GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin

Genel grevler önemli değil. Oy vermek gibi. Bu durumda emeğinizle oylama.

Genel grevle oy kullanmak isteyenler, bunu son çare olarak ve ilke dışı olarak, toplum sahiplerinin kendi halkını istismar ettiği konusunda hemfikir olurken, bir yandan da tüm işlerini onlara yaptırdıklarında yaparlar.

Genel grevler, bir sistemi kökünden sökmek anlamına gelmez, sahiplerinin beklentilerini hafifletmek içindir.

Başkalarıyla dayanışma içinde olduğunda Genel Grevler kolaydır. Ama muhtemelen kendiniz için belki birkaç kez genel grev çağrısı yapmışsınızdır.

Bir gün, eğlenmek için gece geç saatlere kadar ayakta kaldığınız için veya daha kötüsü, bütün gece stresli olduğunuz ve 50 haftalık bir çalışma yılında fazladan 3 günlük bir haftasonuna ihtiyaç duyduğunuz için işi bıraktıysanız, kendiniz için genel grev çağırdınız. Şirketinize “hayır” dediniz.

Hiç ara vermemiş olsanız, bunun yerine geç gelseniz veya bir noktada işinize% 100 vermemiş olsanız bile, bu bir grev çağrısı olarak görülebilir.

Tavlama Beklentileri: Hepimiz yetişkiniz, tacize katlanacak memler değiliz. Büyük bir mesele olmadan istediğimiz şey için ya da yeterince yaşadığımızda ayağa kalkabiliriz.

Nasıl yapılır: 1. Adım: İşinizle iletişime geçin 2. Adım: bugün gelemeyeceğinizi söyleyin. Bir sebep vermen gerekiyorsa, kendini hasta hissettiğini söyle.

Bu kadar.

Kimse bilmiyor.

Örgütlenmek Birinin, grevcilerin toplum liderlerinden neden ve ne talepleri (beklentileri) olduğunu açıklayan sosyal medyada yaklaşan genel grevlerde ilgilenen grevcilerine duyuran “Genel Grev” adlı bir kooperatif kurması gerekir.

Etkili olmak için gerekli sıklıkta bunlar olabilir – Ne kadar sıklıkla kişisel bir genel grev çağırdığınızı tekrar düşünün. Bu sefer başkalarıyla dayanışma içinde ve daha büyük ve tanımlanmış bir amaç ve değişim şansı var.

Unutma, vermediğin sadece emeğin. Yedek işgücü alabilirler.

Sorular: Ya grev işinizi kaybetmenize neden olursa? İşten atılacağınızı biliyorsanız açıkça grev yapmayın (tüm işgücünüzün greve katılacağını bilmiyorsanız) Ancak bunu riske ettiyseniz ve kooperatif kaybederseniz, bunu da bütçenize göre yapmalısınız. bireysel risklerini ortadan kaldırarak insanların greve olan ilgisini artırmak mümkündür. Kooperatif, yeni bir iş bulana kadar forvet için gerektiği kadar ve ihtiyaç duyduğu sürece iş yaratmalıdır. Kooperatif ayrıca, üzerinde anlaşmaya varılan bir şekilde kullanılan etkilenen grevcilerin acil yaşam giderleri için ödeme talep edebilir.

Başka bir soru: aidatlar iyi bir fikir mi? Yukarıda belirtilen korumaları sağlayarak başkalarının grev yapmasına yardımcı olabilirler, bunun dışında forvet tabanını büyütmeye yardımcı olmak için üzerinde anlaşmaya varılmış şekillerde kullanılabilirler – her grev büyüdükçe daha etkili olacaktır.

Son soru: Grevde olan birini nasıl tanıyoruz? Sosyal medya grev duyurusundaki beğeniler ve sayfanın takipçileri grevlerin miktarını önerebilir ancak kesin olarak bilinemez. İşin içinde para varsa bir tür hesap verebilirlik gerekli olacaktır. Grevciler bir şekilde taahhüt verebilir ve ardından bir kooperatif çalışanı onaylamak için arayabilir. Bir yıl sonu yayını, bu sefer herkesin görebileceği şekilde doğrulanmış forvet sayısını ortaya çıkarabilir. Yıllık zaman çizelgesi, şirketlerin kimin greve gittiğini kesin olarak bilmemesi için yeterince uzun olacaktır. Ancak bu, her yıl büyük miktarda grevin, şirketlerin potansiyel olarak grev yapan çalışanları izlemesini kolaylaştıracağı anlamına gelir. Bu gerçekten bir sorun olmamalı, ancak hassas forvet oyuncuları için bir etki oluşturmalı. Dayanışma bu soruna yardımcı olabilir. Ancak amaç, olabildiğince çok insanla olabildiğince çok grev yapabilmektir.

Yapın: – Gerekmediği takdirde işgücü gerektiren alanlardan kaçınarak diğer grevcileri destekleyin

Yapılmayacaklar:

• sosyal medya duyuruları şirketlere veya toplum liderlerine yönelik olmamalıdır. Görebilirler, ancak hiçbir koşulda çevrimiçi olarak hiçbir yoruma veya etkileşime yanıt verilmeyecektir. Bu, grevcileri, şirketlerinin bildiklerini veya çarpıcı olabileceklerini asla bilmediğini hissetme özgürlüğü sağlamak içindir.

• Katılanların yalnızca grevin ayrıntılarını görmesi gerekecek ve herhangi bir şekilde yanıt vermemeli veya katılımı teşvik etmemelidir. Grev hakkında söylem için başka platformlar da kullanılabilir.

… Low_Representative_2 tarafından gönderildi
[comments]

“GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin” üzerine 15 yorum

1. Bu konu : ” GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin ” çok güzel. Selamlar web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, şukuladım , Hasan – 408

2. Bu konu : ” GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin ” çok güzel. Merhaba web sitesi inan ki güzel, teraziye tıkladım , hatice – 222

3. Bu konu : ” GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin ” çok güzel. selamun aleyküm web siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım , ali – 298

4. Burdur dan kimler var. GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin . merhaba arkadaşlar web siten ciddiyim çok hoşuma gitti, şukuladım , ali – 304

5. Bilecik dan kimler var. GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin . Selamın aleyküm web siteniz cidden dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , hatice – 4

6. Tokat merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz dikkat çekici, tebrikler 11-01-2021 18:46:38

7. Diyarbakır merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese paylaşım inanki hoşuma gitti, twitter da paylaştım 15-01-2021 09:42:05

8. Bu konu : ” GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin ” çok güzel. Selamlar siteniz yeminle iyi, linkedinde paylaştım , banu – 263

9. Bu konu : ” GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin ” çok güzel. Mrb siteniz süper ötesi hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 283

10. Nevşehir merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 01-02-2021 03:21:01

11. Bu konu : ” GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 283

12. İzmir dan kimler var. GENEL GREV: nasıl ve neden hakkındaki düşüncelerimi lütfen ekleyin . Selam sayfan valla güzel, twitter da paylaştım , Aylin – 319

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link