İzleyiciler şimdiye kadar sizi izlemek için üçüncü taraf çerezlerini (ve diğer birçok şeyi) kullandı. Web siteleri sizi her yerde veri toplayarak izledi ve sunucularında kullanıcı profillerini oluşturdu. İnsanlar çıldırdı ve Apple mahremiyet için çok zorluyor, bu yüzden Google Facebook gibi olamıyor ve Facebook kadar çok veri, belki daha da fazlasını toplasa da kötü adama benzemiyor! Sağ? Yani…

Google, izlemeyi durdurduğunu ve sorunu çözdüğünü iddia ediyor! Artık hiç kimse için üçüncü taraf çerezleri yok, artık mahremiyetimiz var! Tam olarak değil. Aslında bunu sadece izleme konusundaki pazar kısıtlamalarını artırmak için yapıyorlar ve kullanıcılar değişiklikten sonra çok daha kötü olacak. İnsanların üzülmemeleri ve Google’ın gizliliği artırdığını düşünmeleri için anlamadıkları bir şey yapmak.

Daha önce: izleme ve reklamlar için kullanıcı profilleri oluşturmak üzere sunucularındaki verileri gönderen ve analiz eden kullanıcıları ve izleyicileri izlemek için tarayıcılarda üçüncü taraf çerezleri toplanıyordu.

Google’ın değişikliğinden sonra: üçüncü taraf çerezleri yasaklanır. Web siteleri, sunucularındaki kullanıcıların profilini çıkarmak için bunları kullanamaz. Google şimdi kullanıcı takibini ve profilini doğrudan tarayıcıya entegre edecek! Artık 3. taraf çerezleri toplamanıza gerek yok. Tarayıcınız sizi doğrudan izleyecek ve profilinizi çıkaracak ve yalnızca Google tüm kullanıcı verilerine sahip olacaktır!

• Google yine de daha önce olduğu gibi siteler arası herkesten önceki verilerle aynı verilerle (elbette!) Veri toplamaya devam edecek.

• Kullanıcılar, değişikliği anlayamadıkları için yanlış bir şekilde daha iyi gizlilikleri olduğunu düşüneceklerdir (PR kazanma).

• Google’ın reklam izleme rakipleri, yalnızca birinci taraf çerezlerini (diğer şeylerin yanı sıra) toplayan daha kötü verilere sahip olacak ve Google’dan kullanıcı verilerini almaları gerekecek.

• Google, doğrudan bilgisayardan daha fazla veri toplama olasılığı ile izleme algoritmasını doğrudan tarayıcı üzerinde geliştirecek. FLOC şu anda yalnızca tarama geçmişini kullandığını iddia ediyor.

• Yukarı akıştan güncelleme yapan Chromium tabanlı hiçbir tarayıcı güvenli olmayacak çünkü FLOC, doğrudan Chromium’da uygulanacak. Tek seçeneğiniz Firefox ve Safari olacak.

• Büyük olasılıkla hiçbir tarayıcı uzantısı verilerinizin profilini oluşturmayı ve paylaşmayı engelleyemez. Yani artık reklam izleyici engelleyici yok!

• Google, varsayılan olarak etkinleştirilecek olsa da, kullanıcıların FLOC’yi büyük olasılıkla devre dışı bırakabileceklerini söylüyor – geçiş muhtemelen ayarlarda gizlenecek. Devre dışı bırakıldığında, tarayıcınızın sorulduğunda rastgele grup tanımlayıcıları ile yanıt vereceği iddia ediliyor. Google, kapatmanın, tarayıcının sizi izlemeyi ve profilinizi oluşturmayı gerçekten durdurup durdurmayacağını netleştirmedi.

Google bunu bir standart haline getirmeyi başarırsa, yalnızca Apple ve Mozilla’yı umut edebilir ve bunlara baskı yapmamaları için baskı yapabilirsiniz. Yine de yapacaklarından şüpheliyim: ayrıca diğer gizliliği ihlal eden standartları da uygulamadılar, bu yüzden bu muhtemelen gerekli olmayacak.

Olabilir bunlardan bazıları değişecek. FLOC erken test aşamalarında ve Google ayrıntılar konusunda zayıf. Daha önce olduğu gibi sizi tarayıcıda izlemeye ve profilini çıkarmaya devam edecekler ve reklamlar ve hedefleme için eskisi gibi aynı verileri alacaklar.

