Kategoriler
Genel

Facebook kullanıcıların donanımını izliyor

Selam,

İlginizi çekebilecek FB ile ilgili bir konuyu ele alıyorum.

Yerel haberlere yorum yapmak için kullandığım sahte ayrıntılarla anonim bir hesabım vardı. Kullanıcıların yeterince muhalif görüşlerini duymaktan hoşlanmadıklarını, çünkü onlara kimliğimin bir fotoğrafını göndermeyi bekleyen bildirildi ve kilitlendi, tabii ki yapmayacağım.

Birkaç gün sonra Chromebook’umu sildim, Linux, NordVPN, Firefox’u yükledim ve sonuncumla sıfır paylaşılan bilgi içeren yeni bir hesap oluşturdum, ancak gönderildikten sonra hesabımın gittiği bildirildiğini belirten aynı iletiyle karşılaştım Topluluk kurallarına karşı.

Bunu yapmanın tek yolu, herhangi bir tüketicinin erişebileceğinden çok daha derin bir düzeyde faaliyet göstermeleriydi. Kullanıcıları ve verilerini izleyen her tür sosyal ağa tamamen karşıyım, bu yüzden bunun sonuçları aşırı.

Başka biri benzer deneyimler yaşadı mı, yoksa FB’nin kullanıcıları bilgilerinin dışında bir donanım düzeyinde izlediği biliniyor mu?

“Facebook kullanıcıların donanımını izliyor” için 11 yanıt

Çanakkale merkezden ben doruk. Selam herkese web siten inanki hayran bıraktı, saolun 08-06-2020 02:36:55

Muğla merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 17-06-2020 07:24:35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir