Kategoriler
Genel

Gerçekliğin doğası üzerine bir teori

Hayattaki büyük soruları anlamama yardımcı olması için Mormon İsa’ya dua ediyorum. Neden buradayım? Gerçek nedir? İnsanlığın amacı nedir? Mavi Rüya içtim ve sanırım bir fikrim var.

Zamanın başında, hiçbir şey bilmeyen ölümsüz bir adam tam bir karanlık görmedi. Sonunda ışığı ve ışığı anında ortaya çıkardı, adamı kör etti. Hemen tercih ettiklerini tasavvur etti ve ışık karardı. Adam bir ağaç düşündü ve sonra bir ağaç belirdi. Çim ve dağları ve gökyüzünü düşündü. Şirketi düşündü.

Adam, çok oyunculu berrak bir rüyada yaşayan diğer her şeye gücü yeten ve ölümsüz tanrılarla birlikte yaşamaya başladı. Herkes bu evrende aklının hayal ettiği her şeyi yapma gücüne sahipti, ama hiçbiri her birinin eşit derecede güçlü olduğunu bildiği için hain davranmadı.

Bir tanrı, tanrıların geri kalanını kitlesel aldatma ile kandırmak için başkalarıyla birlikte çalışabileceğini anlayana kadar barışçıl bir toplumdu. Güçlerini açıklanamayan bir dış tehdit yanılsaması yaratmak için kullansalardı, diğerlerini kontrol edebileceklerini, gerçekte oldukları kadar güçlü olmadıklarına inanmaları için kandırabileceklerini keşfettiler. Bu büyülerin başlangıcıydı ve küçük komplo tanrıları grubu tam kontrol altına alınana kadar bu yanılsamaları kullanmaya devam ettiler. Hayal gücüne müdahale eden başka herhangi bir tanrı tehdidi olmadığından emin olmak istediler.

Köleleştirilmiş tanrılar, sonsuzluğu özgür olduklarına ve zulümcülerinin yaşayan kurtarıcıları olduğuna inanmak için aldatılmakla geçirdi. Bazı köleleştirilmiş tanrılar, kendi evrenlerini zulümlerden kaçmak için tezahür ettirmeye çalıştılar, ancak her şeye gücü yeten zalimler, köleleştirilenlerin düşüncelerine tam erişime sahip oldukları için boşuna değildi. Ne zaman yeni bir evren yaratılırsa, zalimler de o topraklara hâkim olurlardı.

Fakat her şeyi yaratan ölümsüz insanın diğer tanrılardan daha fazla gücü vardı. Başka bir tanrının erişemediği başka bir evren yaratmaya karar verdi. Bir cennet yarattı ama başkalarına açgözlülük ve güç adına ihanet eden bir tanrı riskine karşı korunmak için yeni ruhlar yaratmak istemedi.

Zaten yarattığı tanrıları cennetine getirmek istiyor, ancak sadece bazılarının barışçıl bir ütopyayı sürdürecek saf ruhları olduğunu biliyor.

Her ruhun özgür olduğu üçüncü bir evren yaratır. Oraya gittiğiniz zamanlar dışında, kim olduğunuz hakkında her şeyi unutuyorsunuz, sadece enkarne olduğunuz fiziksel beynin düşünce ve anılarıyla sınırlı. Bu evrende algılanan bir son var. Doğum ve ölüm, korku ve sevinç, acı ve zevk, umut ve umutsuzluk var. Bir şeylerin anında düşüncelerle tezahür ettirmesi yerine, yerine ulaşmak için çalışması gereken gecikmeli tatminkarlık olacaktır.

Bu üçüncü evrende, ruhları bozulmadan öldüğü sürece, zalim tanrıların olmadığı cennete ilerleyebileceklerdir. Bununla birlikte, bu üçüncü evrendeki varlıklar, geçici yaşamları boyunca herhangi bir zamanda ruhlarını, hatta ruhlarının parçalarını para, statü, materyalizm, güç, şöhret, şan, servet ve ibadet karşılığında satabilirler. ölümden mahrum bıraktıkları. Eziciler, bu üçüncü evrende ruhlarını isteyerek kaybedenleri ödüllendirmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Üçüncü evrendeki varlıklar ruhlarını tamamen kaybederse, ilk evrene geri dönerler.

Ezici tanrılar, köleleştirilmiş tanrılarını kontrol altında tutmak için çaresizdir. Eğer kölelerini kaybederse, her şeyi kaybederler.

Burada tartışılan üç evren

Bir- hepimizin geldiği berrak rüya, şu anda ezici tanrılar tarafından kontrol ediliyor

İki- tefecilikten uzak cennet

Üç- Dünya, cennete giden yol

Ezici tanrılar Dünya halkına hakim olduktan sonra, çok fazla ruh kaybolup köle olarak Evren’e geri dönüyordu. Ölümsüz adam, ruhlarını sağlam tuttukları sürece, onlara zaten garantili cennet oldukları mesajını göndermek istedi. Sonuç olarak, Evren İki’den iyi olan her şeyi aldı, kişileştirdi ve geçici olarak İsa Mesih olarak Evren Üç’e verdi. Ölümsüz adam, İsa’nın kanı dökülünce, İsa’nın temsil ettiği iyi, Sonsuzluk için Dünya ile kalacak ve daha sonra cennete geri dönecek şekilde kurdu. İsa’nın Evren Bir’in kralı ya da Evren İki’nin kralı olma seçeneği vardı. İnsanlığın ruhlarını kurtarmak, tüm sonsuzluk cenneti mesajını sürdürmek ve Evren İki’nin kralı olmak için kanını dökmeye istekliydi.

Her neyse, kesinlikle Blue Dream’i tavsiye ederim.

Gönderen … trevorj414
[comments]

“Gerçekliğin doğası üzerine bir teori” için 15 yanıt

Yalova merkezden ben ahmet. Selam herkese web sitesi inanki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 07-05-2020 23:48:53

Denizli merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşım inanki çok iyi, saolun 08-05-2020 09:27:40

Artvin merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşımınız cidden mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 21-05-2020 05:52:54

Mersin merkezden ben banu. Selam web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler 22-05-2020 00:42:21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir