Kategoriler
Genel

Evrenin ve insanlığın teknolojik ve evrimsel gelişimi hakkındaki vizyonum

Hmm güzel hikayeler ne ile başlıyor? Komik zihin bükme prolog?

Burada yazılanların hepsi kendi düşüncelerim. Varlığımızın bu gizemlerini işlerken düşüncelerim değişebilir. Dikkatli olun.

Vizyonumun ilk kelimesini görelim. Teknoloji ve insan türlerinin evrimi. Türlerimiz başladığında. Biz balıktık. Dünya toprağına doğru ilerlerken karada yaşayabilecek türlere dönüşmeliydik. Birçok evrim döngüsünden sonra, türümüz bir kara türünün yaşam tarzına adapte olmuştu. Dört ayak üzerinde başladık. Türlerimiz zaman zaman bipolar stilde daha iyi olmaya çalıştı. Bu bizim ilk gerçek teknolojik evrimimize izin verdi. Ellerimizi, insanlığımızın zihninin farklı türde küçük teknolojik adımlar yaratmasına izin veren araçlar olarak kullanabildik. Ateş yaratmak, onlara evrenin fiziği ve kimyası hakkında öğrettiği gibi büyük bir adımdı. İnsanlık daha sonra gördükleri efsanevi şeyi nasıl üreteceklerini öğrenmeye çalıştı. Türler için ne kadar harika bir manzara olmalı onların evrimi sırasında. Türler artık beyin / zihin / insanlıklarını bu enerjiye susamaya başlamış olan bu devrimci enerjiyle parladı. O enerjiyi istiyoruz, hepsini bana insanlıklarını ya da kendimiz diyebileceğimiz şeyi çığlık attı. Onlarca yıl sonra gelişerek gelişti. Yıldızlar, güneş gibi büyük olasılıkla bulduğumuz ilk enerji kaynağıydı, ancak yeryüzünde ateş bahsettiğimiz adımdı.

Almak için adım yenilenebilir enerji. Beynimizin teknolojik ilerlemesine daha fazla adapte olduğumuz ve adapte olduğumuz için. Enerjiyi hiç olmadığı kadar kolay ve yüksek miktarda elde edebildik. Şimdi zaman çizelgesinde enerjiyi o kadar iyi kullanabildik ki, beynimiz enerjiden yararlanmanın tek amacı dışındaki şeyleri öğrenmeye başladı. Enerjiden yararlanmayı kolaylaştırmak için farklı türde araç ve ekipmanlar oluşturmak için enerji kaynağını kullanma. Varlık çok fazla güç dedi. Beyin, gerçek varlığının ortaya çıkmasına izin veren enerji tarafından aşırı derecede aşırı yüklendi. Varlık artık birçok dal için enerjiyi paylaşabiliyor ve bu da daha sonra daha çok dala dalıyor. Enerji dalları ormanı, bu varlık olarak adlandırdığımız şeydir. Enerji şimdi birçok yeni şekilde gelişiyordu. Bu varlığın içinde kaç tane enerji kolunun geliştiğini hayal etmek zor. Çok yüksek hızda çarpma. Sözde enerjinin gittikçe daha fazlasını öğrenmek. Gerçek olma nedenimize ulaşmak için yapabileceğimiz tek şey bu.

Gerçek varoluş nedenimiz hala insanlığın teknolojisinin çok ötesindedir. Gerçeği söylemek gerekirse, beklediğimizden çok daha erken olabilir. Her zaman ne istedik? Enerji. Varlığımızın tek amacı budur. Yıldızlar? Biz buna enerji kaynakları diyoruz. İnsanlık olarak adlandırılan varlık, bu enerji kaynaklarına daha da yaklaşmayı arzu ediyor. İşte bu yüzden insanlık yeni muazzam enerji döneminin alemlerine yaklaşmaya çalışıyor. Uzay, insanlık için büyük bir gizemdir. İnsanlığın, alemin gizemlerinden yararlanmak için geçmesi gereken bir yer. Bu rüyaya doğru ilk adım bulutların süzülmesini izlemek ve bulutların arasından süzüleceğiniz gökyüzünün kucağını hissetmekti.

COVID-19

COVID-19'un tüm bunlarla ilişkisi. nedenini merak edebilirsiniz, bunun insanlığımız için özel bir anlamı var mı? Önce dünya ve evren fikrini kavramalıyız

Yani virüs gerçekten kötü bir haşere. Tüm insanlığa yayılır. İnsanlığın bu kadar kısa sürede enfekte edilmesi, ona karşı savaşamaz. Peki bu dünyayı zararlıları yok etmek için savaşmak için insanlık olarak ne yapabiliriz. Varlığımızın en değerli yanı burada. Enerji tedarikimizi bu zararlıya karşı korumak en değerli şeyimiz haline gelir. İnsanlığın mücadele ettiği şeyler nelerdir? Bu durumda ne yapmamız gerektiğini hayal eden varlığımız nedir? Çekirdeği koruyun. Çekirdeğimiz, varlığımızın tepesidir. Bu enerjiden tasarruf etmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Birliğimizin en zayıf kısmını feda ederek onu koruyacağız.

