Kategoriler
Genel

Gunpei Yokoi (Gameboy ve Virtual Boy’un yaratıcısı) Nintendo yöneticileri tarafından öldürüldü

Başarısızlık ve finansal olarak felaket “Sanal Çocuk” nedeniyle Gunpei Yokoi, Nintendo’yu Bandai için Gameboy’a (ayrıca yarattığı) rekabet edecek taşınabilir bir oyun sisteminde çalışmak üzere terk etti. Gunpei, arabadan çıktıktan sonra bir trafik kazasında öldü ve sonra tekrar başka bir araba tarafından vuruldu. Nintendo’nun 80’lerin ve 90’ların başlarındaki kesin şöhreti göz önüne alındığında, Gunpei’nin kazasının bir tesadüf olduğunu düşünmüyorum.

“Gunpei Yokoi (Gameboy ve Virtual Boy’un yaratıcısı) Nintendo yöneticileri tarafından öldürüldü” için 6 yanıt

Bartın merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm siteniz valla iyi, twitter da paylaştım 28-06-2020 21:13:16

Hatay merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar siten valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 29-06-2020 08:24:00

Çankırı merkezden ben ahmet. Merhaba herkese siteniz yeminle hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 01-07-2020 18:40:51

Bursa merkezden ben ahmet. Selam web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım 02-07-2020 02:56:18

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir