Hey millet, 2019’da 2-3 am civarında bir sigara içmek için balkonuma gittim. Gökyüzüne baktığımda hemen mavi bir aura / ışık fark ettim ve çok büyüktü. O kadar kafam karışmıştı ki hiç böyle bir şey görmedim. Hareket etmiyordu ya da herhangi bir şey değildi, sanki gece gökyüzü yırtılıp açılmış ve bu durgun mavi portal sadece görmem için oradaydı. Sadece referans için çok fazla ışığın olduğu bir şehirde yaşamıyorum, banliyölerde yaşıyorum ve ışığın geldiği yönde kilometrelerce yüksek binalar yoktu.

O zamandan beri her zaman aklımdaydı çünkü buna hiçbir zaman bir açıklama bulamadım – ya da en azından mantıklı bir açıklama. Google’da “gece gökyüzünde mavi ışık” yazdığınızda, Birleşik Krallık’ta pek çok kişinin benzer bir mavi ışık gördüğünü bildirdiği bir olaydan bir dizi makale çıkıyor. Makaleler ışığın demiryolu raylarından geldiğini belirtiyor – ki bunu kendi içinde tuhaf buluyorum. Hiçbir tren rayının yakınında yaşamıyorum – ayrıca Birleşik Krallık’a kıyasla çok fazla yüksek teknoloji altyapısının olmadığı Pakistan’da yaşadığımı da belirtmek gerekir.

İlginç bir şekilde, Forbes’te yayınlanan başka bir makale buldum: NASA, Kuzey Kutup Dairesi Üzerinden Görülen ‘Garip Mavi Işıklar’ Uzaylılar Değil – Bu makalede, Andøya Uzay Merkezi tarafından atmosfere metalik toz bırakan ve böylece garip mavi ışıkla sonuçlanan 2 roket fırlattıkları bir deney olduğunu söylüyorlar.

Açıktır ki, ışığın her iki açıklaması da bir anlam ifade etmiyor çünkü çok farklı şeyler söylüyorlar. Konumlardaki farklılık ve son derece farklı açıklamalar, halı senaryosu altında klasik bir fırça gibi görünüyor.

Sadece ne gördüğümü biliyorum ve bana hiçbir zaman mantıklı gelmedi ve burada paylaşmak ve ne düşündüğünüzü öğrenmek istedim.

Author

9 Comments

1. Gaziantep dan kimler var. Gökyüzünde Garip Mavi Işık Bir Örtü mü? . Selam herkese sayfanız cidden dikkat çekici, saolun , doruk – 70

2. Bu konu : ” Gökyüzünde Garip Mavi Işık Bir Örtü mü? ” çok güzel. Slm web sitesi valla mükemmel, şukuladım , doruk – 3

3. Gümüşhane dan kimler var. Gökyüzünde Garip Mavi Işık Bir Örtü mü? . Mrb sayfanız yeminle çok güzel, teraziye tıkladım , doruk – 243

4. elif yılmaz Reply

Manisa dan kimler var. Gökyüzünde Garip Mavi Işık Bir Örtü mü? . Selam bu web sitesi yeminle hayran edici, sağolun , elif yılmaz – 367

5. İzmir dan kimler var. Gökyüzünde Garip Mavi Işık Bir Örtü mü? . selam arkadaşlar paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, teşekkürler , hatice – 44

6. Artvin dan kimler var. Gökyüzünde Garip Mavi Işık Bir Örtü mü? . selamun aleyküm sayfa harbiden güzel, sosyal medyada paylaştım , banu – 53

7. Selamın aleyküm paylaşımınız harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

8. Yalova merkezden ben Hasan. selamun aleyküm web siten valla çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 13-04-2021 17:11:56

9. Niğde dan kimler var. Gökyüzünde Garip Mavi Işık Bir Örtü mü? . selam arkadaşlar web sitesi inan ki mükemmel, tebrikler , Emine – 12

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link