Kategoriler
Genel

Gözyaşı Gazı, Ateş, George Floyd Protestoları

Bu gece Waco Miniseries’i izledi ve son bölümde bir sinir vurdu. Dramatize bir hikaye anlatımı alıyorum ve açıkçası Şube David’lerle ilgili çok fazla araştırma yapmadım, bu yüzden geveze olabilirim. Ancak şovun son alıntılarından biri, Waco’nun yerel bir radyo spikerinden, hükümetin hikayesini satın almayan geliyor. İşte söylemek zorunda olduğu şey:

“FBI ve Şube David’liler birbirlerinin yangının başladığını iddia ediyorlar. Ve gerçeği asla bilemeyebiliriz. Bunun yerine, bildiklerimiz hakkında konuşalım. Gerçek: Fresno, Kaliforniya, 1973. Göz yaşartıcı gaz ateşe döndüğünde, içeride bulunanları öldürdüğünde kolluk kuvveti ile bir duruş sona erer. Gerçek: Los Angeles, ’74. SLA ve kolluk kuvveti arasındaki ayrılma, göz yaşartıcı gazın ateşe dönüşmesi ile sona erer ve içindekileri öldürür. Gerçek: ’81, West Fork, Arkansas. Bir soğukluk, göz yaşartıcı gaz, ateş, ölüm. 1983, Smithfield, Arkansas. 1985, Philadelphia. 1987, Escondido, Kaliforniya. Hepsi … soğukluk, göz yaşartıcı gaz, ateş, ölüm. FBI bunun olduğunu biliyor ve yine de bir yangın çıkarsa söndürme planı yapmadılar. Biz … hepimiz … Amerikalılar. Birbirimizi ne zaman düşman olarak görmeye başladık? ”

Ve şimdi bu George Floyd protestoları var. Huzurlu başlarlar. Ardından göz yaşartıcı gaz yayılır. Ve çok yakında işletmeler alevler içinde. Ve protestocular suçlanıyor. Ve şimdi hepimiz kendi aramızda kavga ediyoruz.

Sadece tesadüf olmak için çok fazla paralellik hissettiriyor. Hepiniz ne düşünüyorsunuz?

“Gözyaşı Gazı, Ateş, George Floyd Protestoları” için 20 yanıt

Kayseri merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, face de paylaştım 01-06-2020 05:41:29

Çankırı merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım 15-06-2020 21:51:51

Erzurum merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 16-06-2020 05:47:28

Karabük merkezden ben doruk. Selamlar bu web sitesi yeminle dikkatimi çekti, teşekkürler 16-06-2020 11:45:47

Bursa merkezden ben gaye. Merhabalar web sitesi inan ki hayran edici, linkedinde paylaştım 24-06-2020 08:21:25

Karabük merkezden ben doruk. Slm paylaşımın süper ötesi güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 28-06-2020 16:14:59

Muş merkezden ben banu. Selam herkese sayfa ciddiyim ilgi uyandırıcı, teşekkürler 10-07-2020 09:12:07

Çankırı merkezden ben Gürbüz. Selam sayfanız yeminle çok güzel, tebrikler 15-07-2020 21:19:47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir