Kategoriler
Genel

GERÇEK KONTROL: Twitter, Politifact, Snopes Posta Siparişi Önermek YANLIŞ Seçmen Sahtekarlık Nadirdir

“Seçmen sahtekarlığı bir efsanedir” iddiasını, insanları gerçeklikten kör eden bir argümana yönlendiren Snopes, “ABD seçimlerinde her türlü seçmen dolandırıcılığının, seçim uzmanlarına göre, kullanılan oy pusulası sayısına kıyasla çok küçük olduğunu” iddia ediyor. Ancak bu açıkça ve tamamen yanlıştır.

Öncelikle, binlerce insanın her seçimde Chicago’da Demokrat’a oy vermek için ölümden dirildiği tarihsel bir emsal var. Chicago’da seçmen sahtekarlığı sadece yaygın olmakla kalmaz, aynı zamanda bir tür ötme başarısı gibi “efsanevi” olarak da adlandırılır.

İkincisi, Yargı İzleme, Kaliforniya’daki birçok LARGE bölgesinde (Los Angeles, San Francisco ve Santa Cruz gibi), uygun oy kullanan nüfusun üyelerinden daha fazla seçmen bulunduğunu tespit etti. Los Angeles’ta bu sayı seçmenlerin nüfus karşısında% 112’sine, San Francisco ise% 114’e ulaştı. Ayrıca, Santa Cruz ilçesinde nüfus karşısında seçmenlerin% 109’u vardı. Bu sayılar kesinlikle oy kullanabilecek binlerce ek seçmene binlerce katkıda bulunuyor.

Üçüncüsü ve bu Snopes’in KOMPLE TANIMI’dır, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ndeki Seçim Uzmanları özellikle mail order sahtekarlığının şahsen seçmen sahtekarlığından daha muhtemel olduğunu belirtti.

https://www.thedailyfodder.com/2020/05/fact-check-twitter-politifact-snopes.html

“GERÇEK KONTROL: Twitter, Politifact, Snopes Posta Siparişi Önermek YANLIŞ Seçmen Sahtekarlık Nadirdir” için 14 yanıt

Mersin merkezden ben ali. Slm web sitesi vallaha billaha hayran edici, facebookta paylaştım 27-05-2020 23:39:36

Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfan inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım 28-05-2020 00:30:57

Gaziantep merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım 10-06-2020 20:12:18

Nevşehir merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese paylaşımın harbiden iyi, teşekkürler 15-06-2020 20:57:06

Aksaray merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siten harbiden çok güzel, sosyal medyada paylaştım 21-06-2020 02:50:53

Kocaeli merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşım ciddiyim çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 28-06-2020 23:42:43

Isparta merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar web sitesi valla güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 01-07-2020 13:24:07

Bitlis merkezden ben doruk. Selam paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 02-07-2020 16:43:05

Bursa merkezden ben doruk. Selamın aleyküm web sitesi süper ötesi çok güzel, şukuladım 07-07-2020 05:02:01

Iğdır merkezden ben doruk. Selamın aleyküm siteniz valla çok güzel, sosyal medyada paylaştım 12-07-2020 02:08:24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir