Memleketimde bir kafede oturuyorum. Vali az önce sahte maske görevini eski haline getirdi. Sadece bu sefer, çok daha fazla insan bunu görmezden geliyor. Anlayabildiğim kadarıyla çoğunluk buna uyuyor, ancak onu görmezden gelenlerin sayısı eskisinden çok daha fazla. Bulunduğum kafe eskisi gibi kapılara resmi talimat yazmamış. Çalışanların bazıları maskeliyor, diğerleri yapmıyor. Ve Home Despot’a ve diğer büyük mağazalara gittiğimde maskesiz çok şey var. Bu sefer farklı olan şey, insanların maskeli ya da maskesiz sadece işlerine devam etmeleri ve diğerlerinin bunu nasıl ele aldığına fazla enerji vermemeleri gibi görünüyor.

İstisnalar var tabii. Geçen gün Ace Hardware’e giderken bana bir maskeye ihtiyacım olduğu kesin olarak söylenmişti. Eğer bende yoksa bir tane vereceklerini söylediler ve hemen bana verdiler. Neredeyse her gün bu mağazaya gidiyorum ve oradaki herkesi tanıyorum. Giydim, sonra hemen çıkardım ve “gitmeliyim” dedim ve çıktım. O bok için havamda değildim. Umarım bu görev kaldırıldığında garipleşmez ve oraya geri dönerim. Ama olursa sorun yok. Ben sadece kendi gerçekliğimde yaşayacağım ve onlar kendi gerçeklerinde yaşayabilirler.

Author

17 Comments

1. Bu konu : ” Farklı gerçekliklerde yaşıyoruz… ” çok güzel. Merhaba herkese siten yeminle hayran bıraktı, tebrikler , banu – 98

2. Bu konu : ” Farklı gerçekliklerde yaşıyoruz… ” çok güzel. Selam siteniz valla iyi, facebookta paylaştım , Emine – 404

3. selamun aleyküm paylaşımın yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım

4. Gürbüz Reply

Elazığ dan kimler var. Farklı gerçekliklerde yaşıyoruz… . Selamlar sayfanız gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Gürbüz – 392

5. Çorum merkezden ben Aylin. Mrb siten süper ötesi hayran edici, şukuladım 06-08-2021 03:00:31

6. Slm paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, şukuladım

7. Merhaba herkese siten süper ötesi iyi, sosyal medyada paylaştım

8. Kütahya merkezden ben Aylin. Slm web siten vallaha iyi, saolun 18-08-2021 19:56:19

9. selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz dikkat çekici, tebrikler

10. Çanakkale merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web siten harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler 26-08-2021 20:25:07

11. Bu konu : ” Farklı gerçekliklerde yaşıyoruz… ” çok güzel. Selamlar sayfanız cidden çok güzel, teraziye tıkladım , Aylin – 231

12. Adana dan kimler var. Farklı gerçekliklerde yaşıyoruz… . Merhabalar sayfan inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler , ali – 235

13. Erzurum merkezden ben . selam arkadaşlar siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun 12-09-2021 22:37:00

14. Siirt dan kimler var. Farklı gerçekliklerde yaşıyoruz… . selam arkadaşlar sayfan vallaha hayran bıraktı, saolun , ahmet – 61

15. Sinop merkezden ben ali. Merhaba herkese siten valla hayran edici, saolun 23-09-2021 05:43:33

16. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha iyi, teşekkürler

Write A Comment