Geleceğin para birimi (Büyük organizasyonlar ve geleceğin nasıl mahvolduğu *)

Hepimiz dünyanın hızla değiştiğini biliyoruz ve sanırım hepimiz diğer tüm değişim biçimlerini geride bırakan şeyin belki de teknolojideki değişiklik olduğu konusunda hemfikiriz.

Şimdiye kadar çok az insanın söylediği şeyi size anlatacağım, eğer bunu okursanız bunu şansınız olarak kabul edin çünkü şimdi aydınlanmışsınız. Bunu, insanlığın doğuşundan beri, insanlık belki de besin zincirine tırmanırken, birbirimizle rekabet ettiğimizi hayal edin. Oldukça bilişsel varlıklar olarak birbirimizi yenme eğilimindeyiz, bu da birbirleriyle kavga eden boğalardan çok daha acı verici ve karmaşıktır.

İlluminati yoktur, her insan bencildir. Dinleri ve manevi tanrıları (muhtemelen) yaratan ilk insan kabilelerinin yaşlıları bunu biliyordu, bunu kendi bencillikleri için ve belki de evet birbirlerinin hayatını kolaylaştırmak için yaptılar. Ve dinler gibi, işlemler ve bankalar da ortaya çıktı.

Size soracağım, ilk etapta bankaları güçlü yapan nedir? İnsanları ikna ettiler ve parayı saklamak için depolama alanları vardı, ancak daha sonra (güven ve para kazandıktan sonra) paralarını ödünç vermeye başlayabileceklerdi. Bu yeterli değilse, tüm parayı yanlarında sakladılar ve herkese broşürler (size öderim) ödünç verdiler. Bu yeterli değilse, sadece dijital para ödünç vermeye başladılar.

Ama aynı modele baktığınızda ve onu her gün teknolojik ilerlemelerin adımlarını tırmanan büyük teknisyenlere uyguladığınızda, gerçekten karanlık oluyor, tanrı aşkına. Size telefonları veriyorlar, evet ve ne yaparsınız, onlara ödeme yaparsınız, kullanmak için gizlilik politikalarını kabul etmeniz gerekir, onlara ek hizmetler için ödeme yaparsınız, onlara güvenerek veri verirsiniz ve bu devam eder …

Elinizde ne kadar RAM, işlemci gücü ve depolama alanı olduğunu hiç düşündünüz mü? Hiçbir şey değil, hayal bile edemeyeceğin türden çok daha fazlasına sahipler ama daha da önemlisi, 2GB’lık bir Ram telefon kullandıysanız ve onu hapse attıysanız, teknik olarak yapılması yanlış bir şey, ama onlar , istedikleri her şeyi yapmak için tüm haklara sahipler (ve bilgisayarlarınız belki kılavuzlar olabilir ama siz anladınız).

Bitcoin, bir bilgisayarın işlem gücü kullanılarak yapılan bir para birimidir (bitcoin madenciliği). Bugünün dünyasında bankaların korkması gereken şey burada, belli bir süre sonra büyük teknisyenler “hey bankalar hizmetinizi beğendik ama şimdi kripto para birimine geçmek istiyoruz” diyebilir ve tahmin edin kimde en çok bitcoin? Onlar!

Bu korkutucu değilse, teknolojiye bağımlılığınızı düşünün, evet, her bilgisayarın büyük teknolojilere sahip olması ve her sitenin (Voldemort) Bay Llc aracılığıyla gelirini elde etmesi durumunda, bankalar için de aynıdır. Geçmişimiz, şimdimiz ve geleceğimiz (ve bunun yorumlanması) onlara aittir.

Sizi zincirlerle köleleştirmiyorlar, beyninizdeki dopamin ile sizi köleleştiriyorlar. Atalarınızın bir geyiği başarılı bir şekilde avladıklarında aldığı dopamin. Şimdi aynı ataların bir geyiği avladığını ve tüm geyikleri sanal bir kişiye sunarak her zamankinden daha fazla kutlama yaptığını hayal edin!

“Geleceğin para birimi (Büyük organizasyonlar ve geleceğin nasıl mahvolduğu *)” üzerine 17 yorum

1. Sinop merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız inanılmaz çok iyi, teşekkürler 14-09-2020 00:39:25

2. Bayburt merkezden ben mehmet. Merhabalar bu web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, sağolun 15-09-2020 13:44:21

3. Hakkari merkezden ben mehmet. Selam herkese web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 05-10-2020 13:06:56

4. Ordu merkezden ben Emine. Selam herkese siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, şukuladım 07-10-2020 03:57:32

5. Osmaniye merkezden ben gaye. Merhabalar web siten inan ki iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 16-10-2020 15:27:05

Yorum yapın