https://www.bls.gov/cps/cps_htgm.pdf

ABD’deki 121 MİLYONDAN sadece 60 bin uygun hane ile canlı veya telefonla görüşülüyor ve bunun bir şekilde tüm ABD’yi temsil etmesi bekleniyor.

Bağlantıdan:

Bir örnek toplam bir sayı değildir, ve anket, tüm nüfusla yapılan görüşmelerden elde edilecek sonuçların aynısını vermeyebilir. Ancak, örneklemden elde edilen aylık işsizlik tahmininin, toplam sayımdan elde edilebilecek rakamın yaklaşık 300.000’i içinde olma ihtimali 100 üzerinden 90’dır. Son on yılda yaklaşık 7 ila 15 milyon arasında değişen toplam işsizliğe oranla –örneklemeden kaynaklanan olası hata, toplam işsizlik resmini bozacak kadar büyük değil.

Bu tamamen çelişiyor! Ama daha iyi oluyor …

Anket katılımcılarına hiçbir zaman özel olarak işsiz olup olmadıkları sorulmazne de kendi işgücü statülerine karar verme fırsatı verilmez. Durumları, son faaliyetleriyle ilgili belirli bir dizi soruya nasıl yanıt verdiklerine göre belirlenecektir.

Ankette toplanan bilgilere göre ve bilgisayara programlanmış tanımlar, bireyler daha sonra sınıflandırılır çalışıyor, işsiz ya da işgücünde değil.

İnsanlar istihdam edilmiş sayılır anket referans haftasında herhangi bir ücret veya kar için herhangi bir iş yaptılarsa. Bu, tüm yarı zamanlı ve geçici işyıl boyunca düzenli tam zamanlı istihdamın yanı sıra.

Garrett 16 yaşında, ve maaşını veya karını elde ettiği bir işi yoktur. Bununla birlikte, Garrett ebeveynlerinin çiftliğindeki düzenli işlere yardım ediyor ve bunu yapmak için her hafta yaklaşık 20 saat harcıyor.

Lisa zamanının çoğunu evine ve çocuklarına bakmakla geçiriyor, ancak cuma ve cumartesi tüm gün kocasının bilgisayar yazılımı işine yardım ediyor.

Hem Garrett hem de Lisa istihdam edilmiş sayılır.

Yine, CONTRADICTION. Garrett “istihdam edilmiş” olarak sayılır, ancak maaş veya kar elde ettiği bir işi yoktur, ÇİFTLİK ÇEVRESİNDE YARDIM ETMEKTEDİR ve “istihdam edilmiş” olarak sayılır. Lisa, kocasının işine yardım ederek “istihdam edilmiş” olarak kabul ediliyor (serbest meslek kârının ve vergilerinin de onun adına olduğunu hayal ediyorum).

“İstihdamı” belirlemek için KULLANILAN ANA SORU budur.

Geçen hafta, ödeme (veya kar) için herhangi bir iş yaptınız mı?

Arkadaşınızın U-Haul’unu 20 dolara boşaltmak ya da bu konuda fahişelik yapmak “istihdam” olarak kabul edilir.

16 Comments

1. Diyarbakır dan kimler var. Gerçek işsizlik oranını gerçekten bilmiyoruz. . Merhabalar paylaşım yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , hatice – 135

2. Ardahan dan kimler var. Gerçek işsizlik oranını gerçekten bilmiyoruz. . Slm siteniz vallaha billaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , – 424

3. Uşak merkezden ben hatice. Selam herkese web siten valla iyi, linkedinde paylaştım 23-04-2021 07:54:46

4. Bu konu : ” Gerçek işsizlik oranını gerçekten bilmiyoruz. ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi harbiden güzel, şukuladım , emin – 90

5. Eskişehir merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfa harbiden güzel, tebrikler 24-04-2021 16:31:24

6. Bu konu : ” Gerçek işsizlik oranını gerçekten bilmiyoruz. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle dikkatimi çekti, şukuladım , memo – 150

7. Kırklareli merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar paylaşım inan ki mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 01-05-2021 12:03:00

8. Bu konu : ” Gerçek işsizlik oranını gerçekten bilmiyoruz. ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , doruk – 318

9. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden dikkat çekici, linkedinde paylaştım

10. Ağrı merkezden ben Hasan. Selam herkese sayfan vallaha billaha mükemmel, saolun 08-05-2021 01:52:31

11. Kütahya merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar web sitesi harbiden çok iyi, saolun 11-05-2021 10:13:41

12. Bu konu : ” Gerçek işsizlik oranını gerçekten bilmiyoruz. ” çok güzel. Slm paylaşım yeminle çok iyi, teşekkürler , emin – 249

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link