Ya gerçek komplo, işlevsiz bir fantezi dünyasında yaşıyor olmamızsa? Öyle geri kalmış bir alem varmış gibi görünüyor ki, deliliğe giden bir yöntem var; buradaki ve başka yerlerdeki çalışkan mühendislerimiz kalıplar bulmak ve anlatı oluşturmak için çok çabalıyor; ama gerçek şu ki, beceriksizlik, saçma bir düzeyde tasvir edildiğinde, aslında derinden kasıtlı görünmeye başlıyor?

Ya gerçek gerçek ise …

• Herkesin aslında kendi kendine baktığını, kökünü bulan gerçek büyük planlar olmadığını

• Dems ve Reps’in durumlara doğru yol aldığını ve ortaya çıkan enkazda geriye dönüp bakıldığında bir strateji bulmak için halka güvendiğini. Kalıcı bir ‘Geçen Perşembe günü’ örneği

• Milyarderler ya da gülünç miktarda güce sahip insanlar diye bir şey yoktur, dokunulmaz insanlar diye bir şey yoktur.

• Herkesin, istediği boyuta kadar kendini tamamen harekete geçirme yeteneğine sahip olduğu, ancak kendi kendini sınırlayan koşullanma nedeniyle, herkesin derin bir kendi kendini yakan öz-lobotomizasyon duygusundan muzdarip olduğu.

• Zihinlerimizi bu dünyada öyle bir dereceye kadar eğittik ki, etrafımızda olduğunu gördüğümüz her şeye en fantastik hikayeleri atfedebiliriz, başlangıçta hiçbirinin var olmadığı kalıpları bulabiliriz, ancak daha sonra bu kalıplar olamaz görünmez veya gerçekleşmemiş olabilir ve kendi kendini gerçekleştirebilir.

Ya, bu denizaltında veya başka herhangi bir yerde duyduğunuz her şeyin aksine, gerçek gerçek şu ki, “uykudan”, “uyanmaktan”, bunun yerine sürekli “uyanık” olmaktan ve Gerçekte ihtiyacınız olan şey, gerçeği gerçekte olduğu gibi görmek için gözlerinizi kapatmak mı?

Ya düşündüğünüz, önemsediğiniz ya da tutkuyla tartıştığınız her şey, kendi kendinize empoze ettiğiniz şartlandırmanız nedeniyle gördüğünüz bir illüzyondan başka bir şey değilse?

Ya zihniniz yüksek işlem sinyalleri ve sistem devrelerinden oluşan bir ağsa ve üzerinde çalışacak bir sorunu yoksa, hiçbir şeyden problemleri icat eder ve bunları spor için çözmeye çalışırsa ve bunun sonucu içerik değildir. TV’de ve burada gördüklerinizin aksine?

Bunun sadece bir düşünce olduğunu bilmiyorum. Bu hemen kaldırılmazsa veya unutulmaya yüz tutmazsa gerçekten şaşıracağım.

Author

12 Comments

1. selamun aleyküm paylaşımınız inanki dikkatimi çekti, tebrikler

2. Kilis merkezden ben Emine. Merhaba siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 25-02-2021 13:35:54

3. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki iyi, teraziye tıkladım

4. Kocaeli dan kimler var. Farzedelim… . Selam herkese paylaşımın ciddiyim hoşuma gitti, saolun , hatice – 110

5. Çanakkale dan kimler var. Farzedelim… . Selamın aleyküm sayfan inanki hayran bıraktı, sağolun , Hasan – 93

6. Tekirdağ dan kimler var. Farzedelim… . Selam paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , doruk – 357

7. Tunceli dan kimler var. Farzedelim… . Slm paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım , Emine – 477

8. Bu konu : ” Farzedelim… ” çok güzel. Slm web siteniz inanki dikkat çekici, tebrikler , gaye – 100

9. Afyon merkezden ben hatice. Selamın aleyküm siteniz valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 08-04-2021 13:17:51

10. Burdur merkezden ben mehmet. Selam herkese web siteniz valla iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 10-04-2021 16:18:02

11. Bu konu : ” Farzedelim… ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanılmaz hayran bıraktı, sağolun , mehmet – 237

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link