Gerçeğin arkasındaki gerçeği asla bilemeyeceğiz çünkü biz bunu yapmamaya programlandık

Bu, gerçekliğin ne olduğuna dair teorilere neredeyse her baktığımda düşündüğüm bir şey. Örneğin simülasyon teorisini ele alalım. Temel realitedeki varlıkların / makinelerin bizi yarattığı bir simülasyonda gerçekten isek, neden ilk etapta zihnimizin simülasyon teorisi ile ortaya çıkmasına izin versinler? Nüfusun büyük bir kısmı veya iktidardaki yeterli sayıda insan bu teorinin doğru olduğuna ikna olsaydı, o zaman sonunda simülasyonu “hack’lemeye” ya da yıkmaya çalışırdık ya da hayatın hiçbir anlamı olmadığını ve kaosun meydana geleceğini anlardık. Çünkü insanların yaptığı bu. Kaostan kaçınmak için “yaratıcılarımızın” (eğer varsa) bizi kontrol etmesi, programlaması, izlemesi vb. Gerçeğe yakın bir şeyi asla düşünmemesi daha mantıklı olacaktır. Tüm bu zamanı olasılıklar bulmaya ve seçtiğimiz her şeye inanmaya harcayabiliriz, ama nihayetinde, temel gerçeklikte değilsek, harekete geçebileceğimiz bir risk varsa, neden gerçeği bilmemize izin versinler?

“Gerçeğin arkasındaki gerçeği asla bilemeyeceğiz çünkü biz bunu yapmamaya programlandık” üzerine 10 yorum

1. Elazığ merkezden ben doruk. selam arkadaşlar web siten süper ötesi mükemmel, facebookta paylaştım 18-02-2021 23:50:42

2. Sakarya dan kimler var. Gerçeğin arkasındaki gerçeği asla bilemeyeceğiz çünkü biz bunu yapmamaya programlandık . Selamın aleyküm siteniz gerçekten iyi, teşekkürler , Aylin – 461

3. Bu konu : ” Gerçeğin arkasındaki gerçeği asla bilemeyeceğiz çünkü biz bunu yapmamaya programlandık ” çok güzel. Merhaba herkese web siten inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım , emin – 423

4. Kırıkkale dan kimler var. Gerçeğin arkasındaki gerçeği asla bilemeyeceğiz çünkü biz bunu yapmamaya programlandık . selam arkadaşlar paylaşımınız cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 14

5. Bu konu : ” Gerçeğin arkasındaki gerçeği asla bilemeyeceğiz çünkü biz bunu yapmamaya programlandık ” çok güzel. Slm sayfanız gerçekten çok iyi, şukuladım , Gürbüz – 303

6. Bu konu : ” Gerçeğin arkasındaki gerçeği asla bilemeyeceğiz çünkü biz bunu yapmamaya programlandık ” çok güzel. Merhabalar web siteniz inanki çok iyi, şukuladım , banu – 170

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link