Kategoriler
Genel

Google ve Wix / Fikri Mülkiyet Hırsızlığı Teorisi

Birkaç yıl önce wix tarafından barındırılan bir web sitem vardı. Sanat eserim içindi: bir matbaa yaptım ve işimin fotoğraflarını koydum ve hepsini güzelleştirmek için uzun zaman geçirdim.

Bunun için bir alan satın aldım ve bununla birlikte wix siteme bağlı, wix aracılığıyla yapılan ayrı bir Gmail hesabı oluşturdum. Sonunda, “Japonya” da yurtdışında ve temelde sitemi koparmış ve işimi çevrimiçi olarak satan birkaç başka yerde olduğunu öğrendim. Doğruca işimi aldılar ve kendileri gibi geçiriyorlardı. Yine de, herhangi bir satış alamadım (Google Adsense'nin mutlak kabusu aşırı derecede zehirlidir, SEO açısından sayfa sıralama sistemi için düz bir rip-off ödemesi), Wix aboneliklerimi silmeye karar verdim ve sitemi kapattım.

Aslında silinmediği ortaya çıktı. Sadece devre dışı bırakmıştım; site hala oradaydı ve hala posta kutusu ve alan adı için ödeme yapıyordum. Abonelikten çıkmış olduğumu sanıyordum ama sanırım wix bağlantılı gmail yönetici posta kutusu için ödeme yapmaya karar verdim.

Bu nedenle, bugün nihayet, şimdi "silinmiş" Wix sitesiyle ilişkili gmail'i silmem gerektiğini anlıyorum: Görünüşe göre, 80 gün geçene kadar, aboneliğiniz bittiğinde ve otomatik olarak yenilenmediğinde bunu silemezsiniz.

Sitenizi silene kadar bunu açıklayan gmail desteğinde veya wix desteğinde ŞİMDİ kesinlikle vardır (yalnızca aboneliklerinizi devre dışı bırakmayın). Ve bu 80 günlük 'geri dönüşü olmayan' boğa, bu siteyi birkaç aydır yayınlamamış olmama rağmen, sadece web sitesini devre dışı bırakmadığımı bilmiyordum, o saniyeyi silmeye İZİN VERMEM gerektiği anlamına geliyordu. Kendisiyle ilişkilendirilmiş ve siteyi aylardır aktif olmasam da, onunla ilişkili Gmail hesabı (alan adı geçene kadar bunu yapmanın hiçbir seçeneği yoktur).

İşte komplo teorisi kısmı: Bence wix sitemi koparan insanlar sadece siteyle ilişkili olana değil, tüm gmail'ime erişebiliyorlar. Bu, tüm YouTube geçmişime ve Google / Alfabeyle ilgili diğer her şeye erişimleri olduğu anlamına gelir. Kanıtlayamıyorum … ama adam bana aylardır birisi tecavüz ediyormuş gibi hissettiriyor ve sadece kıçımın acıdığını fark etmeye başladım.

Project Veritas tarafından Google'ın piyasada adil olma ('aşamalı' arama sonuçlarını destekleyen AI kodu) ile arama sonuçlarını manipüle etme ve tüm sanatımı BİLDİĞİM bu siteden çalındığı ve bir yerde satıldığı hakkındaki gizli bilgi çekimleri ve Project Veritas tarafından yayınlanan gizli kamera görüntüleri dikkate alındığında Benim iznim olmadan Asya … bunun binlerce kişi olmasa bile yüzlerce kişinin başına gelmediğini kim söyleyebilir?

TL: DR — Kanıtlayamıyorum, ancak Wix ve Google'ın Doğu ülkelerine (en kötü durum) kullanıcı verilerini satan birlikte bir tür komploda olduğuna veya wix ve google'ın inanılmaz derecede tehlikeye girdiğine / kullanıcının çok daha zayıf korumalarına sahip olduğuna inanıyorum fikri mülkiyet bildiğimizden daha az (en kötü durum ama yine de kötü).

Veya: Sadece hayal kırıklığına uğradım ve paranoyakım çünkü aylar önce devre dışı bıraktığımı düşündüğüm bir alan için ödeme yaptığımı fark etmedim.

“Google ve Wix / Fikri Mülkiyet Hırsızlığı Teorisi” için 28 yanıt

Gümüşhane merkezden ben gaye. Mrb paylaşımınız vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 11-02-2020 15:49:27

Bolu merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşımın vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 14-02-2020 20:16:10

Samsun merkezden ben ali. Merhaba herkese web sitesi inanki çok güzel, teraziye tıkladım 18-02-2020 11:59:31

Bolu merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşımın yeminle dikkat çekici, twitter da paylaştım 25-02-2020 13:44:31

Manisa merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfa vallaha mükemmel, face de paylaştım 28-02-2020 17:58:40

İstanbul merkezden ben banu. Selam herkese paylaşımınız süper ötesi çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 03-03-2020 22:45:18

Batman merkezden ben doruk. selamun aleyküm web siten valla mükemmel, sosyal medyada paylaştım 06-03-2020 15:21:23

Nevşehir merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfanız inanki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 07-03-2020 12:01:37

Batman merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm sayfa cidden dikkat çekici, face de paylaştım 09-03-2020 09:32:17

Şanlıurfa merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm paylaşım gerçekten iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 09-03-2020 15:52:42

Batman merkezden ben gaye. Slm sayfan inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 12-03-2020 01:48:17

Mardin merkezden ben ahmet. Merhabalar web siten inanılmaz hayran edici, tebrikler 28-03-2020 15:42:03

Tekirdağ merkezden ben elif yılmaz. Merhaba siten vallaha billaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 30-03-2020 19:20:10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir