2018’de Facebook, İngiliz şirketi Cambridge Analytica’ya 80 milyondan fazla kullanıcının kişiselleştirilmiş verilerine erişim hakkı veren “kazara” yakalandı ve bu daha sonra seçim hedeflemesi için kullanıldı.

Cambridge Analytica’nın CEO’su Alexander Nix, muhalefet araştırması yürüttüğü politikacıları itibarsızlaştırmak için fahişeler, rüşvet operasyonları ve bal tuzakları kullanmakla övünürken ve şirketin “Donald Trump’ın tüm dijital kampanyasını yürüttüğünü” söyleyerek kasete yakalandı. “.

Örneğin Nix, Sri Lanka’daki siyasi muhalifleri “güzel Ukraynalı kızları” kullanarak müstehcen videolar ve rakipler teklifleri kabul etmeseler bile rüşvet teklifleriyle itibarsızlaştırmayı teklif etti. Ayrıca siyasi muhalifleri rüşvet ve seks ile tuzağa düşürmek için “İsrail şirketlerini” kullandığını söyledi.

Nix ayrıca, suçlayıcı kanıt bırakmadan kendi kendini yok edecek iletişimler kullandıklarını söyledi.

Şirketin yatırımcıları arasında çok sayıda İngiliz Muhafazakârın yanı sıra milyarder Mercer ailesi ve Steve Bannon vardı.

Bu ortaya çıktıktan sonra soruşturma yetkisi verildi. Yetkililer bir arama emriyle gelmeden önce şirketin birçok belgeyi kaldırarak fotoğrafı çekildi.

https://amp.reddit.com/r/pics/comments/86qxrb/cambridge_analytica_moving_boxes_out_of_their/

Şimdi, Facebook yine “yanlışlıkla”, bu sefer yüz milyonlarca kullanıcının verilerini yayınladı.

Acaba bu, son “kaza eseri” sızıntıyla aynı şekilde ve aynı kişiler tarafından kullanılabilir mi?

https://www.google.com/amp/s/www.businessinsider.com/stolen-data-of-533-million-facebook-users-leaked-online-2021-4%3Famp

Author

21 Comments

1. Siirt merkezden ben hatice. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım 06-04-2021 16:36:40

2. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, tebrikler

3. Erzurum dan kimler var. Facebook Kasıtlı Olarak 500 Milyondan Fazla Kullanıcı İçin Veri Sızdı mı? . Selamın aleyküm web sitesi gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , Emine – 105

4. Slm paylaşımın ciddiyim hayran bıraktı, facebookta paylaştım

5. Merhabalar paylaşım inanki mükemmel, facebookta paylaştım

6. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım

7. Mrb bu web sitesi süper ötesi ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

8. selamun aleyküm sayfan inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

9. Erzincan merkezden ben ahmet. Mrb paylaşımınız inanki iyi, facebookta paylaştım 15-05-2021 03:16:02

10. Adana merkezden ben emin. Selam herkese sayfanız ciddiyim iyi, tebrikler 20-05-2021 14:01:46

11. Sinop dan kimler var. Facebook Kasıtlı Olarak 500 Milyondan Fazla Kullanıcı İçin Veri Sızdı mı? . merhaba arkadaşlar sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , Hasan – 158

12. Bu konu : ” Facebook Kasıtlı Olarak 500 Milyondan Fazla Kullanıcı İçin Veri Sızdı mı? ” çok güzel. selamun aleyküm siten valla hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Hasan – 142

13. Kırıkkale dan kimler var. Facebook Kasıtlı Olarak 500 Milyondan Fazla Kullanıcı İçin Veri Sızdı mı? . Selam herkese web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 318

14. Selam siteniz inanki çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

15. Siirt merkezden ben ali. Merhaba herkese web siteniz harbiden çok iyi, teşekkürler 18-06-2021 15:05:24

16. Amasya merkezden ben . Merhaba siteniz gerçekten mükemmel, facebookta paylaştım 22-06-2021 10:55:53

17. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Facebook Kasıtlı Olarak 500 Milyondan Fazla Kullanıcı İçin Veri Sızdı mı? ” çok güzel. Merhaba paylaşım vallaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 101

18. Bu konu : ” Facebook Kasıtlı Olarak 500 Milyondan Fazla Kullanıcı İçin Veri Sızdı mı? ” çok güzel. Merhaba herkese web siten yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , hatice – 25

19. Artvin merkezden ben Aylin. selamun aleyküm web siteniz inanılmaz iyi, linkedinde paylaştım 15-07-2021 11:25:45

20. Bu konu : ” Facebook Kasıtlı Olarak 500 Milyondan Fazla Kullanıcı İçin Veri Sızdı mı? ” çok güzel. Merhabalar siten yeminle çok güzel, saolun , ahmet – 487

21. Kırşehir dan kimler var. Facebook Kasıtlı Olarak 500 Milyondan Fazla Kullanıcı İçin Veri Sızdı mı? . selamun aleyküm web sitesi gerçekten hoşuma gitti, saolun , Emine – 47

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link