Kategoriler
Genel

Fransa’nın kitle ateşli silahlarına el konulması ve daha sert cümleler Bataclan katliamının tekrarlanmamasını sağladı gibi görünüyor, değil mi?

Buna göre)[[https://time.com/how-europes-terrorists-get-their-guns/] makale, nöbet yasadışı Fransa’daki ateşli silahlar, yüzlerce kişinin öldüğü ve yüzlerce kişinin yaralandığı ölümcül Paris saldırılarının ardından büyük ölçüde arttı.

İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve Eylül ayında polisin 2013 yılından beri her yıl 1.200’ü askeri saldırı silahı olan yaklaşık 6,000 silah ele geçirdiğini söyledi. Ve 13 Kasım saldırılarını izleyen üç hafta içinde Cazeneuve, Fransız polisinin 34’ü askeri sınıf olmak üzere 334 silah ele geçirdiğini söyledi.

Bununla birlikte, Doğu Avrupa ve eski Sovyet devletlerinden aktif yasadışı silah akışı göz önüne alındığında, saldırı tüfekleri ve askeri sınıf silahlar konusunda mevcut ve devam eden bir endişe olduğu açıktır. Bu, İngiltere ve Almanya ve Belçika ve hatta İspanya gibi Fransa’yı çevreleyen ülkeler için de endişe vericidir.

Bununla birlikte, 2017’den bu yana, 2016’daki korkunç Paris saldırılarına tanıklık eden büyüklüğe büyük bir saldırı gerçekleşmediği söyleniyor. ABD topraklarına ateş eden kitlesel bir kitleye bile böyle bir ölüm parazitine tanık olmamıştı, çok daha az najlı bir Batı Avrupa ülkesi. Fransa gibi, en azından değil “gevşek” ateşli silah yasaları var (tabii ki ölümcül Vegas atıcılığı çok sayıda insanın ve kullanılan silahın tekil olmasına rağmen).

Fakat Fransa’nın yaklaşımı işe yaramış gibi görünüyor. 2016’da o korkunç gece kadar ciddi bir saldırı veya seri saldırı görmedik.

Kabul etmiyor musun?

https://media4.s-nbcnews.com/j/newscms/2015_47/1304916/151116-eiffel-tower-red-white-blue-1240p_d36e114e055a1af8ffe687a50888fb6d.fit-760w.jpg

“Fransa’nın kitle ateşli silahlarına el konulması ve daha sert cümleler Bataclan katliamının tekrarlanmamasını sağladı gibi görünüyor, değil mi?” için 11 yanıt

Gaziantep merkezden ben gaye. Selamın aleyküm bu web sitesi valla hoşuma gitti, facebookta paylaştım 01-07-2020 13:22:10

Ordu merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi hayran bıraktı, tebrikler 02-07-2020 06:47:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir