Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı.

Anti-antivaxxer, anti-doğal çare, uçucu yağ memesi, kızamığa geri dönüş yapıyor. Bunların hepsi koronavirüsten bir yıl önce. Nefretimizi nereye yönlendireceğimizi bilmek için zihinlerimizi hazırlıyorlar mıydı? Şahsen ben yıllarca aşı yaptırmadım. Bir “antivaxxer” olduğum için değil, umursamadığım için ve anti-antivaxxer propagandası benim böyle bir asi olduğumu fark edecek kadar güçlü olmadığından. Son 2 yıla kadar antivaxxer terimini bilip bilmediğimden bile emin değilim.

Ancak geçen yıl sürekli olarak her yerde spam ediliyor gibi görünüyordu. “Bilim karşıtı insanlar aşı ve uyuşturucu yerine alternatif tedaviler arıyor, ah ne dehşet, öfkelenmelisiniz”. Deli miyim yoksa bu şekilde geçen yıl önceki yıllardan daha mı yaygınlaştı?

“Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı.” üzerine 17 yorum

1. Bayburt merkezden ben ziya. Merhabalar sayfanız vallaha billaha iyi, teraziye tıkladım 14-09-2020 10:54:00

2. Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. Selam paylaşımın yeminle iyi, facebookta paylaştım 14-09-2020 10:58:32

3. Şanlıurfa merkezden ben ali. Merhaba herkese sayfanız vallaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:19:36

4. Sivas merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm web siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 12-10-2020 04:41:12

5. Sivas dan kimler var. Geçen yıl koronavirüsün bir şey olduğunu hatırlayan var mı? Anti-antivaxxer propagandası hiçbir yerde patlamaya başladı. . Selamlar sayfan harbiden çok iyi, şukuladım , Emine – 195

Yorum yapın