Kategoriler
Genel

“Genç Kanı Emiyoruz”

Yarasalar bitti. Hiç Batman’i gördün mü? Üzerinde yarasa bulunan yeni madeni para ne olacak? Ve zaten koronaların yarasalardan nasıl yayıldığını biliyoruz …

Yarasalar elitler için sembol olarak çok önemlidir. Kaostan düzen yaratmaya inanıyorlar, tabiri caizse:

“Yarasalar ölümü ve yeniden doğuşu sembolize ederler. Bazen,” Gecenin Koruyucusu “olarak bilinirler. Bu büyük ölçüde yanlış anlaşılmıştır ve bu nedenle sembolik anlamlarının birçoğu uygun olmayan şekilde korku tabanlıdır. Yarasa yeniden doğuş ve ölümün sembolüdür çünkü Anne’nin (Dünya) karnında yaşayan bir yaratıktır. Rahim benzeri mağaralardan alacakaranlıkta her akşam ortaya çıkar. Ve böylece – rahimden her akşam yeniden doğar. ”

https://symbolism.fandom.com/wiki/Bat

Elitler ışığın karanlıktan gelebileceğine inanıyorlar. Yarasa bu fikrin büyük bir tezahürüdür. Yıkıma neden olmanın sonunda bir tür düzen, yeni bir dünya düzeni yaratacağına inanıyorlar.

Bunun üzerine, hepimiz vampir yarasaları ve vampirleri biliyoruz ve hepsi folklor değil. Hiç Elizabeth Bathory’i duydun mu?

https://en.wikipedia.org/wiki/Elizabeth_B%C3%A1thory

Kelimenin tam anlamıyla genç kan emdi.

Bu yazının amacı, yarasa sembolizminde hayal edebileceğimizden daha fazlası olabileceğidir. Baş aşağı asılı dururlar ve sadece geceleri dışarı çıkarlar. Onlar “yanlış anlaşıldı”.

Muhtemelen buna devam edebilirim, ancak ilgilenen biri varsa daha derin bir yazı yazacağım.

Genç Kan Emiyoruz “- Radiohead

Aç mısın? Hasta mısın? Mola için yalvarıyor musun?

Tatlı mısın? Taze misin? Bilekler tarafından savundun mu?

Genç kan istiyoruz

Kırılıyor musun? Dikişleri yırttı mı? Bir şey yapar mısın? Pire isirigi? Güve yemiş mi?

* Genç kan emiyoruz Genç kan emiyoruz (

Sürünen sarmaşıklara izin vermeyeceğim Sinirlerin beni gömmesine izin vermeyeceğim Damarlarımız zayıf İnce nehirlerimiz zehirlendi

Tatlı et istiyoruz Genç kan istiyoruz

““Genç Kanı Emiyoruz”” için 27 yanıt

İstanbul merkezden ben doruk. Selam herkese paylaşımın vallaha çok iyi, saolun 18-04-2020 18:52:36

Artvin merkezden ben mehmet. Selam herkese paylaşım inanılmaz hayran edici, face de paylaştım 19-04-2020 09:30:44

Samsun merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim güzel, linkedinde paylaştım 19-04-2020 09:34:02

Osmaniye merkezden ben banu. Mrb web siteniz gerçekten hayran edici, face de paylaştım 19-04-2020 09:38:29

Kayseri merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfan gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım 21-04-2020 02:08:03

Van merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web sitesi inan ki mükemmel, linkedinde paylaştım 21-04-2020 17:06:22

Burdur merkezden ben mehmet. Merhaba sayfanız gerçekten hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 30-04-2020 09:54:53

Karabük merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar siten valla iyi, teraziye tıkladım 04-05-2020 22:06:23

Rize merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm siteniz harbiden ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 08-05-2020 12:02:46

Artvin merkezden ben ali. Selam siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 24-05-2020 17:55:06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir