Sen oturumunuz açıkken yayınınızı IP’nizden yeni olarak görebilir. Ancak diğer herkes tarafından gizlenir. Buna gölge yasaklama denir ve çoğu kişinin tahmin ettiğinden çok daha yaygındır. Tam da bazı “tartışmalı” aboneliklerde paylaşım yapmaya başladığım sıralarda, büyük aboneliklerdeki tüm gönderilerimin artık göz ardı edildiğini fark ettim. Küçük bir niş altta veya tartışmalı alt altlardan birinde yayınlarsam sorun olmaz, ancak herhangi postalamak herhangi major sub artık shadowbanlı.

Bunu yapmalarının bir nedeni var. Yanlış düşüncenizin cezası olarak kimsenin yazınızı umursamadığını düşünmenizi istiyorlar. Gönderilerinizi doğrudan yasaklamaktansa, görmezden gelinmiş hissetmenizi tercih ederler. Ve daha da önemlisi, dünyanın bunu yaptıklarını öğrenmesini istemiyorlar, bu yüzden gönderinizi IP’nizden görünür hale getiriyorlar, böylece göz ardı edilmeyi sorgulamazsınız.

TOR’u farklı bir adresle kontrol ediyorum ve büyük abonelerde yaptığım gönderilerin hiçbiri farklı bir IP adresinden “yeni” olarak görünmüyor, benimkinde oturum açtığımda görmeme rağmen. Diğer IP adreslerinden görünmeyen yorumlar da gördüm. Bu komplo değil. Oluyor.

Deneyin ve kendiniz görün.

*IP’leri değiştirmeden önce çıkış yapmayı unutmayın, bunu otomatik olarak yaptığı için TOR’u tercih ederim.

25 Comments

1. Nevşehir dan kimler var. Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. . selamun aleyküm sayfanız inanılmaz güzel, teraziye tıkladım , banu – 22

2. elif yılmaz Reply

Eskişehir dan kimler var. Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. . Merhaba paylaşımın inan ki dikkatimi çekti, saolun , elif yılmaz – 141

3. Bu konu : ” Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz ciddiyim hayran bıraktı, teşekkürler , memo – 35

4. Bolu merkezden ben mehmet. Mrb bu web sitesi valla iyi, sağolun 25-08-2021 02:47:22

5. Aksaray merkezden ben gaye. Slm paylaşımınız vallaha hoşuma gitti, sağolun 25-08-2021 03:11:31

6. Zonguldak merkezden ben Aylin. Slm paylaşımınız inanılmaz ilgi uyandırıcı, saolun 25-08-2021 07:54:51

7. selam arkadaşlar web siten vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım

8. Tekirdağ dan kimler var. Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. . Merhabalar sayfan süper ötesi dikkat çekici, saolun , ali – 389

9. Karabük merkezden ben ahmet. Merhaba sayfan valla güzel, linkedinde paylaştım 28-08-2021 07:00:34

10. Selamın aleyküm web siten gerçekten dikkatimi çekti, teşekkürler

11. Bu konu : ” Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. ” çok güzel. Selam herkese web sitesi inanki mükemmel, saolun , ali – 140

12. Selamın aleyküm sayfan harbiden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

13. Aksaray dan kimler var. Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. . Selam herkese web siteniz harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım , Aylin – 265

14. Şırnak dan kimler var. Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. . Selamın aleyküm bu web sitesi harbiden iyi, teşekkürler , Emine – 282

15. Bu konu : ” Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha hoşuma gitti, şukuladım , Gürbüz – 301

16. Selam herkese paylaşım vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler

17. Bu konu : ” Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. ” çok güzel. Selamlar web siten inanılmaz hoşuma gitti, face de paylaştım , ahmet – 345

18. Bu konu : ” Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 465

19. Bartın dan kimler var. Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. . Selam herkese web sitesi gerçekten hayran edici, sağolun , mehmet – 388

20. Hatay merkezden ben . Merhabalar paylaşımınız inanki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 09-09-2021 09:53:51

21. Bu konu : ” Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. ” çok güzel. Selamlar paylaşımın inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , doruk – 107

22. Elazığ merkezden ben Aylin. Merhabalar web siteniz inanki hoşuma gitti, tebrikler 18-09-2021 23:06:09

23. Diyarbakır dan kimler var. Gönderiniz dikkate alınmadı mı? Diğer kullanıcılara yeni olarak göründüğünden emin olmak için TOR veya VPN kullanın. . Slm bu web sitesi vallaha billaha hayran edici, şukuladım , memo – 261

Write A Comment