Kategoriler
Genel

“Güreş Sahte Olduğunda Gerçek Dünya Öyleyse” – WWE Güreşinin Bize Dünyanın Gerçek Çalışma Şekli Hakkında Öğrettiği İlk 10 Şey

Bu, birkaç ay önce yayınladığım, ‘kayfabe’ WCW’deki nWo’da ve ‘shoot’ NWO ile olan ilişkisinde bir süredir yazdığım daha uzun bir çalışmaya ilgi duyup duymadığını ölçmek için yayınladığım güncellenmiş bir makaledir. hepimiz biliyoruz ve seviyoruz.

SPOILERS: Eğer gerçek bir güreş işareti iseniz, lütfen aşağıda okumayın!

“Siyaset [the world] Bugün Pro Wrestling ile aynı ve bununla kastettiğim, kameraların ve halkın önünde hepimiz birbirimizden nefret ediyoruz. Şimdi rakibimin kıçını tekmeleyeceğim, onu buradan High Water’a bekleyeceğim ve saçmalığı ondan yeneceğim. Yine de perde arkasında hepimiz yemeğe çıkan arkadaşız. Şov dünyası ve bugün siyasette olan da bu. ” Jesse Ventura

Güreşi her zaman sevmiştim ve bu onun hayatımdaki kalıcı ilgisine bir saygı.

1. Babyface (goodie) ve Heel (baddie) ikisi de üzerinde. Biri diğeriyle işbirliği yapar. Aralarında gerçek bir düşmanlık yoktur – bazen ego çatışmaları vardır, ancak bunun asla ‘işi’ etkilemesine izin verilmez. Kontrollü muhalefet. Hegel diyalektiği işte ve oyunda.

2. Hakem ayrıca üzerinde, kontrolörler ve sanatçılar arasındaki irtibattır. Organizasyon, dış incelemenin ötesinde, kendisini polise eder ve düzenler.

3. WWE Evreni’ndeki herkes, aynı derebeyi. Herkes bunu bilmek zor.

4. Tüm işletme, kitleleri genellikle Babyface olarak önceden seçilmiş olan tarafları seçmeye ikna etmeye dayanır veya düşer. Son yıllarda, 1997 Tutum Dönemi sırasında ve sonrasında, karakter tanımı açısından burada daha fazla belirsizlik gördük. İzleyici şu ya da bu şekilde ilgilenmelidir. Seçim sistemi.

5. Şirket, belirli bir karakterin yaratılmasına, aktörün kişiliğine ve / veya önceki fan tepkisine göre kimin hangi rolü oynayacağına karar verir. Önceden belirlenmiş bir rolü yerine getirmek için herkes aynı kuruluşla sözleşme yapar.

6. Ücretli aktörlere, tüm ana konuşma noktaları kapsandığı ve son ‘rezerve’ olarak kaldığı sürece, etraflarında doğaçlama yapmalarına izin verilen senaryolar verilir. Komut dosyalarına sahip ve önemli özerkliği veya ajansı olmayan ömür boyu aktörler.

7. Bazen perdenin arkasındaki adam veya erkekler kamerada rol alırlar. Şimdiye kadarki en büyük topuk elbette Vince McMahon’un kendisi oldu. Kamu kişisi bazen gerçek özel olandan farklıdır ve bazı abartı yaygındır, ancak güçlü ip çekicilerin kamunun gözünde merkeze gelmesi için genellikle bir özlem vardır.

8. “Bir krizin boşa gitmesine asla izin verme” – Soğuk Savaş, Körfez Savaşı, Orta Doğu terörü, siyasi ve ünlü skandallar vb. krizin ve düşük puanların kamu desteğini ve ilgisini canlandırmak.

9. Son 20 garip yıl boyunca, WWE neredeyse tekelci bir varlıktı.dünya hakimiyeti için kötü şirket’. Highlander tarzı korporatizm. Vince’in tek yarışması olan WCW’yi satın aldığını duyurduğu gün Mart 2001’de WWF / WCW Simulcast sırasında McMahon’un davranışını izleyin. *

10. Kayfabe vs Shoot Paradigm: sırasıyla pretend-real (hikaye) ve real-real (senaryo dışı) anlamına gelir. Bu, ‘gerçek dünyadaki’ olayları dikkate almanın ve tasvir etmenin mükemmel bir yoludur. Bazen çizgiler bulanık, ama WWE Ağ Evreninde gerçekleşen tüm etkinlikler gerçek olarak “satılmalıdır”, aksi takdirde kitle bunu satın almayacak ve ilgilenmeye devam edecektir. Çoğu anlatı, elbette, tamamen oluşur, ancak gerçek yaşam öyküleri, özellikle sosyal medya döneminde, özgünlük eklemek için senaryolara dahil edilmiştir.

Doğru, bu benim listem. Kaçırdığım herhangi bir temel kavramla karşılaşabilir miyim?

r / komplo - “Güreş Sahte Olduğunda, Gerçek Dünya Öyleyse” - WWE Güreşinin Bize Dünyanın Gerçek Çalışma Şekli Hakkında Öğrettiği İlk 10 Şey

SummerSlam 1989 – Ne muhteşem bir tesadüf! Soylemek için bir şeyler? Bana gel, dışarıda – “işçiler”!

* https://www.youtube.com/watch?v=6KqNg-Jahgc

““Güreş Sahte Olduğunda Gerçek Dünya Öyleyse” – WWE Güreşinin Bize Dünyanın Gerçek Çalışma Şekli Hakkında Öğrettiği İlk 10 Şey” için 20 yanıt

Adıyaman merkezden ben elif yılmaz. Mrb paylaşımınız vallaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-07-2020 20:09:00

Adana merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımın cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 28-07-2020 20:40:45

Osmaniye merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımınız harbiden güzel, teraziye tıkladım 30-07-2020 02:36:13

Elazığ merkezden ben ali. Selam herkese siten cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım 04-08-2020 01:37:59

Balıkesir merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web siteniz inanılmaz mükemmel, linkedinde paylaştım 06-08-2020 18:46:19

Muğla merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm web siteniz harbiden hayran bıraktı, face de paylaştım 06-08-2020 19:14:41

Kastamonu merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar sayfan yeminle dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 25-08-2020 04:54:36

Yozgat merkezden ben mehmet. Merhaba web siteniz valla dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 26-08-2020 19:02:06

Tekirdağ merkezden ben Emine. Selamın aleyküm siteniz inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım 08-09-2020 15:00:11

Malatya merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar siten inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 08-09-2020 19:53:27

Karabük merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfa vallaha güzel, twitter da paylaştım 08-09-2020 21:52:17

Ordu merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşım valla güzel, face de paylaştım 19-09-2020 05:25:08

İstanbul merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm paylaşımın inanki iyi, sağolun 22-09-2020 16:20:55

elif yılmaz için bir cevap yazın Cevabı iptal et

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir