(Film) Menşeinde Kullanılan Olasılık Hesaplamaları için Matematiksel Temel

Alıntı: Olasılıkları bir araya getirmek, üsleri eklemek anlamına gelir. Peptit bağları ile birleştirilen tek elle amino asitlerin uygun şekilde katlanmış bir zincirini elde etme olasılığı, 10’da bir şanstır.74 + 45 + 45, veya 10’da bir164 (Meyer, s.212). Bu, ortalama olarak, 10164 150 birim uzunluğunda amino asit zincirleri faydalı olanı bulmayı beklemektedir.

http://www.originthefilm.com/mathematics.php

https://youtu.be/W1_KEVaCyaA

Ateistler için olduğu kadar kötü, aslında oranlar 10’da 1’den çok daha kötü164.

Durston’un bir sonraki makalede açıkladığı gibi, amino asitler arasındaki bağımlılıklar olası fonksiyonel protein dizilerinin sayısını birçok büyüklükte azaltır.

Fonksiyonel Biyolojik Proteinlerin Olasılığı Tahmini? Kirk Durston, Ph.D. Biyofizik – 2012

Alıntı (Sayfa 4): Açıklığa kavuşturmak için, tek bir örneklemede RecA için fonksiyonel bir sekans elde etme olasılığı, ondan sonra 250 sıfır ile 1’de yaklaşık 1 şanstır. ,,,

Olasılıklar Daha da kötüleşiyor

Bu işlevsel bilgi ölçüsü (RecA proteini için) ilk geçiş tahmini olarak iyidir, ancak durum aslında evrimsel bir araştırma için çok daha kötüdür. Yukarıda tarif edilen yöntemde ve makalemizde belirtildiği gibi, bir amino asit protein sekansındaki her alanın sekanstaki diğer tüm alanlardan bağımsız olduğu varsayılır.

Gerçekte, durumun böyle olmadığını biliyoruz.

Sekansta, sekansın başka bir yerindeki diğer sitelerle karşılıklı olarak birbirine bağlı olan çok sayıda site vardır. Daha yakın tarihli bir makale, bu bağımlılıkların çoklu sekans hizalamalarına nasıl yerleştirilebileceğini göstermektedir.[6] Bu bağımlılıklar olası fonksiyonel protein dizilerinin sayısını büyük ölçüde birçok büyüklükte azaltır ve bu da olasılıkları birçok büyüklük düzeyinde azaltır. Başka bir deyişle, yukarıda RecA için elde ettiğimiz sayılar aşırı derecede cömerttir; gerçek durum evrimsel bir araştırma için çok daha kötüdür.

http://powertochange.com/wp-co…..Myers_.pdf

Author

104 Comments

1. Ankara merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşım inanılmaz güzel, facebookta paylaştım 24-05-2020 17:46:08

2. Tekirdağ merkezden ben ali. Merhaba bu web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım 24-05-2020 17:53:47

3. Aydın merkezden ben Gürbüz. Selam herkese siten inan ki güzel, teraziye tıkladım 24-05-2020 19:53:45

4. Rize merkezden ben mehmet. Selam siten vallaha iyi, tebrikler 29-05-2020 17:14:23

5. Merhaba paylaşımınız vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım

6. Aydın merkezden ben doruk. selam arkadaşlar siteniz inanki iyi, saolun 08-06-2020 15:28:40

7. İstanbul merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siten inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 20-06-2020 07:06:42

8. Merhaba bu web sitesi vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım

9. Batman merkezden ben ziya. Slm paylaşım ciddiyim dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 23-06-2020 01:06:18

10. elif yılmaz Reply

Tunceli merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese web siteniz vallaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 28-06-2020 20:48:14

11. Merhaba herkese bu web sitesi inanki güzel, teşekkürler

12. Antalya merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siten valla çok hoşuma gitti, saolun 04-07-2020 07:22:20

13. Selam herkese bu web sitesi inanki hayran bıraktı, şukuladım

14. Yozgat merkezden ben ali. Selamın aleyküm web siteniz valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 12-07-2020 03:41:00

15. Bartın merkezden ben banu. Merhaba sayfa ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım 12-07-2020 18:49:05

16. Yalova merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz iyi, saolun 19-07-2020 22:04:12

17. Niğde merkezden ben gaye. Selam web siteniz harbiden mükemmel, face de paylaştım 20-07-2020 02:37:48

18. Kastamonu merkezden ben Aylin. Merhaba herkese siten inanki çok güzel, sağolun 28-07-2020 15:23:02

19. Selam sayfan yeminle hoşuma gitti, twitter da paylaştım

20. Kütahya merkezden ben Aylin. Merhaba sayfanız harbiden hoşuma gitti, sağolun 03-08-2020 18:27:30

21. Merhabalar sayfa valla ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

22. Diyarbakır merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfan süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım 06-08-2020 14:37:12

23. Zonguldak merkezden ben ali. Selam paylaşımınız cidden çok iyi, teraziye tıkladım 06-08-2020 20:48:58

24. Malatya merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşımın inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 14-08-2020 22:11:24

25. Slm bu web sitesi vallaha billaha mükemmel, facebookta paylaştım

26. Karabük merkezden ben Emine. Merhaba siteniz vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 25-08-2020 23:16:16

27. Balıkesir merkezden ben mehmet. Slm sayfanız vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım 02-09-2020 22:51:20

28. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, şukuladım

29. Merhaba herkese bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

30. Mrb paylaşımın inan ki hoşuma gitti, teraziye tıkladım

31. Merhaba herkese bu web sitesi valla dikkat çekici, twitter da paylaştım

32. Merhabalar sayfa ciddiyim hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

33. Mrb web siteniz cidden çok iyi, linkedinde paylaştım

34. Batman merkezden ben Aylin. Merhaba siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 26-09-2020 20:26:32

35. Selamlar sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler

36. Trabzon merkezden ben doruk. Mrb paylaşım gerçekten çok iyi, teşekkürler 02-10-2020 11:29:18

37. Merhaba web siten inanılmaz mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

38. Merhaba herkese siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler

39. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım , Gürbüz – 28

40. Mardin dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Merhaba herkese sayfanız cidden çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 475

41. Tokat merkezden ben memo. selam arkadaşlar web siten inanılmaz çok iyi, facebookta paylaştım 02-11-2020 06:53:02

42. elif yılmaz Reply

Erzurum merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, tebrikler 03-11-2020 09:04:50

43. Giresun dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . merhaba arkadaşlar web sitesi ciddiyim hayran edici, şukuladım , doruk – 401

44. Bilecik dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Merhaba herkese paylaşım cidden çok güzel, sosyal medyada paylaştım , memo – 374

45. selamun aleyküm sayfanız ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

46. Adıyaman merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki hayran edici, şukuladım 25-11-2020 04:56:39

47. Gürbüz Reply

Merhaba herkese bu web sitesi valla güzel, teşekkürler

48. Kırklareli dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Slm web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ali – 408

49. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın valla mükemmel, face de paylaştım , gaye – 403

50. Ağrı dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Merhaba web siteniz inanki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , doruk – 390

51. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. Selam herkese web siteniz inanılmaz çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ali – 2

52. Slm siteniz valla çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

53. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. Merhaba sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, saolun , ahmet – 329

54. Mardin merkezden ben hatice. selam arkadaşlar bu web sitesi harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 30-12-2020 19:19:38

55. elif yılmaz Reply

Diyarbakır merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşımın valla dikkatimi çekti, teşekkürler 01-01-2021 00:22:07

56. Mersin merkezden ben ziya. Selam siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, tebrikler 01-01-2021 16:58:06

57. Artvin dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Mrb paylaşımınız cidden hoşuma gitti, tebrikler , Hasan – 110

58. Tunceli dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Selam herkese web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, sağolun , Hasan – 118

59. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz yeminle çok güzel, facebookta paylaştım , hatice – 27

60. Malatya merkezden ben ali. Selam herkese paylaşım yeminle mükemmel, linkedinde paylaştım 12-01-2021 13:36:03

61. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşımın inan ki güzel, facebookta paylaştım

62. Gürbüz Reply

Bayburt dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Selam paylaşım inan ki çok iyi, twitter da paylaştım , Gürbüz – 372

63. Şırnak merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfanız yeminle ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 04-02-2021 12:21:31

64. Aksaray merkezden ben banu. Merhaba siteniz harbiden dikkat çekici, şukuladım 05-02-2021 17:00:22

65. Rize dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Mrb paylaşım inanki çok güzel, şukuladım , banu – 54

66. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

67. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. Slm web siteniz valla hayran bıraktı, twitter da paylaştım , – 247

68. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız vallaha billaha hayran edici, teşekkürler , hatice – 399

69. Burdur merkezden ben memo. Mrb sayfa inanılmaz çok güzel, facebookta paylaştım 24-02-2021 17:31:13

70. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz inan ki çok iyi, saolun , Aylin – 245

71. Gümüşhane dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . selamun aleyküm paylaşım cidden çok iyi, teşekkürler , ali – 494

72. Selamın aleyküm paylaşımınız inanki mükemmel, saolun

73. Karaman merkezden ben ahmet. Mrb sayfanız harbiden çok iyi, linkedinde paylaştım 28-03-2021 18:04:18

74. Selamın aleyküm sayfa yeminle hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

75. Tekirdağ dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Selam web siteniz süper ötesi dikkat çekici, saolun , ahmet – 197

76. Selam herkese web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

77. Slm sayfanız ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

78. Selamın aleyküm sayfanız inanki çok güzel, şukuladım

79. Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

80. Kilis merkezden ben ahmet. Selam herkese web sitesi inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 28-04-2021 23:33:17

81. Kars merkezden ben memo. Selam herkese web siten vallaha güzel, twitter da paylaştım 05-05-2021 10:56:14

82. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi ciddiyim mükemmel, teraziye tıkladım , doruk – 35

83. Gürbüz Reply

Amasya dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Selamın aleyküm paylaşımın inan ki hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Gürbüz – 483

84. Gürbüz Reply

İzmir dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Selamın aleyküm web siten vallaha billaha çok iyi, facebookta paylaştım , Gürbüz – 434

85. Muğla merkezden ben doruk. Merhabalar bu web sitesi cidden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 22-05-2021 12:34:47

86. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız yeminle çok güzel, saolun , Gürbüz – 273

87. Hatay merkezden ben memo. Mrb siteniz valla hoşuma gitti, teşekkürler 28-05-2021 22:58:07

88. selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi çok güzel, facebookta paylaştım

89. Van merkezden ben hatice. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten çok güzel, saolun 02-06-2021 17:36:38

90. Ordu dan kimler var. Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. . Merhaba herkese bu web sitesi vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 81

91. Bu konu : ” Evren rastgele değil. Bu, şans eseri tek bir proteinin oluşma olasılığı ile kanıtlanmıştır. ” çok güzel. Selam siteniz gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 452

92. merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz çok güzel, teşekkürler

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link