Anti-antivaxxer, anti-doğal çare, uçucu yağ memesi, kızamığa geri dönüş yapıyor. Bunların hepsi koronavirüsten bir yıl önce. Nefretimizi nereye yönlendireceğimizi bilmek için zihinlerimizi hazırlıyorlar mıydı? Şahsen ben yıllarca aşı yaptırmadım. Bir “antivaxxer” olduğum için değil, umursamadığım için ve anti-antivaxxer propagandası benim böyle bir asi olduğumu fark edecek kadar güçlü olmadığından. Son 2 yıla kadar antivaxxer terimini bilip bilmediğimden bile emin değilim.

Ancak geçen yıl sürekli olarak her yerde spam ediliyor gibi görünüyordu. “Bilim karşıtı insanlar aşı ve uyuşturucu yerine alternatif tedaviler arıyor, ah ne dehşet, öfkelenmelisiniz”. Deli miyim yoksa bu şekilde geçen yıl önceki yıllardan daha mı yaygınlaştı?

Author

68 Comments

1. selam arkadaşlar web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

2. Karaman merkezden ben banu. Slm paylaşımınız inanılmaz güzel, şukuladım 13-09-2020 18:47:59

3. Selamın aleyküm web siteniz vallaha hayran edici, facebookta paylaştım

4. Selamlar siten inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

5. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, şukuladım

6. Selam herkese paylaşımınız gerçekten ilgi uyandırıcı, saolun

7. Selamlar bu web sitesi vallaha billaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

8. Bayburt merkezden ben ziya. Merhabalar sayfanız vallaha billaha iyi, teraziye tıkladım 14-09-2020 10:54:00

9. elif yılmaz Reply

Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşımın yeminle iyi, facebookta paylaştım 14-09-2020 10:58:32

10. Selamın aleyküm siten inanki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

11. Selamın aleyküm web siteniz gerçekten güzel, sağolun

12. Merhaba herkese siteniz inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım

13. selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

14. Şanlıurfa merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:19:36

15. Merhabalar sayfanız harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım

16. Sivas merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 12-10-2020 04:41:12

17. Sivas dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Selamlar sayfan harbiden çok iyi, şukuladım , Emine – 195

18. Bursa merkezden ben memo. Merhaba herkese paylaşımın cidden güzel, twitter da paylaştım 21-10-2020 16:59:46

19. Gürbüz Reply

Sivas merkezden ben Gürbüz. Selamlar web siteniz süper ötesi iyi, tebrikler 03-11-2020 18:53:53

20. Kırıkkale merkezden ben ali. Selam siten süper ötesi çok güzel, saolun 23-11-2020 21:59:27

21. Siirt merkezden ben ziya. Slm sayfanız inanki çok güzel, face de paylaştım 25-11-2020 16:49:30

22. Selam herkese web siten inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım

23. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Mrb siten vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 475

24. Kilis dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . merhaba arkadaşlar siten gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 467

25. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız inanki güzel, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 58

26. Bartın merkezden ben Hasan. Merhaba web siteniz inanılmaz çok güzel, teraziye tıkladım 17-12-2020 06:33:42

27. Osmaniye dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Selamlar web siteniz inanki çok iyi, teraziye tıkladım , mehmet – 382

28. selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler

29. Merhabalar paylaşımın ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

30. Gürbüz Reply

Niğde dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Merhaba herkese web sitesi vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım , Gürbüz – 441

31. Antalya merkezden ben Hasan. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim dikkatimi çekti, saolun 10-01-2021 21:55:16

32. Edirne merkezden ben Emine. Merhaba herkese paylaşımınız inanki dikkatimi çekti, teşekkürler 11-01-2021 20:52:39

33. Zonguldak dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Slm sayfa cidden ilgi uyandırıcı, sağolun , banu – 215

34. Elazığ dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Selamın aleyküm sayfan inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 113

35. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Mrb paylaşımın yeminle güzel, facebookta paylaştım , doruk – 418

36. Mersin dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Selam herkese bu web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , banu – 123

37. Yalova merkezden ben memo. Selam herkese web sitesi yeminle iyi, saolun 04-02-2021 02:35:43

38. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Merhaba herkese siten valla güzel, tebrikler , gaye – 15

39. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha hayran edici, tebrikler , banu – 27

40. Gürbüz Reply

selamun aleyküm paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım

41. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız cidden dikkat çekici, sağolun , gaye – 303

42. Kilis merkezden ben memo. Selam herkese paylaşım inanki çok iyi, sosyal medyada paylaştım 13-03-2021 17:14:09

43. Sakarya merkezden ben ali. Merhaba bu web sitesi ciddiyim iyi, teraziye tıkladım 19-03-2021 20:54:33

44. Bayburt dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Selam herkese paylaşımın inanki dikkatimi çekti, tebrikler , doruk – 46

45. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Mrb sayfanız harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 448

46. merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım

47. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Merhaba web siteniz inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 416

48. Afyon merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web siteniz inanki dikkat çekici, face de paylaştım 12-04-2021 16:58:44

49. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim mükemmel, teraziye tıkladım , ali – 95

50. Sinop dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Merhaba sayfanız valla dikkatimi çekti, sağolun , Emine – 438

51. selam arkadaşlar sayfa vallaha hayran edici, teşekkürler

52. Selamlar paylaşımınız gerçekten iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

53. Gümüşhane dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Merhaba herkese sayfan ciddiyim hayran bıraktı, şukuladım , ali – 192

54. Iğdır dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Selam siten ciddiyim hayran bıraktı, şukuladım , Emine – 186

55. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi cidden dikkatimi çekti, şukuladım , emin – 336

56. Eskişehir dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Slm siteniz ciddiyim hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , banu – 36

57. Mrb web sitesi ciddiyim hoşuma gitti, twitter da paylaştım

58. Tokat merkezden ben banu. Merhaba herkese siten valla hoşuma gitti, teşekkürler 06-07-2021 16:04:55

59. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız harbiden mükemmel, saolun , elif yılmaz – 411

60. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız valla hayran bıraktı, teraziye tıkladım , memo – 164

61. Kütahya merkezden ben Emine. Selamlar web siten yeminle dikkatimi çekti, saolun 09-07-2021 01:23:36

62. Giresun dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . selam arkadaşlar web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım , ali – 195

63. Ankara merkezden ben . Mrb web sitesi inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım 11-07-2021 09:21:24

64. Bu konu : ” Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. ” çok güzel. Merhabalar sayfa cidden hayran bıraktı, teşekkürler , memo – 491

65. Gaziantep merkezden ben hatice. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha iyi, teraziye tıkladım 29-07-2021 16:32:53

66. Niğde dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Selam paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, sağolun , Gürbüz – 71

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link