“Görebildiğim kadarıyla, iptal kültürü merhametin antitezi.” Nick Cave – “Politik Doğruluk ve İptal Kültürü” Kötü Din Çöküyor “

https://www.zerohedge.com/political/political-correctness-cancel-culture-bad-religion-run-amuck

Şarkıcı Nick Cave, toplumun merhamet eksikliği nedeniyle nasıl erozyona uğradığını değerlendirdiği düşünceli ve anlayışlı bir görevde, kültürü ve siyasi doğruluğu “kötü dinlerin başıboş kaldığı” olarak kınadı. “

Öncü besteci düşüncelerini The Red Hand Files adlı web sitesinde yazdı ve Merhamet, “işleyen ve hoşgörülü” kalan bir toplumun anahtarıdır.

“Merhamet, nihayetinde hepimizin kusurlu olduğunu kabul ediyor ve bunu yaparken oksijenin nefes almasına – karşılıklı yanılabilirliğimiz yoluyla bir toplum içinde korunmuş hissetmemize – izin veriyor.”
Mağara yazdı, onu eklemek “Merhametsiz bir toplum ruhunu kaybeder ve kendini yutar.”

“Merhamet bize açık bir şekilde serbestçe değişen sohbete katılma yeteneği sağlıyor – ortak bir menfaat için kolektif keşfin genişlemesi. Rehberimiz merhamet ise, karşılıklı düşünmeye dayalı bir güvenlik ağına sahibiz ve Oscar Wilde’dan alıntı yapacak olursak, “fikirlerle zarafetle oynayabiliriz.” Diye devam etti kasvetli şarkı yazarı.

“Yine de merhamet verilmez” Cave, “Bu, beslememiz ve arzulamamız gereken bir değerdir. Hoşgörü, sorgulama ruhuna güvenin özgürce dolaşmasına, hata yapmasına, kendini düzeltmesine, cesur olmasına, şüpheye cesaret etmesine ve bu süreçte yeni ve daha gelişmiş fikirlere şans vermesine izin verir. Merhamet olmazsa toplum esnekliğini yitirir, korkar, kinci ve şakasız hale gelir. “

“Gördüğüm kadarıyla, iptal kültürü merhametin antitezi,” Mağara çağırdı.

“Siyasi doğruluk dünyadaki en mutsuz din haline geldi.”

““Görebildiğim kadarıyla, iptal kültürü merhametin antitezi.” Nick Cave – “Politik Doğruluk ve İptal Kültürü” Kötü Din Çöküyor “” üzerine 14 yorum

1. Erzincan merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm siten cidden dikkat çekici, saolun 26-08-2020 18:52:39

2. Şanlıurfa merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden hayran bıraktı, teşekkürler 28-08-2020 00:45:38

3. Kırşehir merkezden ben banu. Selamın aleyküm paylaşım vallaha hayran bıraktı, tebrikler 13-09-2020 05:28:12

4. Afyon merkezden ben mehmet. Mrb web siteniz gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım 02-10-2020 10:11:19

5. Bingöl merkezden ben Emine. Merhabalar sayfa ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım 07-10-2020 14:55:39

6. Iğdır dan kimler var. “Görebildiğim kadarıyla, iptal kültürü merhametin antitezi.” Nick Cave – “Politik Doğruluk ve İptal Kültürü” Kötü Din Çöküyor “ . Mrb sayfa ciddiyim çok güzel, tebrikler , Aylin – 145

Yorum yapın