Kategoriler
Genel

Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır.

(Film) Menşeinde Kullanılan Olasılık Hesaplamaları için Matematiksel Temel

Alıntı: Olasılıkları bir araya getirmek, üsleri eklemek anlamına gelir. Peptit bağları ile birleştirilen tek elle amino asitlerin uygun şekilde katlanmış bir zincirini elde etme olasılığı, 10’da bir şanstır.74 + 45 + 45, veya 10’da bir164 (Meyer, s.212). Bu, ortalama olarak, 10164 150 birim uzunluğunda amino asit zincirleri faydalı olanı bulmayı beklemektedir.

http://www.originthefilm.com/mathematics.php

https://youtu.be/W1_KEVaCyaA

Ateistler için olduğu kadar kötü, aslında oranlar 10’da 1’den çok daha kötü164.

Durston’un bir sonraki makalede açıkladığı gibi, amino asitler arasındaki bağımlılıklar olası fonksiyonel protein dizilerinin sayısını birçok büyüklükte azaltır.

Fonksiyonel Biyolojik Proteinlerin Olasılığı Tahmini? Kirk Durston, Ph.D. Biyofizik – 2012

Alıntı (Sayfa 4): Açıklığa kavuşturmak için, tek bir örneklemede RecA için fonksiyonel bir sekans elde etme olasılığı, ondan sonra 250 sıfır ile 1’de yaklaşık 1 şanstır. ,,,

Olasılıklar Daha da kötüleşiyor

Bu işlevsel bilgi ölçüsü (RecA proteini için) ilk geçiş tahmini olarak iyidir, ancak durum aslında evrimsel bir araştırma için çok daha kötüdür. Yukarıda tarif edilen yöntemde ve makalemizde belirtildiği gibi, bir amino asit protein sekansındaki her alanın sekanstaki diğer tüm alanlardan bağımsız olduğu varsayılır.

Gerçekte, durumun böyle olmadığını biliyoruz.

Sekansta, sekansın başka bir yerindeki diğer sitelerle karşılıklı olarak birbirine bağlı olan çok sayıda site vardır. Daha yakın tarihli bir makale, bu bağımlılıkların çoklu sekans hizalamalarına nasıl yerleştirilebileceğini göstermektedir.[6] Bu bağımlılıklar olası fonksiyonel protein dizilerinin sayısını büyük ölçüde birçok büyüklükte azaltır ve bu da olasılıkları birçok büyüklük düzeyinde azaltır. Başka bir deyişle, yukarıda RecA için elde ettiğimiz sayılar aşırı derecede cömerttir; gerçek durum evrimsel bir araştırma için çok daha kötüdür.

http://powertochange.com/wp-co…..Myers_.pdf

“Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır.” için 14 yanıt

Ankara merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşım inanılmaz güzel, facebookta paylaştım 24-05-2020 17:46:08

Tekirdağ merkezden ben ali. Merhaba bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım 24-05-2020 17:53:47

Aydın merkezden ben Gürbüz. Selam herkese siten inan ki güzel, teraziye tıkladım 24-05-2020 19:53:45

İstanbul merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 20-06-2020 07:06:42

Batman merkezden ben ziya. Slm paylaşım ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 23-06-2020 01:06:18

Tunceli merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siteniz vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 28-06-2020 20:48:14

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir