SS: Finans dünyası birkaç yüz bin kişinin hisse senedi satın almasıyla çıldırdıysa, sadece% 10’unun tümünden elden çıkarması durumunda ne olacağını hayal edin?

Bir anlığına bizi zehirleyen, bizi kandıran ve bizden kazanç sağlayan devasa şirketlere para yatırmayı bıraktığımızı hayal edin. Hükümetler tarafından onların batmasını önlemek için verdikleri milyarlar da cabası. Siz veya ben iflas başvurusunda bulunmak üzereydik, Sam Amca’nın bizi kurtarmak için bize 400 binlik bir çek vereceğinden şüpheliyim …

Parayı basan seçkinlerden geri alın ve onlara geri ödeyeceğinize bahse girin + Vergi. Bunun yerine topluluğunuza yatırım yapın. Toplu olarak bir çiftliğe yatırım yapın ve yiyeceklerinizi taze tutun. Başka bir yerel işletmeye yatırım yapın veya kendi işinizi kurun. Ya da sadece F deyin ve tüm paranızı FDIC sigortalıysa endişelenmenize gerek olmayan bir yerde biriktirin.

Demek istediğim, onların oyununu oynuyoruz. Sistem bizi kontrol altında tutmak ve tekrar oynamak için sıraya girmek üzere ayarlandı. Oynamayı bırakıp kendi oyunumuzu yaparsak ne olur?

Bunu yapmanın birçok insanı inciteceğini ve bu kişilerin / şirketlerin kendilerini gerekli kılmasının üzücü olduğunu anlıyorum. Eğer bu olursa emekliliğim önemli ölçüde azalırdı ama TPTB de öyle.

Dean Snider’ın bir zamanlar bağırdığı gibi … “Artık buna katlanmayacağız!”

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim ve orada güvende olun.

Author

19 Comments

1. Yozgat merkezden ben doruk. Merhabalar paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 30-01-2021 13:43:20

2. Merhabalar web siteniz gerçekten çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

3. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar siteniz inan ki çok güzel, şukuladım

4. Bu konu : ” Game Stop sadece birinci adımdı. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan cidden hayran bıraktı, tebrikler , – 36

5. Merhaba siteniz inanki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

6. Ordu dan kimler var. Game Stop sadece birinci adımdı. . selamun aleyküm paylaşımınız valla çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 19

7. Selam web siteniz inanki mükemmel, face de paylaştım

8. Erzurum dan kimler var. Game Stop sadece birinci adımdı. . Selam herkese sayfanız süper ötesi iyi, facebookta paylaştım , emin – 97

9. Gürbüz Reply

Şanlıurfa dan kimler var. Game Stop sadece birinci adımdı. . Selam paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 43

10. Gaziantep dan kimler var. Game Stop sadece birinci adımdı. . Selamın aleyküm siten ciddiyim çok iyi, şukuladım , Aylin – 320

11. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım

12. Elazığ merkezden ben mehmet. Selam siteniz inanılmaz çok iyi, teşekkürler 04-03-2021 11:45:32

13. Ağrı dan kimler var. Game Stop sadece birinci adımdı. . selam arkadaşlar paylaşım cidden çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 360

14. elif yılmaz Reply

Merhabalar web siten süper ötesi çok güzel, şukuladım

15. Artvin dan kimler var. Game Stop sadece birinci adımdı. . Mrb bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , gaye – 328

16. Bu konu : ” Game Stop sadece birinci adımdı. ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, tebrikler , hatice – 51

17. selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, sağolun

18. Bu konu : ” Game Stop sadece birinci adımdı. ” çok güzel. Slm web siten süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , doruk – 339

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link