George Orwell’in ‘1984’ sözlerini yayınlayan insanlar gördüm, bu yüzden zamanın gerçekten temsilcisi olan favorimi göndereceğimi düşündüm.

“Bir bakıma, Partinin dünya görüşü kendisini en başarılı şekilde onu anlayamayan insanlara empoze etti. Gerçekliğin en aşikâr ihlallerini kabul etmeleri sağlanabilirdi, çünkü kendilerinden talep edilenin büyüklüğünü hiçbir zaman tam olarak anlamadılar ve neler olduğunu fark etmek için kamusal olaylarla yeterince ilgilenmediler. Anlayamadıkları için aklı başında kaldılar. Her şeyi yuttu ve yuttukları onlara zarar vermedi, çünkü tıpkı bir mısır tanesinin sindirilmemiş bir kuşun vücudundan geçmesi gibi, geride hiçbir kalıntı bırakmadı. ” – 1984

Bence Orwell zamanının çok ilerisindeydi. Cesur yeni dünya, muhtemelen yaşadığımız dünyanın daha doğru bir tasviridir, ancak olayların durumuna bakın. Sürekli gözetlenmek, kendi fikrinize sahip olmak gittikçe daha az kabul edilir hale geliyor. Bunlar gerçekten korkutucu zamanlar ve bence bu kitabı daha fazla insan okursa, doğru yönde büyük bir adım olur. Umarım hepiniz kendinize bakıyorsunuzdur. Bu altyazıyı o kadar çok seviyorum ki, insanlarla aynı fikirde olmasam bile, kendi fikir ve ideolojilerimize sahip olmayı seviyorum. Tanrı sizi korusun arkadaşlarım.

“George Orwell’in ‘1984’ sözlerini yayınlayan insanlar gördüm, bu yüzden zamanın gerçekten temsilcisi olan favorimi göndereceğimi düşündüm.” üzerine 14 yorum

1. Gaziantep merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 30-08-2020 14:20:01

2. Tunceli merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web siteniz valla dikkat çekici, teraziye tıkladım 09-09-2020 22:26:25

3. Batman merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfan harbiden ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 02-10-2020 09:49:04

4. Ordu merkezden ben ali. Selam herkese web sitesi vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 02-10-2020 11:20:44

5. Kocaeli merkezden ben hatice. Selamlar web sitesi cidden güzel, twitter da paylaştım 12-10-2020 00:03:22

6. Bu konu : ” George Orwell’in ‘1984’ sözlerini yayınlayan insanlar gördüm, bu yüzden zamanın gerçekten temsilcisi olan favorimi göndereceğimi düşündüm. ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi harbiden iyi, sosyal medyada paylaştım , hatice – 295

7. Muş dan kimler var. George Orwell’in ‘1984’ sözlerini yayınlayan insanlar gördüm, bu yüzden zamanın gerçekten temsilcisi olan favorimi göndereceğimi düşündüm. . Selam bu web sitesi cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 27

Yorum yapın