Kuantum fiziğinin inanılmaz yeni bir teorisi ortaya çıkıyor gibi görünüyor, böylece geçmiş, şimdi ve gelecek tüm evrenimizde aynı anda var oluyor ve meydana geliyor.

İlk bakışta bu teori bilimkurgu kitaplarından alınmış gibi görünse de zaman bizim günlük algımızdan farklıdır. Zamana, geçmişin, şimdinin ve ardından geleceğin düzenlendiği bir çizgi olarak bakmamız öğretildi. Zamanın bu kısımlarını ayrı olarak değerlendiriyoruz, yani geçmişteki bir anın şimdi veya gelecekte fiziksel olarak değil, yalnızca bir bellek biçiminde var olabileceği anlamına geliyor.

Bu teori modası geçmiş ve tamamen gerçek dışı görünüyor. Bilim adamları, zamanın bir çizgi olarak değil, üç parçasının birleştiği bir kuantum olarak görülmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu şekilde geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve aynı anda gerçekleşir.

Geçmiş, şimdi ve gelecek arasındaki ayrım büyük bir yanılsamadır, insanların tamamen cehaletten özümsediği bir hatadır. Tabii ki, bu yanılsama son derece inandırıcı görünüyor, ancak gerçek farklı bir zaman perspektifini, tamamen farklı bir bakış açısını yansıtıyor.

Zaman içinde kuantum algısında zaman teorisi hakkında yazan birçok bilim adamının olması da ilginçtir. Bunlardan biri, antik çağın en büyük düşünürlerinden biri olan Hippo’lu St. Augustine’di ve retorik olarak sordu:

“Geçmişin var olduğu ve artık var olmadığı ve geleceğin henüz gerçekleşmediği koşullarda geçmiş ve gelecek nasıl var olabilir?”

Ayrıca bilim adamları, tüm evrenin hala bir gizem olduğunu ve bilimin evrimi ve insanın bakış açısını genişletmesiyle birçok sürprizi beraberinde getirebileceğini söylüyor.

Author

22 Comments

1. Selam web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

2. Sinop merkezden ben ziya. Selam paylaşım ciddiyim çok iyi, saolun 23-07-2021 06:17:54

3. Giresun dan kimler var. Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur . Merhaba sayfan valla ilgi uyandırıcı, tebrikler , Aylin – 145

4. Merhaba siteniz inanılmaz iyi, sosyal medyada paylaştım

5. Bu konu : ” Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur ” çok güzel. Selam paylaşım valla dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , memo – 94

6. Aydın dan kimler var. Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur . Selam herkese siteniz cidden iyi, saolun , Hasan – 192

7. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm web siten gerçekten çok hoşuma gitti, teşekkürler

8. Balıkesir merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siten vallaha billaha hayran edici, face de paylaştım 31-07-2021 01:21:11

9. İstanbul dan kimler var. Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur . selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi hayran edici, face de paylaştım , memo – 247

10. Balıkesir dan kimler var. Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur . Merhabalar web sitesi inanılmaz hayran edici, teşekkürler , ziya – 321

11. Bu konu : ” Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur ” çok güzel. Selam web siten yeminle iyi, tebrikler , doruk – 366

12. Slm siteniz ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım

13. Bu konu : ” Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur ” çok güzel. Slm web siten ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım , ali – 140

14. Muğla merkezden ben ali. Slm siteniz yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım 20-08-2021 07:31:18

15. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz inan ki çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 395

16. Bu konu : ” Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur ” çok güzel. Merhaba web siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , ziya – 107

17. Bilecik dan kimler var. Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur . Selam web siteniz yeminle mükemmel, teşekkürler , Emine – 171

18. Bu konu : ” Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur ” çok güzel. Slm sayfa inan ki çok hoşuma gitti, saolun , hatice – 255

19. Elazığ dan kimler var. Geçmiş, şimdi ve gelecek aynı anda var olur ve olur . Selam web siten ciddiyim çok güzel, tebrikler , banu – 477

Write A Comment