Bu, Capitol isyanları ya da bazılarının (hiperbolik olarak) “kuşatma” veya hatta (hatalı olarak) “iç terörizm” dediği şeyle ilgili olarak sadece bir değerlendirme noktasıdır.

FBI, Trump başkanlığına karşı uzun ve iyi belgelenmiş bir doğrudan muhalefet ve eylem geçmişine sahiptir. Siyasi olarak partizan olduklarını ve liderliklerinin Demokratların en üst kademesiyle yakın bağları olduğunu söylemek hiçbir şekilde yanlış olmaz.

Bunu aklımızda tutarak, FBI’ın muhbirleri ve saf aptalları mağdur retorikten yasadışı faaliyete geçmeye zorlayan gizli ajanları içeren tuzak operasyonları yürütme konusunda kanıtlanabilir bir geçmişe sahip olduğunu hatırlamaya değer olduğunu düşünüyorum.

Hedeflerini manipüle etme becerisine sahip olduklarını ve bu insanlara verdiği zararla ilgilenmediklerini gösteren sayısız vaka var. İtibaren Newburgh Fourdurumunda Samy Mohamed Hamzeh, ya da Roberto Lorenzo Hester vakasıFBI ajanlarının “saldırının zamanını, yerini ve türünü önerdiği ve Hester’a bomba için malzeme olacağını ima ettikleri 9 voltluk pilleri, koli bandını, çatı çivilerini ve bakır teli satın alması için 20 dolar ödünç verdikleri”. Ayrıca, “Hester’ı bıçakla tehdit ettiler ve” Hester ve ailesinin nerede yaşadığını bildiğini “söylediler.

Araştırma bulundu muhbirlerin dahil olduğu FBI İslami terörizm davalarının sadece% 5’inin gerçekte gerçek bir tehdit içerdiği. Ancak bunlar kesinlikle tek hedef değildir. Benzer tuzağa düşürme taktikleri Occupy hareketine ve beyaz milliyetçi gruplara karşı kullanıldı. İnanmak için sebep var aynı teknikler kullanılmış olabilir Michigan’ın valisini kaçırmayı planlayan aptal kafaları önce güçlendirmek ve sonra tuzağa düşürmek.

Kongre Binası’ndaki olayların maksimum siyasi etki için nasıl düzenlendiğini düşünürsek, bu aynı kaynaklardan herhangi bir rehberlik (doğrudan veya dolaylı) olup olmadığını merak etmenin makul olduğunu düşünüyorum. Daha sonra, dahil olanların duruşmaları sırasında, muhbir oldukları ortaya çıkan veya gizemli bir şekilde kovuşturmalardan kaçınan grup üyeleri tarafından fermuarlı bağlar getirmeye, silah taşımaya veya saldırgan taktikler uygulamaya teşvik edildiğini duyarsak, bu şunu önerir: FBI bu olayların oluşumunda rol oynadı. Ancak sorun şu ki, dahil olanların tamamen sağcı öfke tarafından yönlendirilen anlatıları o kadar güçlü ki, nihai yasal kaderleriyle ilgili hiçbir ayrıntılı bilgi alamayız.

Author

15 Comments

1. elif yılmaz Reply

Niğde dan kimler var. FBI, Capitol İsyanları ve Tuzak . Selamın aleyküm sayfa vallaha güzel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 418

2. Bu konu : ” FBI, Capitol İsyanları ve Tuzak ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa vallaha çok iyi, linkedinde paylaştım , gaye – 420

3. elif yılmaz Reply

Antalya dan kimler var. FBI, Capitol İsyanları ve Tuzak . merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten iyi, face de paylaştım , elif yılmaz – 33

4. Bartın merkezden ben hatice. selamun aleyküm siteniz gerçekten hayran edici, face de paylaştım 13-01-2021 06:01:07

5. Isparta merkezden ben Hasan. selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım 13-01-2021 06:02:04

6. Kırşehir merkezden ben gaye. selamun aleyküm bu web sitesi yeminle güzel, şukuladım 13-01-2021 06:57:29

7. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm siteniz ciddiyim güzel, twitter da paylaştım

8. İstanbul dan kimler var. FBI, Capitol İsyanları ve Tuzak . Merhaba herkese siten yeminle iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 204

9. Gürbüz Reply

Kırıkkale merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web sitesi valla dikkat çekici, face de paylaştım 24-01-2021 23:56:14

10. Bu konu : ” FBI, Capitol İsyanları ve Tuzak ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan vallaha billaha dikkat çekici, teraziye tıkladım , – 223

11. Merhaba herkese paylaşımın inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım

12. Merhaba web sitesi inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

13. Bu konu : ” FBI, Capitol İsyanları ve Tuzak ” çok güzel. Selamlar paylaşımın inan ki iyi, saolun , banu – 134

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link