

Metin bağlantısı: https://www.sacred-texts.com/bib/boe/boe075.htm

Temelde bu metnin arka planı Enoch’un, cennete götürüldüğünde melekler tarafından kendisine gösterildiğini yazmasıdır. Bu kitap ona bir şekilde evrenin yasalarının nasıl çalıştığını göstermeye odaklanıyor.

Metin oldukça ilginç ve üzerinde neredeyse hiç bilgi bulamadım, çoğu insan bu metnin varlığından kısmen kilise liderleri tarafından 18. yüzyıldan kaldırılması ve sahte metin olarak etiketlenmesi nedeniyle konuşmuyor. Metin, gerçekten düşünmiyorum ama emin değilim modern astronomi bulunmayan portalları içine ve dışına yükselen güneş hakkında konuşuyor. Modern kiliselerin çoğunda bu metin kanon değil, Etiyopya kiliselerinde kanon olarak görülür. Dindar olmasanız bile eski astronomi ile ilgili ilginç metinler.

Metinden bazı alıntılar:

(1) “O gün gündüz geceden dokuzuncu kısım daha uzundur ve gün tam olarak on kısım, gece ise sekiz kısımdır. Güneş dördüncü portaldan doğar ve dördüncü sıraya yerleşir ve beşinci sıraya döner. doğu otuz sabahları portalı ve ondan yükselir ve beşinci porta yerleşir 12. Ve sonra gün † iki † parça artar ve on bir parçaya eşit olur ve gece kısalır ve yedi parça olur. doğuya döner ve altıncı portala girer ve altıncı porta işareti yükseldiğinden bir buçuk sabah yükselir.

(2) “Ve güneşin isimleri şöyledir: ilk Orjârês ve ikinci Tômâs. 2. Ve ayın dört ismi vardır: ilk isim Asônjâ, ikinci Eblâ, üçüncü Benâsê ve dördüncü Erâe. iki büyük armatür: çevresi cennetin çevresi gibidir ve her ikisinin çevresi de benzerdir.Güneşin çevresinde, ona aydan daha fazla eklenen yedi bölüm ışık vardır ve kesin ölçülerde güneşin yedinci kısmı tükenene kadar aktarılır “

(3)Ve Uriel bana başka bir yasa gösterdi: Işık ay’a transfer edildiğinde ve hangi tarafta güneş tarafından ona transfer edildiğinde. Ayın ışığında büyüdüğü tüm süre boyunca, on dört gün boyunca güneşin karşısındayken kendisine aktarıyor. [her light is accomplished in the heaven]ve boyunca aydınlatıldığında, ışığı cennette tam olarak başarılır. Ve ilk gün ona yeni ay denir, çünkü o gün ışık ona yükselir. Tam olarak güneşin batıda battığı gün dolunay olur ve doğudan geceleri yükselir ve ay bütün gece, güneş ona karşı yükselene ve ay güneşe karşı görünene kadar parlar. “

(4) “Ve Güneş ve yıldızlar tüm yılları tam olarak getirir, böylece konumlarını sonsuzluğa kadar tek bir gün ilerletmezler veya geciktirmezler; fakat tamamlayınız 364 gün içinde mükemmel adaletli yıllar. 13. 3 yılda 1092 gün, 5 yılda 1820 gün var, böylece 8 yıl içinde 2912 gün var. “

(5) “Ve o günlerde melek Uriel cevap verdi ve bana dedi ki:” İşte, sana her şeyi gösterdim, Enoch, ve sana bu güneşi ve bu ayı ve yıldızların liderlerini görmen gereken her şeyi açıkladım cennet ve onları çeviren herkes, görevleri, zamanları ve kalkışları. “

Kitapta tonlarca daha ilginç şeyler var, sadece baktığımdan beri yayınlamayı düşündüm ve kimse bu belirli metni henüz yayınlamadı.

“Eski astronomi ile ilgili MÖ 167 civarında metin (aslen İncil’de bulunan, daha sonra çıkartılan metin)” için 50 yanıt

Yalova merkezden ben ziya. Selam sayfa harbiden hayran edici, facebookta paylaştım 27-04-2020 00:42:43

Şanlıurfa merkezden ben doruk. Slm sayfanız inan ki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 27-04-2020 04:48:51

Ardahan merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşım vallaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 29-04-2020 20:57:47

Edirne merkezden ben Emine. Mrb siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, teşekkürler 06-05-2020 16:22:37

Şanlıurfa merkezden ben doruk. Mrb siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, şukuladım 14-05-2020 08:22:32

Ardahan merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşımın cidden güzel, twitter da paylaştım 14-05-2020 11:29:04

Iğdır merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle hayran edici, facebookta paylaştım 14-05-2020 11:29:18

Hatay merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle hoşuma gitti, facebookta paylaştım 14-05-2020 11:29:37

Bolu merkezden ben ziya. Selamlar paylaşımın süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım 14-05-2020 11:29:42

Kütahya merkezden ben Emine. Merhaba sayfanız harbiden iyi, linkedinde paylaştım 14-05-2020 11:29:52

Kilis merkezden ben elif yılmaz. Slm paylaşımın inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 21-05-2020 04:19:23

Gümüşhane merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımın ciddiyim çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 21-05-2020 15:53:25

Karaman merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım 06-06-2020 20:47:50

Artvin merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar siteniz valla çok iyi, teraziye tıkladım 28-06-2020 09:19:50

Muş merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımın vallaha çok iyi, sağolun 05-07-2020 16:52:50

Kırıkkale merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web siten valla iyi, facebookta paylaştım 19-07-2020 19:50:10

Gümüşhane merkezden ben ziya. Selamlar web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım 23-07-2020 07:03:46

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir