Bu yüzden geçen perşembe kedimi veterinere götürdüm. Ona bazı şeyleri kontrol ettirmemiz gerekti ve geçen yıl sona eren kuduz aşısı yaptırmaya karar verdik. Başlangıçta bunu almayacaktık, ancak görünüşe göre damatların insanlar için itilen bs COVID geçişi gibi bir vax kanıtına ihtiyacı var. Bunu yapmak istemedik, ama o bir ev kedisi olduğu için çoğunlukla anlamsız hissediyorduk. Kuduz aşıları hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığımı kabul edeceğim, bu yüzden bilinçli bir karar vermediğimi düşünüyorum. Her neyse, kedimiz 12-14 yaşlarındaydı, yani kesinlikle genç değildi.

Çekimi aldı ve onu eve götürdük. Günün ilerleyen saatlerinde spor salonuna gittim ve geri döndüğümde karım bana acı içinde çığlık attığını söyledi. Veterineri aradık ve bana Benadryl vermemizi söyledi. Bunu yaptık ve birkaç saat sonra yerleşti. Ertesi sabah bunu birkaç kez tekrarladı. Karım onu ​​geri getirdi ve bize ağrı için iğne yapabilecekleri söylendi. Veteriner, karıma özellikle bu kedinin daha fazla aşı YAPMAMASI gerektiğini söyledi. O noktada bunu biliyorduk, ancak veterinerin tüm bunlara aşının neden olduğunu kabul ettiğini duymak güzeldi. Her neyse, bir saatliğine iyi görünüyordu, sonra tekrar çığlık attı. O gecenin ilerleyen saatlerinde yemek yerken rastgele tıslamaya başladı ve yere işedi. Onu temizlemek için hareket ettirdim. Birkaç dakika süren bir nöbet geçirdi. Sonunda onu aradık ve o gece yatırılması için getirdik. Lütfen kendi araştırmanızı yapın. Tıpkı insanlar için aşının tamamen güvenli olmadığı gibi, bu hayvanlar için de geçerli. Eminim birçoğunuz bunu zaten biliyorsunuz ama dürüst olmak gerekirse bu hiç duymadığım veya deneyimlemediğim bir şey. Hayatım boyunca evcil hayvanım oldu ve hiçbir zaman böyle bir tepki vermedi. İnsanlar büyüdüğü için görmezden gelebilir ama ne gördüğümüzü ve ondaki değişimi biliyorum.

Her neyse, kendimizi bok gibi hissediyoruz ve bu muhtemelen hayatımda yaptığım en kötü hata. Damatları siktir et demeliydim ve şut çekmemeliydim. Kendime bir tıraş makinesi satın alabilir ve nasıl yapılacağını öğrenebilirdim. Her neyse, umarım hiçbiriniz bununla uğraşmak zorunda kalmamışsınızdır. Tek şey, veterinerim zorlamadı. Veterinerleri değiştirmiştik, ben de onu büyüttüm. İnternette daha fazla okuduktan sonra, anladığım kadarıyla çoğu insan veterinerler tarafından dolandırılıyor.

Eminim bunu bilen ve saklayan bazı veterinerler vardır, ancak bazılarının gerçekten bilmediğini düşünüyorum. Bu noktada evcil hayvanı olan herkese fırsat bulduğumu söyleyeceğim. Zaten insanlar bana bunun ilgili olmadığını söylediler, ancak veteriner daha fazla aşı yaptırmaması gerektiğini itiraf etti, bundan sonra alacağımızı değil. Gevezelik ettiğim için özür dilerim, boktan birkaç gün geçirdim.

35 Comments

1. Karaman merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşım valla ilgi uyandırıcı, sağolun 30-05-2021 09:43:26

2. Bilecik dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . selam arkadaşlar sayfan inanki dikkat çekici, saolun , ali – 451

3. Selamlar siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler

4. Amasya merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siten inanki mükemmel, tebrikler 03-06-2021 17:37:01

5. Antalya dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . selam arkadaşlar sayfan süper ötesi dikkat çekici, teraziye tıkladım , doruk – 166

6. Selamın aleyküm siten gerçekten dikkat çekici, tebrikler

7. merhaba arkadaşlar siten yeminle hayran edici, facebookta paylaştım

8. Selam herkese web sitesi harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

9. Bolu dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . Selamın aleyküm paylaşım harbiden hayran bıraktı, tebrikler , Hasan – 390

10. Şanlıurfa merkezden ben banu. Selam sayfan harbiden hoşuma gitti, teraziye tıkladım 12-06-2021 01:26:30

11. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir ” çok güzel. Merhabalar siten valla çok güzel, sağolun , Gürbüz – 484

12. Bu konu : ” Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten hayran edici, saolun , ziya – 76

13. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir ” çok güzel. Selamın aleyküm siten yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 87

14. elif yılmaz Reply

Gaziantep merkezden ben elif yılmaz. Selamlar web sitesi süper ötesi mükemmel, linkedinde paylaştım 12-06-2021 20:52:58

15. elif yılmaz Reply

Siirt dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . Slm bu web sitesi yeminle mükemmel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 316

16. Gaziantep dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . Mrb sayfa süper ötesi dikkat çekici, teşekkürler , Hasan – 76

17. İzmir dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . Merhaba herkese paylaşımınız harbiden iyi, saolun , Aylin – 111

18. Düzce dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . selamun aleyküm paylaşımınız harbiden dikkat çekici, teraziye tıkladım , ahmet – 227

19. Bu konu : ” Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız cidden hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 17

20. Amasya dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . Merhaba herkese paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ziya – 216

21. elif yılmaz Reply

Merhaba paylaşım ciddiyim iyi, face de paylaştım

22. Diyarbakır merkezden ben ahmet. Selam web sitesi vallaha billaha çok güzel, teşekkürler 08-07-2021 14:11:02

23. İzmir merkezden ben doruk. Slm bu web sitesi valla hayran edici, sağolun 09-07-2021 07:12:30

24. Bu konu : ” Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir ” çok güzel. Mrb bu web sitesi yeminle hayran edici, şukuladım , memo – 401

25. Balıkesir dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . selam arkadaşlar sayfa ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım , ziya – 106

26. Slm sayfan süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım

27. Şırnak merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımın harbiden dikkat çekici, face de paylaştım 01-08-2021 12:14:17

28. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar web siteniz vallaha hayran edici, tebrikler

29. Kocaeli merkezden ben banu. Selamın aleyküm sayfanız valla mükemmel, twitter da paylaştım 10-08-2021 23:56:01

30. Yozgat merkezden ben doruk. Selam herkese sayfan harbiden güzel, teşekkürler 13-08-2021 04:03:31

31. Çanakkale dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . Merhaba herkese paylaşımın cidden ilgi uyandırıcı, saolun , ali – 421

32. Bu konu : ” Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi inan ki dikkatimi çekti, teşekkürler , hatice – 403

33. Erzurum dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . merhaba arkadaşlar siten inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 239

34. Sinop dan kimler var. Evcil Hayvan Aşıları, özellikle yaşlı evcil hayvanlar için Güvenli Değildir . Selam herkese sayfanız vallaha billaha çok iyi, teşekkürler , ahmet – 183

Write A Comment