Kategoriler
Genel

H1n1 ve Covid19

Şimdi bir dakika. Neden dünyanın en büyük organizasyonları, diğer tehditlere kıyasla aslında bir sorun olmadığında bunu havaya uçuruyor. H1N1'in çok daha fazla vakası, şiddeti ve ölümleri vardı ve yine de tarihte hafif bir rahatsızlık var gibi görünüyor.

Grip bu yıl şu ana kadar 140.000 kişiyi öldürdü ve bunun için sınırlarımızı kapatmaktan hiç endişe duymadık. Bütün bu durum balık gibi .. Bu virüsün gerçek olup olmadığını sormaya başlıyorum, ya da normal gripten kaynaklanan küçük bir “test” grubu. Biz kimi biliyoruz. Sadece çok küçük bir grup aslında Covid'in gerçek olup olmadığını keşfetmek için teknolojiye ve erişime sahiptir. Geri kalanlarımız rüzgarda öfkelenerek bize söylenenleri dinliyoruz. Ve bu herhangi bir saçmalık olabilir.

Neden şimdi? Neden şu anda dünyayı normalde çok az bir tehdit olarak değerlendireceğimize kapatıyoruz? Her zaman gripten, hatta tanrı aşkına yönelik astımdan daha fazla tehdit altındayız ve olacağız. İnsanlar her zaman yüksek miktarlarda ölürler. 2 ayda 7000 ölüm çaylak sayımıdır.

Seçkinler bunu neden havaya uçuruyor? Eğer nüfusu azalırsa, bir bok işi yapıyorlar.

“H1n1 ve Covid19” için 14 yanıt

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar sayfan vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 22-03-2020 09:07:58

Adana merkezden ben Emine. selam arkadaşlar siten gerçekten güzel, sosyal medyada paylaştım 22-03-2020 21:45:37

Çankırı merkezden ben Gürbüz. Slm sayfanız ciddiyim iyi, teraziye tıkladım 25-03-2020 12:37:24

Nevşehir merkezden ben banu. Selam herkese siteniz inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım 27-03-2020 04:17:25

Kırklareli merkezden ben ali. Mrb sayfan inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 27-03-2020 16:21:29

Burdur merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar siten inanki dikkat çekici, teşekkürler 31-03-2020 13:03:34

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir