Gerçekten de Merlin’in zamanda geriye giden paralel evrenini bulduk mu? Corey Goode öyle düşünüyor, ama haklı mı?

ABD Gizli Uzay Programı’nın “içeriden” olduğu iddia edilen Corey Goode, daha doğrusu içeriden “sızıntılar” aldığını iddia etti ve geçtiğimiz günlerde tweet attı:

Zamanda geriye giden paralel bir evren görmüş olabiliriz. Antarktika’daki bir deneyde gözlemlenen garip parçacıklar, her şeyin baş aşağı olduğu alternatif bir gerçekliğin kanıtı olabilir.

Tweet bağlantısı: https://twitter.com/CoreyGoode/status/1298250589076299779

Ayrıca bu makaleye bir bağlantı ekledi (sonunda telemetrisini ekledim, hoş geldiniz): https://www.newscientist.com/article/mg24532770-400-we-may-have-spotted-a-parallel-universe-going-backwards-in-time/

Makale, Antartica’da (cue sigara silah müziği: dut, dut, DUMMMMM) gözlemlenen ve SADECE zamanın geriye doğru gittiği paralel bir evrenin varlığı ile açıklanabilecek bir şey olduğunu iddia ediyor. Çubuktaki kutsal bok, değil mi? Bu pek çok şeyi kanıtlıyor !!!!!!!

Peki, bir dakika geriye gidelim. Söz konusu fenomen (tekil) o kadar basit değil. Corey tweets makalesi çoğunlukla bir abone ödeme duvarının arkasında. Baktım archive.org söz konusu ödeme duvarının arkasında arşivlenmiş bir kopya olup olmadığını görmek için, ama hepsi aynı görünüyordu. Hepsini kontrol etmedim çünkü çok sayıda anlık görüntü vardı. Ama hey, belki şanslısın.

Bu neden önemlidir? Çünkü çoğu insan gibiyseniz, tweet’indeki bağlantıya tıklayacak, yalnızca giriş paragraflarındaki sansasyonel iddiaları okuyacak ve ardından makalenin geri kalanının bir ödeme duvarının arkasında olduğunu göreceksiniz. Kanıta gerçekten bakmadan ve inandırıcı olduğunu varsaymadan omuz silkecek ve devam edeceksiniz.

Yardım etmeme izin ver. Gözlemledikleri şey bir nötrino idi. Nötrinonun gerçekte ne olduğunu biliyor musunuz? Ben de değil. Bu yüzden eski Wikipedia’da baktım: https://en.wikipedia.org/wiki/Neutrino

Bu Wikipedia sayfasını okumayı denemeyi önermiyorum, çünkü çok fazla akademik gobbledy gook. Öyleyse basitçe açıklamaya çalışayım. Nötrinolar, radyoaktif bozunmanın sonucudur. Temelde güneşten gelirler ama başka yıldızlardan da gelebilirler.

Antartica’da, dünyadan çıkan bir nötrino, BİR, tek nötrino gözlemlediler. Bu bilim adamları için kafa karıştırıcı çünkü yeryüzünün dışına değil dünyaya girmesi gerekiyor.

Bunu açıklamanın olası ve son derece egzotik bir yolu, zamanın geriye doğru gittiği bir paralel evren olması ve bu evrenin Antartical’daki bilim adamlarının gözlemlediği şey olması olabilir. Corey’nin tweetlediği makale, diğer tüm olası açıklamaların göz ardı edildiğini iddia ediyor. Ve bu “göz ardı edildi” kelimeleri bir bağlantı içeriyor. Çoğu insan bu bağlantıya tıklamaz ve bunun yerine, yalnızca iddianın doğru olduğunu varsayar, çünkü açıkça onu destekleyen bir kaynağı vardır. Ancak gerçek şu ki, bu bağlantıya tıklarsanız, bunun aynı web sitesindeki başka bir makaleye ait olduğunu göreceksiniz, ki bu da bir ödeme duvarının arkasında ve gerçekte erişilebilir olan daha da az veri içeriyor.

Ben bilim adamı değilim. Hangi olasılıkları düşündüklerini bilmiyorum. Ne olasılıklar olabileceğini bilmiyorum. Ancak, nötrinolarla ilgili Wikipedia makalesini okuyan bir meslekten olmayan kişi olarak, bana öyle geliyor ki nötrinolar bir tür radyoaktif bozunmanın sonucu.

Örneğin, dünyamızın kaya ve metali eritecek kadar sıcak olduğu varsayılan iç çekirdeğinin aslında bazı radyoaktif olaylara sahip olabileceğini varsayalım. Bu bir nötrino vermez mi? Bilim adamları bu olasılığı nasıl dışlayabilir? Dünyanın merkezine yolculuk yaparlar mı? O zaman neden sadece bu tek parçacık olduğunu sorabilirsiniz. Belki de pek oluşmuyor. Lise fizik sınıfımı düşünüyorum. Her şeyde bir miktar radyoaktivite normaldir. Bu neden YALNIZCA zamanın geriye doğru gittiği bir paralel evrenle açıklanıyor? Neden kalan TEK açıklama bu olsun? Nötrinolar, parçacıklar çarpıştığında da salınabilir. Belki yeryüzünde bir çarpışma meydana geldi ve hemen bir nötrino çıkar.

Tüm eğlenceye sağduyunun soğuk suyunu atmaktan nefret ediyorum, ama eğer paralel bir evren varsa, BİZİM evrenindeki bir parçacık neden onun parçası olsun? Bu parçacık evrenimizin içindedir. Bu parçacığın, yasalarımız tarafından yönetilen evrenimizin içindeyken farklı bir evrenin yasalarına uyması nasıl mümkün olabilir? Ve zaten fiziğin sözde “yasaları” nelerdir? Evreni gerçekten yöneten gerçekten “yasalar” mı, yoksa evrenin gerçekte varoluş şekli hakkında daha fazla şey öğrenirken tuttuğumuz ve rafine ettiğimiz teoriler mi? Bir yerlerde evreni yöneten, parçacıkların nasıl davrandığına dair yasalar çıkaran ve sonra tam şeffaflığa ulaşmak için bu yasaları yayınlayan bir yönetim organı var mı? Fizikçiler oturup okuyorlar mı? Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası talebi yoluyla bunlara erişebiliyorlar mı?

Gülünç olmayalım. Aslında evreni yöneten yasalar olabilir, ancak biz sadece nesnelerin nasıl davrandığını gözlemleyerek bunların ne olduğunu tahmin ediyoruz. Kimse bize yasaların ne olduğunu söylemiyor. Bunları anlamalıyız ve birçok yönden sınırlı olduğumuz için, yasaların ne olabileceğine dair anlayışımız her zaman bir değişim halindedir.

İşte daha basit bir açıklama. Gözlemlenen nötrinonun kaynağını ayırt edemezsek, o zaman ya 1) gözlem gücümüz sınırlıdır ve kaynağı gözlemleyemedik ya da 2) nötrinoların kaynağı olduğunu ya da olabileceğini düşünmediğimiz şeyler aslında olabilir ya da 3) bu TEK nötrinoyu TEK gözlemimizde yanlış bir şey var. Bu olasılıklar nasıl ortadan kaldırılır? Nasıl olabileceklerini anlamıyorum.

Öyleyse zamanın geriye doğru gittiği bir paralel evren açıklamasına neden İHTİYACIMIZ VAR? Görünüşe göre, bu parçacık O evrenden geliyor ve bir şekilde kendi evrenimize girebiliyor. Daha sonra gözlemlediğimiz davranış açıklanacaktı. Bu, farklı yasalara sahip başka bir evrenden uzak durmaktır ve bu nedenle BİZİM yasalarına değil, kendi yasalarına uymaktadır. Bu sana saçma geliyor mu? Bana öyle geliyor. Eğer o parçacık zamanın geriye doğru gittiği ve bizimkine girdiği bir evrenden kaçtıysa, bu çözdüğünden daha fazla sorun yaratmaz mı? Artık evrenimizde olduğuna göre zamanda ilerlemeye başlamaz mı?

Açık fikirli olmak istiyorum. Paralel evren olasılığına izin vermek istiyorum. Neden olmasın? Bunu dışlamak istemiyorum çünkü benim deneyimimin dışında ve aklımı karıştırmak zor. Çılgınca gelseler bile, olasılıkları mantıksız bir şekilde dışlamak istemiyorum. Ancak kulağa çılgınca gelen bir görüşü benimsemek için, önce daha basit açıklamalar olmadığından emin olmalısınız. Belki fiziği düşündüğümüz kadar iyi anlamıyoruz. Belki nötrinoları anlamıyoruz. Belki dünyamızda neler olduğunu anlamıyoruz.

Anlıyorum, Corey Goode gibi pek çok insan. Antartica’da pek çok alçakça şeyin döndüğüne inanıyorlar – yeraltı medeniyetleri ve Nazi Almanyası’nın yenilgisinin fazlasıyla abartılmış hikayesi hakkında, GERÇEKTEN bugüne kadar devam ediyor ve Mars’ta bir üssü var. Q’yu seviyorlar ve tüm bu çılgın olasılıkları hayal etmeyi seviyorlar çünkü bu, şeytani Deep State boogieman’ın bu harika şeyleri kendilerine sakladığı anlamına geliyor. Bunların hepsi çok eğlenceli ve kesinlikle heyecan verici. Bu arada, bu tür teorileri çürütmek sıkıcı ve kesinlikle bu durumda bilişsel olarak zor. Ama burada Corey veya Q’yu çürütmüyorum. Bu sansasyonel iddiayı çürütüyorum çünkü gerekli değil. Mümkün mü? Sanırım. Ancak başka pek çok şey de mümkündür ve bunların göz ardı edildiği iddiası tamamen saçmalık.

Gerçekten araştırmak istiyorsanız, ilgili bilimsel makalelere birçok bağlantı içeren bir Forbes makalesi: https://www.forbes.com/sites/jamiecartereurope/2020/05/21/has-nasa-found-a-parallel-universe-where-time-flows-backwards-the-truth-behind-the-headlines/ # 485666ed646d

“Gerçekten de Merlin’in zamanda geriye giden paralel evrenini bulduk mu? Corey Goode öyle düşünüyor, ama haklı mı?” üzerine 18 yorum

1. Erzincan merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm siten harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım 26-08-2020 14:40:12

2. Adana merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar web siten inan ki çok güzel, facebookta paylaştım 07-10-2020 17:23:48

3. Gaziantep merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz çok iyi, tebrikler 08-10-2020 20:04:59

4. Mersin dan kimler var. Gerçekten de Merlin’in zamanda geriye giden paralel evrenini bulduk mu? Corey Goode öyle düşünüyor, ama haklı mı? . selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , banu – 418

Yorum yapın