Merhaba!

RNC’deki konuşmanızda, 21. yüzyılın demiryollarını inşa etme arzusuna değindiniz. Bunu söylerken aklınızda ne tür projeler olduğunu sizden duymak isterim.

Ayrıca kendi önerilerimden birinin ana hatlarını çıkarma fırsatını da değerlendirmek isterim.

Teklifin faydalarını önceden özetlemek için:

• 2-3 yıl içinde tamamlanabilir (görevde bir dönemden az)

• maliyeti 30 trilyon dolara kadar çıkmaktadır ancak tamamlandığında yıllık 18 trilyon ABD doları gelir elde etmektedir (maliyetler, daha sonra göreceğiniz üzere çok, çok muhafazakar yüksek son tahminlerdir ve ~ 5T $ daha makul ancak fazla satmak istemiyorum)

• 4 yılın sonunda net kârınız 6 trilyon dolar artı ondan sonra her yıl 18 trilyon dolar geliriniz var

Başka bir deyişle, başkan olarak son yılınızda şunları yapabilirsiniz:

• ulusal borcu ödemek

• genel olarak vergileri% 0’a düşürmek

• tüm devlet harcamalarını daha fazla vergilendirme olmadan sürdürmek

• her Amerikalı için 50.000 $ ‘a çek kesmeye başlayın

Proje ana hatları:

• 100 milyar $ ‘lık toplam roket maliyeti için 1000 $ / kg maliyetle Falcon Heavy kullanarak GEO’ya 100.000 ton malzeme fırlatın

• Bu 100.000 ton malzeme, bir ray tabancasıyla uzaya gönderilen yükler için bir yakalama cihazı oluşturmak için kullanılır (en basit fikir, ancak en iyisi değil, yörüngede büyük, kabarık bir yatak gibi düşünmektir – şilteye şununla vurabilirsiniz. jeosenkron yörüngede hedefinize göre onları dinlendirmek için demiryolu silahınız yükleriniz)

• Size tren tabancası maliyetlerinin bir tahminini vermek için, yüksek performanslı maglev pistleri mil başına yaklaşık 100 milyon dolara mal oluyor ve fırlatmaların gee yükünü insan sağkalımı dahilinde tutmak için 100 mil uzunluğunda bir yola ihtiyacımız var. Bu 10 milyar dolar, ancak fırlatma cihazımız için 10 faktörü eklediğimizde 100 milyar dolar diyoruz.

Bu sistemin amacı, GEO’ya 17TW / sn güneş enerjisi kapasitesi sunmaktır.

• Burada NASA’ları kullandım tahminler 500MW üretimden elde edilen ölçek ekonomisi ile 2012’den itibaren malzeme maliyetlerinin oranı (gerçek ölçeğin 34.000 katı, dolayısıyla birim bazında büyük ölçüde şişirilmiş maliyetler)

• 500 MW başına 400 milyon dolarlık malzeme maliyeti (güneş panelleri, kablosuz iletim, aynalar, vb.) 17GW güç için 13.6T $ ‘a karşılık geliyor.

Yakalama cihazımızın yörüngesini korumak için, gelen yüklere uygulanan her şeye eşit ve zıt itme sağlamalıyız. NASA, 90 mN itme kuvveti üreten 25 kilogramlık iyon itici kullanır; bu, kendi yakalanmasını düzeltmek için 500 saniyelik yanma süresi gerektirmesiyle aynıdır. Proje için pratik bir başlatma sekansı şuna benzer:

• 500 MW güneş enerjisi üretim kapasitesi ve 25.000 iyon itici gönderin (500 MW neye güç verebilir)

• Bu 25.000 iyon iticinin istasyonun yörüngesini düzeltmesi 50 gün sürer.

• Bundan sonra her iki kat güç çıkışı sadece 50 gün sürer ve 17TW veya ~ 26 aya ulaşmak için 16 ikiye katlama döngüsüne ihtiyacımız var

Son olarak, kablosuz iletim kapasitesinin ağırlığı kabaca güneş panelleri + aynalar + yapısal destek vb. Ağırlıklara eşittir, bu nedenle 17TW gücümüzü Dünya’ya geri göndermek için gerekli ekipmanı göndermek için son bir ikiye katlama döngüsüne ihtiyacımız var. .

• Net sonuç, güneş panelleri / aynalar / kablosuz iletim vb. Sektörlerindeki 13.6 trilyon $ ‘a ek olarak 850 milyon iyon itici için parça başına 10.000 $ veya 8.5 trilyon $ tutarında ödeme yapmış olmamızdır.

• Projenin bir parçası olarak 3 yıl boyunca 10 milyon kişiyi 100.000 ABD Doları / yıl karşılığında istihdam ederseniz, bu da 3 trilyon ABD Dolarına mal olur.

• net toplam ~ 26 trilyon $

Küresel ortalama elektrik maliyeti yaklaşık 0.12 $ / kwh’dir, bu nedenle 17TW / s elektrik üretimi 18T $ ‘lık gelirle eşdeğerdir.

Bazı pratik notlar:

• 34.000 üretim ölçeği faktöründeki artıştan malzeme maliyetlerinin yaklaşık% 95 düşmesi beklenebilir, bu nedenle 22 trilyon dolarlık malzeme girdilerimiz 1 trilyon dolara yakın

• İtme gereksinimlerini Dünya’dan dikey olarak fırlatmaya dayalı olarak hesapladım, ancak daha pratik tasarım açılı fırlatma, böylece mermimiz yörünge hızının önemli bir kısmı (% 90) ile gelir ve böylece itme gereksinimlerini% 90 azaltır.

• Vergilerle ödenen maaşların ~% 30’unu (3 trilyon $) yeniden ele geçiriyoruz ve ekonomistler, altyapı programlarının çarpan etkisini yaklaşık 3’e koyuyor ve bu da onları projenin faydalarını dikkate almadan yaklaşık olarak gelir getirici hale getiriyor (yani harcamalarınızın% 30’unu 3 kat daha fazla yeniden ele geçiriyor) uzun vadede

• inşa edebiliriz yörünge halkası kablosuz iletim kapasitesi gönderme maliyetinden daha düşük bir maliyetle gücün Dünya’ya geri kablolu iletimini desteklemek için

Bu nedenle, daha makul maliyet tahmini 1.1T $ (malzeme) + $ 1T (GEO yakalama cihazı + ray tabancası fırlatıcı) + 3T $ (yüksek maaşlı insan emeği) gibi bir şeydir, ancak bunların tümü uyarıcı etkiler nedeniyle gelir açısından nötr olarak değerlendirilmelidir.

Author

25 Comments

1. Erzincan merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımın vallaha billaha mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 15-03-2021 04:25:24

2. Giresun merkezden ben ali. Selam herkese sayfanız yeminle güzel, şukuladım 21-03-2021 10:04:57

3. Bitlis dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . Merhaba herkese web siten süper ötesi dikkat çekici, twitter da paylaştım , hatice – 408

4. Bu konu : ” FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) ” çok güzel. Slm sayfa vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım , – 274

5. Selamlar sayfan vallaha billaha güzel, twitter da paylaştım

6. Kars merkezden ben doruk. Merhabalar paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler 03-04-2021 04:04:27

7. Merhaba herkese web siten gerçekten güzel, tebrikler

8. Bu konu : ” FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan inan ki çok hoşuma gitti, saolun , mehmet – 58

9. Erzurum dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . Merhabalar siteniz yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 447

10. Bu konu : ” FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım vallaha billaha güzel, sosyal medyada paylaştım , memo – 71

11. Bu konu : ” FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inanılmaz hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , hatice – 318

12. Kırklareli merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım 24-04-2021 08:20:28

13. Selam herkese siteniz harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım

14. Bu konu : ” FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) ” çok güzel. Merhaba web siteniz yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , mehmet – 123

15. Şanlıurfa dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 73

16. Muğla dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . Selam herkese paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 341

17. Sakarya dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten iyi, twitter da paylaştım , – 4

18. Kütahya merkezden ben emin. Slm web siten valla dikkatimi çekti, tebrikler 15-06-2021 02:47:57

19. Karaman dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . selamun aleyküm sayfan inanki çok güzel, face de paylaştım , ali – 464

20. Şırnak dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . Selamlar web sitesi yeminle güzel, linkedinde paylaştım , Aylin – 410

21. Mersin dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . merhaba arkadaşlar web siteniz inanki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 320

22. Bu konu : ” FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım , Aylin – 414

23. Selam herkese paylaşım inan ki hayran edici, facebookta paylaştım

24. Selam herkese sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

25. Gümüşhane dan kimler var. FreedomIntensizes Uzay Güneş Enerjisi taslağı Trump AMA (2016) . Mrb sayfa valla hayran bıraktı, şukuladım , memo – 21

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link