Verileri diğer reklamverenlerle paylaşmak, kullanıcılar için daha da kötü olabilir, çünkü bu veriler, üçüncü taraf çerezlerden daha iyi doğruluğa sahip olabilecek tarayıcı parmak izi için kullanılabilir, bu da onlardan kurtulmayı çoğunlukla bir PR dublörü haline getirir.

Google yalnızca iki seçenek varmış gibi davranıyor: eski izleme ve yeni izleme, sanki herhangi bir tür izleme gizliliğe saygı gösterecekmiş gibi. Bu saçma. Herhangi bir izleme olmamalıdır.

Düzenleme: birkaç şeyi açıklığa kavuşturmak için güncellendi ve Google’ın FLOC’nin devre dışı bırakılabileceği yönündeki iddialarını içeriyor.

Devamını oku:

Author

13 Comments

1. Bartın merkezden ben Gürbüz. Selamın aleyküm web siten cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım 02-04-2021 10:44:45

2. Kırklareli dan kimler var. Google’ın üçüncü taraf çerezlerini devre dışı bırakması, İyi PR’ye sahip olurken aynı zamanda gizliliği azaltmak ve tekel olmak gibi kötü şeyler yapmakla ilgili karmaşık bir komplo. . merhaba arkadaşlar siten vallaha billaha dikkat çekici, teşekkürler , – 17

3. Kırklareli dan kimler var. Google’ın üçüncü taraf çerezlerini devre dışı bırakması, İyi PR’ye sahip olurken aynı zamanda gizliliği azaltmak ve tekel olmak gibi kötü şeyler yapmakla ilgili karmaşık bir komplo. . Selamlar paylaşımınız süper ötesi güzel, tebrikler , Emine – 321

4. Hakkari merkezden ben ali. Selam paylaşımınız inanki hoşuma gitti, sağolun 02-04-2021 11:12:19

5. Bitlis merkezden ben ali. Selamlar sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, face de paylaştım 02-04-2021 11:27:44

6. Sivas merkezden ben gaye. Selam paylaşımın vallaha hoşuma gitti, teşekkürler 02-04-2021 13:58:59

7. Siirt merkezden ben mehmet. Merhabalar paylaşımınız vallaha çok güzel, linkedinde paylaştım 02-04-2021 15:07:48

8. Sakarya dan kimler var. Google’ın üçüncü taraf çerezlerini devre dışı bırakması, İyi PR’ye sahip olurken aynı zamanda gizliliği azaltmak ve tekel olmak gibi kötü şeyler yapmakla ilgili karmaşık bir komplo. . Selam bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler , Aylin – 354

9. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Google’ın üçüncü taraf çerezlerini devre dışı bırakması, İyi PR’ye sahip olurken aynı zamanda gizliliği azaltmak ve tekel olmak gibi kötü şeyler yapmakla ilgili karmaşık bir komplo. ” çok güzel. Mrb web siteniz vallaha çok iyi, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 196

10. Bu konu : ” Google’ın üçüncü taraf çerezlerini devre dışı bırakması, İyi PR’ye sahip olurken aynı zamanda gizliliği azaltmak ve tekel olmak gibi kötü şeyler yapmakla ilgili karmaşık bir komplo. ” çok güzel. Merhaba sayfan vallaha ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 207

11. Bu konu : ” Google’ın üçüncü taraf çerezlerini devre dışı bırakması, İyi PR’ye sahip olurken aynı zamanda gizliliği azaltmak ve tekel olmak gibi kötü şeyler yapmakla ilgili karmaşık bir komplo. ” çok güzel. Selam paylaşım yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım , mehmet – 76

12. elif yılmaz Reply

Afyon dan kimler var. Google’ın üçüncü taraf çerezlerini devre dışı bırakması, İyi PR’ye sahip olurken aynı zamanda gizliliği azaltmak ve tekel olmak gibi kötü şeyler yapmakla ilgili karmaşık bir komplo. . merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten güzel, teşekkürler , elif yılmaz – 41

13. Bu konu : ” Google’ın üçüncü taraf çerezlerini devre dışı bırakması, İyi PR’ye sahip olurken aynı zamanda gizliliği azaltmak ve tekel olmak gibi kötü şeyler yapmakla ilgili karmaşık bir komplo. ” çok güzel. Selamlar siteniz inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım , doruk – 218

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link