Selamlar,

Bunu yazarken, Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 830 milyar ABD dolarıdır. Trilyon dolarlık bir piyasa değerinin sadece birkaç ay uzakta olduğuna inanıyorum. Şirketler sıraya giriyor ve bu alana milyarlarca dolar geliyor. Fiyat yükselmeye devam ederken ve bugün sahip olduğumuz gibi kırmızı günlerde bile, bitcoin’in gerçek amacını anımsatıyorum. Bu bir sosyal ağdır, ancak ağın ne için olduğunu kimse açıklamaz.

Satoshi’nin vizyonu neydi? Yaratıcı neden hiç bitcoin satmadı? Satoshi tüm bunlarla gerçekten neyi başarmak istiyordu?

Düşüncelerimde bana Tanda adlı ofiste bir muayenehane hatırlatıldı. Örneğin, beş kişiden oluşan uygulama, her ay bir kavanoza para koyar, ancak herhangi bir ay boyunca yalnızca bir kişi hissesini alabilir. Toplama fikri benim için önemli. Twitter için tweet atmak veya Facebook için gönderi yayınlamak gibi ağa katılımımızdır.

Bitcoin için uğraşıyoruz.

Satmayı inatla reddetmemizle bitcoin’in değerini koruyoruz, ancak “açık” piyasanın aksine, merkezileşmiş değiliz. Hepimiz buna sahibiz ve hiçbirimiz sahip değiliz. Satoshi ve 1 milyon bitcoin bile bizi durduramaz. Bitcoin’i bir geri çekilme ile emer ve devam ederdik.

Ve o zaman zarfında insanlar milyoner olacak, kavanozdan alan çok az kişi, yani. Birçoğu zaten bitcoin yoluyla finansal özgürlüğe ulaştı. Hepsi hisselerini saklayıcılara satarak. Satmayan kitleler …% 70-80 düşüş yaşadılar.

Yine de hodllar.

Ve çabaları için, bazıları 100’lü ve hatta 1000’lerce bitcoin sahibi. 1 bitcoin bile çoğu kişinin karşılaması zor hale geldi. Yine de önemli olan 1 bitcoin sahibi olmak değil. Önemli olan katılmaktır.

Hodlers bu pazara dahil edilmedi, çünkü bu manipüle edilmiyor. Boğa güreşlerimiz gerçek ve kazalarımız gerçek. Bu tahmin edilebilir bir model. Bazıları serveti elinde tutuyor ve diğerleri ondan alıyor. Vizyon budur. Amaç budur. Bu bitcoin.

İnsanlığın ilk küresel Tanda uygulaması.

Author

49 Comments

1. Mardin merkezden ben ali. Selam web sitesi inanki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 10-02-2021 21:14:01

2. Giresun merkezden ben ali. Mrb bu web sitesi gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım 10-02-2021 21:14:38

3. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız cidden hayran edici, şukuladım , ali – 313

4. Bayburt dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . merhaba arkadaşlar sayfa inan ki güzel, sağolun , mehmet – 414

5. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Mrb siteniz süper ötesi çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 389

6. Kastamonu merkezden ben . selamun aleyküm web siteniz süper ötesi mükemmel, şukuladım 11-02-2021 00:24:34

7. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız ciddiyim hayran edici, face de paylaştım , ali – 418

8. Isparta merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşımınız inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 11-02-2021 00:49:40

9. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa valla dikkat çekici, twitter da paylaştım , ali – 194

10. Samsun dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Slm web siteniz inanki hayran bıraktı, twitter da paylaştım , – 364

11. Denizli dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Merhaba web siten inanki mükemmel, facebookta paylaştım , doruk – 368

12. Kırşehir merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfanız gerçekten dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 12-02-2021 08:18:34

13. Bitlis dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Merhaba paylaşımınız yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım , ahmet – 363

14. Bingöl dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Merhaba web siteniz yeminle iyi, sağolun , memo – 250

15. Sinop dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Selamlar sayfanız ciddiyim hayran edici, linkedinde paylaştım , ali – 203

16. elif yılmaz Reply

Balıkesir merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm paylaşımın inan ki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 25-02-2021 22:01:24

17. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Selam web sitesi harbiden dikkat çekici, teşekkürler , ali – 499

18. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese web siten valla güzel, sağolun

19. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Mrb bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 433

20. elif yılmaz Reply

Hatay merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm siten cidden dikkat çekici, sağolun 05-03-2021 14:14:53

21. Kocaeli merkezden ben memo. Selam herkese web sitesi gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 13-03-2021 13:44:12

22. selamun aleyküm siteniz vallaha dikkat çekici, teraziye tıkladım

23. Ardahan dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Merhabalar web siten inan ki çok iyi, twitter da paylaştım , ahmet – 497

24. Tunceli merkezden ben . Merhaba herkese web sitesi harbiden mükemmel, teşekkürler 05-04-2021 23:30:44

25. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. selam arkadaşlar web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, tebrikler , doruk – 66

26. merhaba arkadaşlar web siteniz valla hayran edici, facebookta paylaştım

27. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm sayfan valla güzel, şukuladım

28. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Merhaba herkese siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 87

29. Çorum merkezden ben . Merhaba herkese siteniz inan ki hayran edici, sağolun 06-05-2021 22:23:45

30. Van dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Selam herkese paylaşım harbiden çok iyi, face de paylaştım , banu – 449

31. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, tebrikler , Gürbüz – 367

32. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Merhaba herkese web siten inan ki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 234

33. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Slm paylaşımınız gerçekten çok iyi, sağolun , ahmet – 101

34. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , gaye – 149

35. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Selam herkese web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, şukuladım , elif yılmaz – 237

36. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , – 167

37. Kahramanmaraş dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . selamun aleyküm paylaşım yeminle iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , gaye – 304

38. elif yılmaz Reply

Çorum merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-06-2021 11:35:44

39. Tunceli dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . selam arkadaşlar web siten inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ali – 48

40. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Selam sayfa süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 447

41. Selamın aleyküm paylaşımınız valla mükemmel, şukuladım

42. Selam herkese web sitesi inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım

43. Aydın dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Selam sayfan inanki çok hoşuma gitti, tebrikler , – 464

44. Antalya dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Selamın aleyküm siten gerçekten çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 413

45. Nevşehir dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha mükemmel, tebrikler , – 432

46. Bu konu : ” Garip bir bitcoin teorisi … ” çok güzel. Merhaba sayfanız inan ki çok güzel, saolun , emin – 224

47. Sakarya merkezden ben gaye. Selamın aleyküm web sitesi valla ilgi uyandırıcı, teşekkürler 23-07-2021 07:33:08

48. Van dan kimler var. Garip bir bitcoin teorisi … . merhaba arkadaşlar sayfan inan ki çok iyi, sağolun , ali – 467

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link