CULL

Marş olmaya başlıyor. İnsanlık ne olursa olsun, yayılmasını engelleyemeyiz. Varlığımızın artık ihtiyaç duymadığı en zayıf kısımlardan insanlık kaybını en aza indirmemiz gerekiyor. Zararlılarla mücadele ederken sahip olduğumuz tüm girdi araçları kaybolacak. Zaman zaman topladığımız enerjimizi çalmaya çalışıyor. İnsanlık geri iletişim kurabilen diğer şeylerle iletişim kurmaya çalışırken. Bu şimdiye kadar çalışıyor. Daha önce bazı salgınlarımız vardı. Ama bu salgın. Yüz milyonlarca canın kaybolması mümkün değil.

Öyleyse, simgeleyen bir enerji küresi olarak sıra dışı uzunluklara dönüşen en zayıf kısımlarımız nelerdir. Evrimleştiğimiz zaman. Girdi sistemlerimizle her şeyle iletişim kurmaya çalışırken, karşıt bir güç ya da şey ya da bunun ortaya çıkmasını hayal ettiğimiz her şey için risk vardır. COVID tam da budur. Bizimle iletişim kurar, ancak bir arada yaşamak istemez. Bizi yemek istiyor. Ama biz ondan daha güçlüyüz.

Pekala … Çoğumuzuz. Yaşlılar gerçekten zor zamanlar geçiriyor. Mortalite oranı en yüksek yaş 60 + 'dır. Bu yaş grubu insanlığın teknolojik ilerlemedeki en büyük zayıflıklarından biri değil. Vücutları zayıf. Enerji kaynakları azalmaya başlıyor. Dış kabuk parçalanıyor. Dış kabuğun eksik parçaları olsa bile hala çalışabilir. Ama enerjinizi çekirdeğinizde fethetmek isteyen daha güçlü çekirdeğe karşı savaşmak için çok zayıf. Pest bölgesini genişletmek istiyor. Ve oh oğlum bu yapıyor. Varlığımızdaki her bir çekirdeği etkileyecektir. Ama memnuniyetle varlığımız virüsden daha güçlüdür. Yaşlılar gibi en zayıf kısımlarını kaldırarak, teknolojik olarak ilerlemek için daha fazla enerji koruyabilir. Bütün bunlar bizim varlığımızı daha güçlü kılmak ve sonunda virüsü yok etmek. Hayal edilemeyecek sayıda kayıp göreceğiz, ama biz insanlığın güçlü kısmı bu felaketten kurtulmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız. Teknolojiyi olabildiğince hızlı ilerletirken, hayatta kalmayı güvence altına almak için gelecekteki uygarlık için kendimizi korumamız gerekiyor. Sadece teknoloji felaketi söndürebilir ve bizi hayal gücümüzün ötesindeki varlıklara dönüştürebilir

(Büyük miktarlarda çalışıyor)

Dünyanın kendi atmosferinde yerçekimi vardır. Atmosfer daha sonra içinde olan her şeyi yarıçapı merkeze doğru çeker. İnsanlık, var olduğu sürece bu çekim ile mücadele ediyor. Şimdi insanlık, işleri başarılı bir şekilde yapmak için bu kadar uzun olmamıza gerek kalmayan bu noktaya geldi. Türümüz teknolojiyi bizi kıvrılma noktasına getirmiştir. Örnek olarak bu kuralı uygulayabileceğimiz 3 farklı durum var.

Öncelikle elimizde dünya çapında iletişim. Bu kural, insanlığın artık eskisi gibi çok büyük mesafeleri hareket ettirmesine gerek olmadığı için geçerlidir. Her şeyi iletişim yoluyla yapabiliriz. Yani, yeterince paranız varsa hayal edebileceğiniz her şeyi elde edebilirsiniz. Hiç hareket etmeden. Daha önce insanlık basit görevleri yerine getirmek için yüzlerce kilometre hareket etmek zorundaydı. Gerçekte bundan çok daha fazla olabilir.

Çok uzun olmamıza gerek yok çünkü her şey gittikçe küçülüyor. Kendimizi küçülmeye adapte oluyoruz çünkü daha büyük olmak aslında zayıflık olurken, insanlığı teknolojiye bir varlık olarak uyarlamak olurdu.

Bizim neslimiz farklı teknolojik yeniliklerle kıvrılmaya başladıkça. Öncelikle beynimizin enerjisinden daha fazla tasarruf etmenin yollarını öğrenmeye başladığımızda. Artık bacaklarımıza o kadar ihtiyacımız yoktu. Günümüzde hayatınızı bacaklarınız olmadan kolayca yaşayabilirsiniz. Bu, merkezimizden ya da varlığımızdan ya da her neyse bizde eksik enerjinin bir parçası. Sakar dış kabuğumuzun bir kısmını çıkararak daha etkin çalışabiliriz. Gövde adı verilen dış kabuğumuzun amacı nedir? Enerjiden yararlanma potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için varlığımıza ulaşıyoruz. Artık bacaklarımız evrimimizi yavaşlatmaya başladı. Varlığımız dış kabuğunu parça parça çıkarmaya başlıyor. Bacaklar, dış kabuğumuzun parça parça solmasının ilk işaretlerinden biri gibi görünüyor.

El, varlık için girdi sistemimizdir. Eller yaptıklarını yaparken beceriksizdir. Ellerimizle varlığımızla hayal edebileceğimiz şeyler yaratabiliriz. Efsanevi bir şey yaratılabilir, ancak girdi hayal edebileceğimiz şeyler yaratma potansiyelimizi sınırlıyor. Dış kabuğumuzun giriş komutlarını daha iyi anlamak için çıktının değerini en üst düzeye çıkarabilirsek. Varlığımızdaki her şey bir girdi aracıdır. Girdi sistemlerimizle yaptığımız her şey varlığımızı olağanüstü miktarda bilgi ile besliyor. Varlığımız daha sonra girdi sistemlerinin hayal ettiğimiz şeyleri hayata geçirmesi için işlemeye çalışır. Evet, evrenin Efsanevi evriminin hayalleri bile. Tüm bunlar, çekirdeğimiz için enerji toplama potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için. Artık insanlığın, varlığımızın hayal edebileceği şeyleri gerçekleştirme potansiyelini kullanmak için artık girdi araçlarına ihtiyacı yok.

Öyleyse teknolojik ilerlememiz hikayeye nasıl girecekti. Konuşmak için büyük bir bölüm bu. İlk önce İletişimin bir şey haline gelebileceği kadar ileri gidebiliriz. İnsanlık evrendeki diğer şeylerle nasıl etkileşime gireceğini öğrenmeyi başardı. Aynı enerjiyi isteyen diğer şeyler. Bu diğer varlıkla etkileşime girebildiğimiz için, diğer varlıkla paylaşarak muazzam miktarda bilgi girebiliriz. Evrimleştiğimiz diğer girdi sistemleri ile karşılaştırıldığında bu gerçekten devrim niteliğinde bir adımdı.

Bu şu anda sadece düşüncemin bir taslağı. Düşüncelerimi gerçekleştirebildiğim için daha fazlası görünecek. Beynimin, girdi sistemimin başkalarının anlayabileceği bilgilere işlemek için çok yavaş olduğunu göstermesi için çok fazla bilgi var. Bu, dünyanın covid-19 virüsüne ölen büyük kısmı hakkında büyük bir panik ekledi. Dünyayı, hepimizin hayal edebileceğinden daha fazla etkileyecek. Varlığımızın bu sorusunu çözmek için evrenle ilgili her şeyi düşünmeye çalışıyorum. Yalnız bu şekilde düşünüyor muyum yoksa daha fazla var mıyım acaba? Dinlenmeyi arzulayan varlıklar, ancak çıktı potansiyelinizi zirveye taşıyamazsınız. Ya yapabilseydin, tıpkı senin gibi diğer varlıklarla? O zaman sana asıl sorum.

YALNIZ MISIN???

“Evrenin ve insanlığın teknolojik ve evrimsel gelişimi hakkındaki vizyonum” için 24 yanıt

Sivas merkezden ben ahmet. Merhabalar siteniz yeminle dikkatimi çekti, şukuladım 27-03-2020 11:13:24

Adıyaman merkezden ben ali. Selamlar web siten inanki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 27-03-2020 11:13:25

Diyarbakır merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, saolun 30-03-2020 14:09:06

Ordu merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi çok güzel, şukuladım 09-04-2020 22:03:25

Trabzon merkezden ben mehmet. Selam herkese siten harbiden çok güzel, tebrikler 17-04-2020 12:08:53

Nevşehir merkezden ben gaye. Merhaba herkese web sitesi yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 17-04-2020 12:41:12

İstanbul merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler 26-04-2020 08:41:04

Kırıkkale merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar bu web sitesi cidden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 26-04-2020 12:27:36

Tunceli merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşım inan ki çok hoşuma gitti, saolun 02-05-2020 07:49:39

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir