Kategoriler
Genel

Haftada 21+ kez yemek bizi hasta, şişman ve hafta yaptı. Oruç çözümdür.

Oruç, en kolay diyettir. Kalori veya karbonhidrat saymaz. Katılmak için ücretli grup yok, satın almak için sallama yok, reçete yok, piramit düzeni yok. Sadece yemeyi kes.

Oruç paradan ve zamandan tasarruf sağlar. Haftada 4 kez yemek, 21 kez artı atıştırmalık yemekten çok daha ucuzdur. 4 öğün için daha kaliteli malzemeler ve insanca yetiştirilmiş et satın alabilir ve yine de paradan tasarruf edebilirsiniz. Yemek yememek, yemek pişirmek, haftada 21 kez temizlik yapmak da çok zaman kazandırır.

Oruç çevre için daha iyidir. Herkes oruç tutan bir yaşam tarzı yaşasaydı, ne kadar az CO2 gıda üretip nakletirdi? Ne kadar az toplama yapılır? Ne kadar az tek kullanımlık plastik okyanusta sonuçlanır? Fabrika çiftlik hayvanları ne kadar az sefil bir deneyim yaşayacaklardı?

oruç bağırsak sağlığını ve bağırsak bakterilerini iyileştirebilir. Her ikisi de daha iyi bir genel sağlıkla bağlantılıdır. Tümörleri küçültebilir, bağışıklık sistemini iyileştirebilir, otoimmün sorunlara yardımcı olabilir, beyin sağlığını iyileştirebilir ve çok Daha.

İnsan vücudu muhtemelen şu anda yaptığımız kadar yemek için tasarlanmamıştır ve nüfusun yaşadığı obezite ve sağlık sorunları bunun kanıtıdır. Ömür çalışmalar, gıda tüketiminin azaltılmasının daha uzun bir ömre yol açtığını bulmuştur.

Açlık ne olacak? Seni delirtmiyor mu? Bunu en sık soruyorum. Şişman ve normal kalori kısıtlayıcı diyetler ve yaşadığınız açlığı denerseniz, oruç tutmanın dayanılmaz olacağını düşünürsünüz. Şahsen daha kolay buluyorum ve daha az açlık yaşıyorum. Büyük ölçüde, oruç tuttuğunuzda vücudunuzun ketoza girmesi ve ketozisin yan etkilerinden birinin bastırılmış bir iştah olmasıdır. Diğer faydaları zihinsel netlik ve daha sabit bir enerji seviyesidir. Acıkmış olsam da bazen düz yeşil veya siyah çay içeceğim. Ayrıca ot benim için çalışıyor. Oruç tutarken sigara içmemeye çalışıyorum ama midem homurdandığında birkaç bong vuruyor, ancak birçok kişiye munchies verdiğini biliyorum. Aç olmak ve yüzünüzü doldurmamak, oruç tutarken kazanacağınız öz kontrolü ve disiplini alır.

Şu anki programım Cuma, Cumartesi, Pazar ve Salı günlerinde yemek yiyor. Planım yoksa sosyal olmak için yemek yiyeceğim Cumartesi günlerini atlarım. En uzun orucum 124 saatti. Bir Pazar öğle yemeği vardı sonra Cuma akşam yemeğine kadar yemek yoktu. Tükettiğim tek şey su, NaCl, KCl ve kabartma tozu olan yılan suyu idi. Potasyum klorür, bu diyet için satın almanız gereken tek şeydir ve bu sadece daha uzun oruç yapacaksanız. Bir çok insan onları dışarı işlediğinizde elektrolit vücudunuzu soyacak su oruç itmek kısa vadeli için ok ama uzun vadeli açlar için sağlıksız. David Blaine'in 43 günlük su oruç tutup kendini mahvettiğini görün. Ayrıca idrarımı test etmek için keton şeritleri aldım.

Benim mükemmel kilom olsaydı muhtemelen haftada bir 48 saat hızlı bir günde (OMAD) günde bir kez yemek. Yenilmez Pazartesi.

Sürdürülebilir mi? Birkaç ay içinde görkemli olmayacağım ve kesinlikle haftada 21+ kez yemenin yaşam tarzına geri dönmeyeceğimi söyleyeceğim, ancak bu diyetin beynimi bu kadar garip ve doğal olmayan bir şekilde yemeğe yeniden bağladığını söyleyeceğim . Denediğim diğer diyetleri sürdürmekten daha kolay olacağını hissediyorum.

Gıda şirketleri bize kendi alt satırında haftada 21 + kez yemek istiyor. Gıda şirketleri gıdalarımıza çok sayıda çöp koydu, bazıları diğer ilçelerde yasaklandı ve FDA buna izin verdi. İlaç şirketleri hastalanmak ve hasta kalmak için o kadar çok yememizi istiyorlar, böylece onların alt çizgileri için ömür boyu hap alıyorsunuz. Bu iki endüstrinin politika ve medyada çok fazla etkisi var ve muhtemelen birkaç öğün atlamanın ne kadar sağlıklı olduğunu bilmenizi istemiyorsunuz. Sadece bir komplo eklemek için, çünkü bunu bir komplo altyazısına gönderiyorum. 🙂

Ayrıca kendi araştırmanızı yapmadan internette bazı rastgele dickhead'in tavsiyelerini almayın. Sağlık sorunlarınız veya ilaçlarınız varsa doktorunuzla konuşun, ancak bazıları hasta kalmanızı isteyebilir veya oruç ve diyet hakkında yanlış bilgi sahibi olabilir. İkinci bir görüş almaktan korkmayın.

https://youtu.be/2vz_U8kxDlg

“Haftada 21+ kez yemek bizi hasta, şişman ve hafta yaptı. Oruç çözümdür.” için 26 yanıt

Kilis merkezden ben Emine. selamun aleyküm paylaşım valla hayran bıraktı, saolun 19-01-2020 22:12:58

Ordu merkezden ben Aylin. Mrb siten süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 16-02-2020 08:28:55

Düzce merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfanız inanki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 22-02-2020 07:23:07

Van merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 27-02-2020 13:41:45

Kırıkkale merkezden ben ziya. Slm bu web sitesi cidden dikkat çekici, şukuladım 01-03-2020 09:26:04

Eskişehir merkezden ben Gürbüz. Mrb bu web sitesi yeminle mükemmel, teşekkürler 07-03-2020 03:16:48

Bayburt merkezden ben ahmet. Selamlar paylaşım vallaha çok iyi, sosyal medyada paylaştım 25-03-2020 21:24:30

Elazığ merkezden ben ali. Selamın aleyküm web sitesi inan ki çok iyi, twitter da paylaştım 26-03-2020 03:00:19

Osmaniye merkezden ben ali. Merhabalar bu web sitesi vallaha billaha güzel, sağolun 08-04-2020 03:00:56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir