Büyük Piramitlerin asla mezar olmadıklarını destekleyen birçok arkeolojik kanıt vardır. Bunların arasında, başka yerlerde bulunan diğer tüm mezarlarda bulunanların aksine, Büyük Piramitlerin koridorlarında hiçbir türden yazıtın görünmemesi vardır. Bu, bir türbeden çok işlevsel bir yapıya işaret ediyor.

Ayrıca, Kral Odası’nın içinde bulunan boş taş sandıkta gömülü cesedin kimyasal kalıntılarına dair hiçbir iz yoktu. Ek olarak, kraliçe odasının duvarlarındaki tuz kalıntıları, bazı kimyasal reaksiyonlara ev sahipliği yapmak için kullanıldığını ve piramitlerin koridorlarında veya kralların mezarlarında yakmak için normal ateş meşalelerinin kullanıldığını gösteren hiçbir kurum bulunmadığını gösterir. bu yerler.

Makaleyi buradan okuyun; arkasındaki bilime giriyor.

Kredi: Tamer Youssef, Danışman: Prof. Khaled Elleithy – Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Bridgeport Üniversitesi, Bridgeport, CT

Bu kanal, bunu açıklamak için çok uzun uzadıya gidiyor.

Giza Piramidi’nin içinden fotoğraflar ve ölçümler

Kredi: www.greatgizapyramid.com

Videoyu sindirmesi kolay

Ark kelimesi, sandık, kutu anlamına gelen İbranice aron kelimesinden gelir. İncil tarafından boyutları 2,5 arşın 1,5 arşın 1,5 arşın (45 inç x 27 inç x 27 inç) olarak tanımlanmaktadır. Merakla, bu Mısır’daki Büyük Piramit’teki Kral Odası’ndaki taş sandık veya porfir sandığın tam hacmi. Bu sandık, Kral’ın Odası’ndaki tek nesneydi, çünkü Sandık, Tapınak’taki Kutsallar Kutsalı içindeki tek kutsal nesne idi. Ayrıca rahiplerin ayaklarını yıkamak için kullandıkları laver veya leğen de aynı arşın boyutlarına sahipti.

Ayrıca, Kutsallar Kutsalı Tapınağın iç odasının kübit boyutları, Piramit’teki Kral Odası ile tam olarak aynıdır ve Kral Süleyman tarafından hazırlanan Tapınak Dağı’ndaki erimiş su deniziyle aynı hacimdedir. . Piramit, Musa’nın Sandığı ve Kutsallar Kutsalı’nı inşa ettiği günlerden çok önce inşa edildiğinden ve mühürlendiğinden ve Mesih’ten sonraki dokuzuncu yüzyıla kadar yirmi beş asırdan fazla mühürlü kaldığından, bu fenomen için doğal bir açıklama yoktur. aynı hacim ölçülerine sahip her iki yapının.

Gerry Topu

İncil bize Musa’nın halkını Mısır’dan çıkardığını ve Sandığı yanına alırsa firavunun tüm ordusuyla onu kovalamasının çok mantıklı olacağını söyler. Firavun, Sandık Giza piramidine geri döndürülmezse tüm Mısır’ın parçalanacağını biliyordu.

Eski Mısır uygarlığı, tanınabilir biçimde MÖ 3000 yıllarına kadar izlenebilir. Üç bin yıldan fazla bir süre dayanacaktı ve belki de bugün tüm antik kültürlerin en anında tanınabilir olanıdır. Aniden nasıl sona erdiği sorusu, her zaman popüler olan bir sorudur.

Ama tüm bunlar gerçekten olsaydı, bunun kanıtı olmaz mıydı?

Pekala, buna sen karar ver.

Author

9 Comments

1. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Gönderi # 2 – Giza Piramitleri: Kablosuz Elektrik İletiminin Tarihçesi (Bugünün Bilimi Tarafından Onaylandı) ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim iyi, face de paylaştım , elif yılmaz – 296

2. Bu konu : ” Gönderi # 2 – Giza Piramitleri: Kablosuz Elektrik İletiminin Tarihçesi (Bugünün Bilimi Tarafından Onaylandı) ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inan ki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 293

3. merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha mükemmel, linkedinde paylaştım

4. Çorum dan kimler var. Gönderi # 2 – Giza Piramitleri: Kablosuz Elektrik İletiminin Tarihçesi (Bugünün Bilimi Tarafından Onaylandı) . selam arkadaşlar web siten süper ötesi hayran edici, face de paylaştım , Hasan – 481

5. Bu konu : ” Gönderi # 2 – Giza Piramitleri: Kablosuz Elektrik İletiminin Tarihçesi (Bugünün Bilimi Tarafından Onaylandı) ” çok güzel. Mrb paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, sağolun , Aylin – 487

6. Diyarbakır dan kimler var. Gönderi # 2 – Giza Piramitleri: Kablosuz Elektrik İletiminin Tarihçesi (Bugünün Bilimi Tarafından Onaylandı) . Mrb web sitesi valla çok güzel, facebookta paylaştım , ziya – 116

7. Kırıkkale merkezden ben Emine. Merhaba siteniz vallaha hayran bıraktı, saolun 19-04-2021 23:40:02

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link