Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı

Trump kampanyası, Cumartesi gecesi kampanyanın Gürcistan’da yeniden sayılmasını istedi. Politikacı Joe Biden, yalnızca 12.000 oy veya% 0,2’nin biraz üzerinde bir liderliğe sahip.

Her ikisi de Cumhuriyetçi olan Gürcistan Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger ve Vali Brian Kemp, seçim sonuçlarını onayladı. Gürcistan, zafer marjı yüzde 0,5 puan içindeyse, bir adayın sertifikasyonun ardından yeniden sayım talep etmesine izin verir. Bay Biden% 0,2’nin biraz üzerinde kazandı.

Trump’ın kampanyası Cumartesi günü yaptığı açıklamada, “Başkan Trump ve kampanyası, Gürcistan’da imza eşleştirme ve diğer hayati önlemleri içermesi gereken dürüst bir yeniden sayım konusunda ısrar etmeye devam ediyor” dedi.

Georgia, haftanın başlarında, Raffensperger’in emriyle eyaletteki tüm oy pusulalarının tam bir el sayımını tamamladı. Yeniden sayım sırasında, çeşitli ilçelerde ilk çetelede bildirilmeyen oyları içeren birkaç hafıza kartı bulundu. Bu oyların dahil edilmesi Bay Biden’ın önderliğini biraz düşürdü, ancak seçimin ön sonuçlarını altüst etmeye neredeyse yetmedi. Seçimden bu yana, Başkan Trump, Gürcistan eyaletinde kabul edilen binlerce oy pusulasının uygun şekilde eşleşen imzalara sahip olmadığına dair herhangi bir kanıt olmaksızın birçok kez iddia etti. Kemp, sonuçları onayladıktan sonra, Raffensperger’i “bu endişeleri ele almayı düşünmeye” ve “mevcut olmayan oy pusulaları üzerindeki imzaların bir denetimini yapmaya ve bunları başvurulardaki ve devlet sekreterinin dosyadaki imzalarla karşılaştırmasını” istedi.

Gürcistan Dışişleri Bakanı, defalarca, sürecin bu noktasında – zaten iki aşamalı bir imza doğrulama sürecinin bir parçası olarak gerçekleşmiş olan – imzaları eşleştirmenin mümkün olmadığını, çünkü gizliliği sağlamak için oy pusulalarının zarflardan ayrıldığını defalarca söyledi. seçmenlerin seçimlerinin oranı.

Perşembe günü Raffensperger, “Kasım 2020 seçimlerinde atılan 1.322.529 oy pusulasından eksik veya eşleşmeyen imzalar nedeniyle 2.011 eksik oylama reddedildi” şeklinde bir açıklama yaptı. Hem 2018 hem de 2020 Genel Seçimlerinde% 0,15 imza reddi oranının aynı olduğunu, reddedilen sandık sayısındaki artışın alınan oy pusulası sayısındaki artışla tutarlı olduğunu kaydetti. Trump kampanyasının talep ettiği yeniden sayım, bir makine yeniden sayımı olacak.

Gürcistan, Bay Biden’ın, Bay Trump’ın 2016 zaferinden kaçtığı beş eyaletten biriydi. Devlet, 1992’de eski Başkan Bill Clinton’ın kazandığı tarihten bu yana Beyaz Saray’a bir Demokrat göndermek için oy vermedi.

Tarafından. Kevin Bohn. CNN

… I_am_Not_A_Robot_13 tarafından gönderilen
[comments]

“Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı” üzerine 25 yorum

1. Bu konu : ” Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı ” çok güzel. Mrb web siten süper ötesi hoşuma gitti, sağolun , Hasan – 340

2. Düzce merkezden ben hatice. Selamın aleyküm sayfanız ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım 23-11-2020 00:22:33

3. Bu konu : ” Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı ” çok güzel. Selam herkese sayfanız gerçekten çok iyi, twitter da paylaştım , emin – 139

4. Bursa merkezden ben . Merhaba herkese siten inanki hayran bıraktı, face de paylaştım 25-11-2020 13:46:36

5. Bu konu : ” Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı ” çok güzel. Slm bu web sitesi vallaha billaha çok iyi, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 116

6. İstanbul dan kimler var. Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı . Selamın aleyküm web siteniz cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 317

7. Bu konu : ” Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı ” çok güzel. Mrb siten gerçekten hayran bıraktı, saolun , memo – 296

8. Kilis dan kimler var. Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı . Merhaba sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, sağolun , – 196

9. Karabük dan kimler var. Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı . Selam web sitesi inanılmaz çok güzel, sosyal medyada paylaştım , ali – 173

10. Kırşehir dan kimler var. Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı . selam arkadaşlar siten cidden güzel, sağolun , ahmet – 60

11. Aksaray dan kimler var. Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı . Mrb siten inanki hayran edici, teşekkürler , – 4

12. Edirne merkezden ben hatice. Selamın aleyküm web siteniz valla çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 19-12-2020 14:56:01

13. Bu konu : ” Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı ” çok güzel. Mrb siten inan ki hayran edici, saolun , Aylin – 49

14. Malatya dan kimler var. Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı . merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim dikkatimi çekti, tebrikler , Aylin – 9

15. Batman merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşımınız inan ki çok iyi, twitter da paylaştım 31-12-2020 19:15:46

16. Batman merkezden ben Gürbüz. Merhaba web sitesi inanılmaz güzel, linkedinde paylaştım 31-12-2020 20:00:19

17. Denizli merkezden ben mehmet. Merhaba herkese paylaşım vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler 01-01-2021 10:27:07

18. Sivas merkezden ben . Selam herkese bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, saolun 11-01-2021 19:31:23

19. Bingöl merkezden ben . selam arkadaşlar sayfanız inan ki hayran bıraktı, teşekkürler 17-01-2021 02:40:39

20. Sivas merkezden ben banu. Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım 29-01-2021 18:33:38

21. Bu konu : ” Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi yeminle mükemmel, facebookta paylaştım , ali – 226

22. Bartın dan kimler var. Gürcistan’da Yeniden Sayım Onaylandı . Merhaba sayfanız inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler , hatice – 173

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link