Kategoriler
Genel

Globalizm İyi, Memeler Büyü, Para Manipülasyon ve Kimse Kontrol Altında (Hepimiz Hariç)

2020’de her zamankinden daha çok bağlı bir dünyayız.

Bunu nereden okuyorsun? Muhtemelen çok uzak buraya ve yine de ben Orada, elinizde ve zihninizde şimdi. Bu kaçınılmaz ve küresel kavrayış Internet ve akıllı telefon aracılığıyla onunla ebedi angajmanımız, yangın, tarım, çelik veya yanmalı motor keşfimizden daha önemli olan insanlık tarihinde önemli bir evrimsel kayma oldu – sadece İnternet potansiyelinin yüzeyini çizdik gücü ve varlığının ve bağlantılı dünyamızın ve bizim hakkımızda ortaya çıkardığının daha derin etkileri hala gizlidir.

İnternet ve modernimiz sürekli bağlantılı kültür bize bir nevi ilkel davranışta bulunmamıza izin verdi. Bilgi, medya ve iletişime erişimimiz ve doygunluğumuz hem sabit ve anlık – şimdi mümkün Düşüncelerimizi neredeyse herkesle paylaşmak – arkadaşlarımız ve ailemiz, arkadaşları ve aileleri, tanımadığımız ve asla yapmayacağımız insanlar, başka bir ülkedeki insanlar ve bizimle aynı dili paylaşamayan insanlar – tek bir etere tükürülen cümle potansiyel olarak birkaç dakika içinde milyarlarca insana ulaşabilir.

Siz, ben ve diğer herkes bu gezegendeki hemen hemen her insan bilincine doğrudan erişime sahiptir – bunu ne için kullanabiliriz?

Memler, elbette.

“Ne nedir? iyiÇünkü tüm eylemlerin ve sonuçta ortaya çıkan inancın merkezinde yatan budur.

Görünüşte her zamankinden daha bölücü ve politik olarak kutuplaşmış olduğumuz gerçeği, tutuklanmak ya da dilemek değil, daha ziyade tek yol bir sonuca -Gerçek- ulaşılabilir, yayılabilir, kendini kopyalayabilir ve karşıtının tamamen ve tamamen saçma göründüğü noktaya yayılabilir.

Politikaya ilerici veya muhafazakar bir yaklaşımı savunanlar, gerçekler anlaşmazlıkta olduğu için (doğru olmasına rağmen) değil, gelen şeyden taviz veremez. önce gerçekler aynı fikirde değil – yani, dünyanın yapılandırılma ve düzenlenme biçimi ya da Dünyanın YoluKendisi her zaman tersinden ziyade bir ideoloji için arka plan görevi görür.

Deyim ‘görmek inanmaktır’ aslında tamamen geri – gerçek şu ki inanmak görmekve bu şimdi her zamankinden daha belirgin.

Geniş ve genel olan bazı açıklamalar yapmak istiyorum, ancak bence yaygın ve bilinçaltı. Bunlar “gerçek” ifadeleri değil, sadece “gerçek” sonucuna nasıl ulaştığımızı düşünmemizi sağlayan kelime ve kavram ilişkileri anlamına gelir.

İlerlemecilik ve muhafazakarlık arasındaki ilişki eril ve dişil arasındaki ilişkiye benzer, ki bu da birey ile toplum arasındaki ilişkiye benzer.

Esasen tüm felsefi (ve dolayısıyla politik) düşüncenin temeli olarak iki karşıt (veya tamamlayıcı) ilke arasındaki uyumsuzluğu düşünün. Ayrıca karşıt ilkeleri gerçekten tek şey zıtlıklar her zaman yalnızca birbirleriyle ilişkili olarak var olduğu için.

Bu anlamsız bir yeni çağ woo’suna çok benziyor, ancak bence birçok insan bu dernekleri yine de yapıyor, hatta onlara karşı meşru ve makul argümanlar sunabilirsek.

Zihnimizin ne yansıttığını ve bağlamımızın neye izin verdiğini görüyoruz – dünyayı elimizdeki dilde ve hangi kelimeleri çerçeveliyoruz anlamına gelmek statik bir şey değil ve içinde kelimenin kendisi, ama bizim için dinamik ve benzersiz bir şey ilişkide olduğumuz şekilde bu sembole.

Dilin örtülü bir tür büyülü niteliği vardır – yani, bir büyünün hayal edilen dökümüne çok benziyorum, doğru kombinasyonda (ve düzende) doğru kelimeleri söylemenin insanları etkilemeye ve harekete geçmeye zorlayabileceği yaygın olarak kabul edilir ve bu eylem değişimin kaynağı. Büyük hatiplerin tarih boyunca büyük bir etkiye sahip olmasının nedeni budur – birisi verebilmelidir güç kitleleri, doğanın tek bir birleşik gücü olarak hareket edecek bir fikre dönüştürmek.

Dilin kendisi doğal olarak önyargılı, sınırlı ve bölücüdür – Kara Hayat Önemlidir yorumlanana ve dil her zaman yargılarla yüklenene kadar kesinlikle hiçbir şey ifade etmez – bunu yapmak için büyük özen gösterilse bile önyargılıdır. Öncelikle iletişim kurma yöntemimiz olduğu kadar, ironik bir şekilde, her zaman gizlediğimiz ve karıştırdığımız için, çünkü elimizde mevcut olan dil türü, dünyayı (ve kendimizi) nasıl anladığımızı ve kavramsallaştırdığımızı doğrudan belirler. Konuşmamızda yalnızca Peterson-ianly “kesin” olmaktan ibaret değildir, çünkü ondan önceki ilkeler uyumsuzsa hassasiyet anlamsızdır.

Herhangi bir ideolojinin kaç savunucusu var aslında temel ve destekleyici metinlerini okuyup anladınız mı?

Muhtemelen çok az.

Kaç tanesi özel bağlamları (dil, kültür, aile, arkadaşlar, medya ve dijital memler) aracılığıyla parçaları ve parçaları emdi?

Muhtemelen neredeyse herkes.

2020’de var olamazsınız ve sezgisel olarak değil bilmek bir meme nedir. Çevrimiçi alandan tamamen kesilmiş olanlar bile birkaç örnek sonra resmi alacaktı. En tipik olarak, buveya bu, ancak bunlar sadece modern, dijital memlerin bazı örnekleridir ve bir memenin tam olarak ne olduğunu ve bunun cevabının neden gerçekten önemli olabileceğini gerçekten çizmeye başlamıyorlar.

Örneğin, bir resmin meme olması için herhangi bir metne ihtiyacı yoktur – benzer şekilde bir resim sadece metin ve hala bir meme. Bir cümle bir meme, hatta tek bir kelime olabilir. Bir ses. Semboller. İçinde bulunduğunuz binanın yapısı ve bunu okuduğunuz cihazın tasarımı memetik eserlerdir. Müzikal alt türler, moda ve stil eğilimleri, aile, evlilik, mülkiyet, hukuk, suç ve ceza dahil sosyal kalıplar ve kurumlar. Hatta karmaşık ideolojiler – dini, politik ve felsefi (hepsi ayrılmaz ve tartışmasız aynı şeydir) – aslında yüzlerce ve binlerce yıl süren çok nüanslı ve kalıcı memetik sohbetlerdir.

İnsan davranışı da memetiktir – her an yaptığımız bir dizi bilinçli “seçimlerden” ziyade bir örüntü, tekrar ve bağlam ürünü – bu, kadere tamamen bağlı ve kararlı olduğumuzu değil, sadece bağlı olduğumuzu ve kendi karakterimize uygun davranmaya kararlıyız – bir şey kararlarımızdan sorumluyuz Hangi kararlarımızı veriyoruz ve bunun için sorumluluk taşıyoruz.

Trump’ın saf bir petulance karikatürünün yanı sıra başka bir şey gibi davrandığını hayal edebiliyor musunuz?

Bu onun oynadığı rol – anayasası. Eğer olmasaydı başka biri olurdu.

Bence o ya da sen ya da ben “kararlar ver” inancı geriye dönük – kısmen kendimiz ve dünya hakkında ve kısmen sadece temel içgüdülerimiz hakkında konuşmak için kullandığımız dilin bir ürünü – farkında olduğum çok açık canlı ve birçok olasılık düşünebilirsiniz, bu yüzden sadece doğal olarak takip ediyorum gibi görünüyor zorunlu seçimlerim üzerinde bir miktar etki yapıyor ve bu önemli hata toplumun her seviyesinde var.

Arasında küçük bir ayrım buluyorum Ben mi ve Benim seçimlerim – Ben bu seçimlerim, kafatasımın pilot koltuğunda “seçen” ayrı bir varlık değil – ayrı duran, dikkate alan ve nihayetinde buna karşılık gelen kolu çeken seçim ‘yaptım.

Bu son üç kelime gereksiz – bana göre hepsi tek bir şeye atıfta bulunuyor – yerelleştirilmiş olay benim belirli bakış açımdan.

Bu fikir doğal olarak tatsızdır, çünkü hem yanlış davranma hem de iyi eylemleri ve sanatsal yaratımları üzerindeki mülkiyeti için tüm sorumluluklardan birini ortadan kaldırır gibi görünebilir, ancak bence bu sadece egonun kendi duygusunu korumak için diz sarsıntılı bir tepki farklı ve kontrol sahibi bir şey olarak, tam tersini kabul etmek büyük bir güçsüzlük duygusu ile gelir ve bu dehşet vericidir. Bu terör, rastgelelikle birleştiğinde yüz kat artmaktadır ve seçimler ya da kararlar alabileceğimiz yaygın inancı, algılanan bu kontrol eksikliğini özgür ve kararlar verebileceğimiz içgüdüsel inancımızla bağdaştırma girişimidir.

Sorumluluk almamız gereken bir şey değil, Sorumluluk biziz.

Memler ve desenin tekrarı bizi herhangi birimizden çok daha büyük bir şeye bağlar – bizim toplu değer, işlev, amaç ve birbirleri ile olan ilişkileri hakkında insan fikirleri – memler, tüm insan bilgisi, deneyimi ve hissinin toplamının bir portalıdır – memler, gerçekliğin gobleninin dokusuna dikilen, bizi geçmiş, şimdiki zaman, gelecek, birbirleri ve tamamen ayrı bir şey – konuşulmayı talep eden söylenemez bir şey.

Her gün ve sıradan bir şeyle uğraştığınızı hissetmiş olabilirsiniz, ancak ilk kez her şeyin ihtişamı ve bütünlüğü tarafından vurulmuştu – şu anda gerçekleşen tüm deneyimler, milyarlarca ayrı ve ayrı eşzamanlı olaylaryalnızca neyin gerçek, neyin doğru ve neyin mümkün olduğuna dair kendi kolektif anlayışlarımızın sınırlamaları nedeniyle kopuk.

O zaman anlamak mümkün İnsanlık milyarlarca ayrı kişinin soyutlanmış bir koleksiyonu olarak değil, tek bir kişi olarak, organizmanın / çevrenin eşsiz olması belirli faktörler göz önüne alındığında, birlikte hareket edebilir.

Saf koşullardan başka hiçbir şeyle zirveye düşmeyen ve bunun üzerinde ısrar eden sadece küçük bir avuç zenginleştiren bir toplum yapılanmasında ısrar etmekte ısrar ediyoruz. zorunlu dünyanın doğal düzeni olsun, çünkü o dünyanın mevcut düzeni.

Nasıl farklı bir şekilde karşılanabileceğini adil bir şekilde değerlendirmek için aşırı miktarda güce sahip olanlara gerçekten güvenebilir miyiz?

Toplumun kaderi doğrudan milyarder sınıfının kaderine mi, yoksa mevcut yönetişim ve polislik kurumlarına mı bağlı?

Biz bunun sadece Dünyanın Yolu?

Toplumun düzgün işlediğine dair çok az kanıt var herhangi bir yer “düzgün” olarak tanımladığımız sürece tüm insanların ortak yararı için.

Bunun yerine, küçük bir azınlığın herkesin pahasına müstehcen ve sapkın yararı için “düzgün” olduğunu anlarsak, o zaman muazzam bir şekilde düzgün çalışır.

Otorite ve güç gerçekte nereden türetilir?

Birincil kaynak, bu kurumsal yapıların meşru ve adil olduğuna dair ortak inancımızdır – ve inandığımız kadar uzun.

İkincil kaynak, ilkini kabul etmezsek, sistemin şiddete başvurma yeteneği ve istekliliğidir. Şiddet elbette iktidarı elde etmenin ve sürdürmenin en güçlü ve ikna edici yoludur, hem gerçek anlamda şiddet eylemi hem de kişinin müstehcen miktarları müstehcen miktarlardan daha yüksek ve daha fazlasını istifade etme ilkesi olarak kabul eden bir örgüt sistemi tarafından uygulanan ve kolaylaştırılan dolaylı şiddet tüm insanlar için yaşamın temel maddi gereksinimlerini sağlama çabası.

Toplumumuzun yapısının temel taşı olan temel ahlaki ilke budur şu anda sipariş edildiği gibi.

Yaşamı korumak için bazen şiddet tek seçenek olabilir, ancak şiddet ezberden kaçınılabilir – bir kavrama mermi koyamazsınız ve aynısını benimseyenlere yapmak da nafiledir (ve biraz ahlaki gri bir alan), örnek verin veya buna inanın. Şiddet, “ben”, “öteki” ve “dünya” gibi kolektif anlayışlarımızı destekleyen bu memetik temel ile azaltılabilir ve bu üç şeyin karşılıklı doğası – şiddete ayrım ve ayrım yoluyla güç verilir, ancak bu güç Kısmen kısırlaştırdık, sadece kendimiz değil, aynı zamanda bizler de birbirimiziz.

Bireycilik, kendisiyle bencillik arasındaki ayrımı anlamayanlar tarafından sıklıkla savunulur ve bu hata, “değer” in doğrudan parayla ilgili olduğu konusunda çok dar fikirli olan tüm inanç kanadının temel temeli olarak hareket eder. ve yalnız para ve her şey ABD doları cinsinden eşdeğer ve varsayılan değeri açısından konuşulabilir, bir anda paylaşılan güvenimizden (veya eksikliğimizden) başka hiçbir şeyden dolayı neredeyse değersiz hale gelebilecek birçok para biriminden biri.

Eğer memler insan eyleminin ve toplumsal değişimin gerçek katalizörü ise, o zaman “kendimizi daha iyi bir gerçekliğe sokabilir miyiz?” Paylaşılan, kolektif (bilinçsiz) bilincimizi ve sadece doğru olanı değil, takip eden fikirleri yaymak ve dönüştürmek için bir mem oluşturabilir, mühendislik yapabilir, inşa edebilir veya inşa edebilir miyiz, ama mümkün olan ne?

Bence başlamak için iyi bir yer paranın ve servetin aldatıcı ve değişebilir doğası, güç, otorite ve kontrol ile doğrudan ilişkileri ve bunların dağılımı. Para gerçek şey gerekli olan fonksiyonancak ortak anlayışımız form üzerinde gerçek bir güce sahiptir ve bu yolla kolektif bir psişik alıştırma yoluyla yaşamlarımıza verdiği gücü topluca şekillendirebilir ve değiştirebiliriz.

Parasız çalışamayız, ama kesinlikle doğrudan yoksulluk ve ondan akan tüm sefaletle ilgili acıyı azaltma (ortadan kaldırma) umuduyla yeni bir dağıtım yöntemi ile çalışabiliriz.

Google, “kaç milyarder var?” – Cevap: 2153.

2153 sorunları.

Sadece bir tanesini düşünelim.

Jeff Bezos gerçekten milyarlarca gerçek, elle tutulur para birimine sahip mi, yoksa para birimi gerçekten güç ve etki şeklinde mi? temsil edildiği gibi para ile mi?

Standart çalışma haftası Pazartesi-Cuma veya Pazartesi-Perşembe mı?

Cevap ne olursa olsun, çünkü bu basitçe Dünyanın Yoluveya olabilir Dünyanın Yolu bu konudaki kolektif fikirlerimizle doğrudan şekillenecek mi?

Savaşlar artık gerçek bir savaş meydanında yürütülmüyor – modern savaş kolektif insanın (un) bilinçli alanına yerleştiriliyor ve imha hedefleri sadece insanlar değil, olasılıklar – hedef Gerçek ve Gerçek’in yaratılması her kim onu ​​üretse hizmet eder – bizler memetik savaş çağındayız ve bunu anlayamadıkça ve bize nasıl hizmet edeceğimizi anlayamadıkça – İnsanlık – bilincimizi korozyona uğratacak ve ruhumuzu yutacak.

2.153 problem ve 1 önemli hata aramızda ve daha iyi bir toplumda duruyor ve toplumun doğru memlere inanmak ve yaymak kadar basit olduğunu inşa etmek.

Bunun doğru olduğuna inanabiliyorsan, doğrudur.

UYANMAK.

Hepimiz Sizsiniz.

“Globalizm İyi, Memeler Büyü, Para Manipülasyon ve Kimse Kontrol Altında (Hepimiz Hariç)” için 5 yanıt

Tunceli merkezden ben mehmet. Selamlar sayfanız harbiden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 02-07-2020 13:43:34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir