Filmlerde ve çocuk filmlerinde hikaye kalıplarını fark eden var mı?

Ya da daha iyisi, sadece filmleri basitleştirmek …

Geçen gün ilginç bir çift fark ettim:

Monster Inc: Şehre çocukların çığlıklarından güç sağlayan bir canavarlar topluluğu … Tekrar okuduğumda, sonunda çocukların çığlıklarını zorla çıkarabilecek bir makine yaptıklarını hatırlıyorum.

Bir çocuk filmi için oldukça tuhaf … özellikle de bu masum neşeli yaratıkların mutlu hissetmek için perişan yaratıklar tarafından yendiği Trolls filmini duyduysanız.

KA Taştaki Kılıç: Dev kule, seçilmiş olanın dünyayı kontrol etmek için inşa ettiren kötü adamı yenmesi gerekiyor.

Yüzüklerin Efendisi: Dev kulede gören herkesin gözü, diğer hikayeye benzer şekilde, ana kahramanın aslında kahraman olma ihtimali düşüktür.

Kara Kule: Bir herif psişik yeteneklerle çocukları kaçırıyor ve onları canavarların serbest bırakılması için başka bir gerçekliğe açılan bir kapı olan bu kuleyi yıkmak için kullanıyor.

Gençliğimden ve South Park’ın bu bölümünü izlediğimden beri, bunu asla unutmayacağımı biliyordum. HİÇBİR ZAMAN kimsenin bu bölüm hakkında konuştuğunu duymadım ..

South Park 10. sezon 1. bölüm: Şef şehir dışına çıkar ve dünyanın dört bir yanını taciz eden / tecavüz eden çocukların enerjisini toplayan bir grup pedofil olan Süper Macera Kulübü’ne katılır. Şef, her zamanki sloganını söylediği gibi açıkça beyni yıkandı, ancak “çocuklar” için tamamen farklı bir ses kesimiyle!

Komik, çünkü seslendirme sanatçısı bir Scientolog’dur ve beyin yıkamakla nasıl suçlandıklarını merak ediyor olabilir.

Devam edebilirdim ama şu anda düşünemiyorum, son zamanlarda filmlerdeki çılgın barizlik seviyesini fark ettim.

Aklına gelen başka biri olursa ilgilenirim

“Filmlerde ve çocuk filmlerinde hikaye kalıplarını fark eden var mı?” üzerine 8 yorum

1. Kütahya dan kimler var. Filmlerde ve çocuk filmlerinde hikaye kalıplarını fark eden var mı? . Selamın aleyküm paylaşımın inan ki güzel, facebookta paylaştım , doruk – 30

2. Hatay merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 16-02-2021 01:02:09

3. Kahramanmaraş merkezden ben gaye. Selamlar paylaşımın yeminle hayran bıraktı, facebookta paylaştım 21-02-2021 22:12:12

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link