Bu sayıları nasıl hesapladım?

ABD’de her yıl yıldırım çarpan ortalama insan sayısı: 700.000’de 1 veya yaklaşık 470 kişide.

Geçtiğimiz yıl (ABD’de) covid teşhisi konan 30 yaşın altındaki ölümler: 2000 civarı (ve bu sayı sürü bağışıklığıyla azalacak, ancak yıldırım çarpmaları asla olmayacak)

CDC’ye göre, 4 komorbiditenin ortalamasını ortadan kaldırmak için covid ile toplam ölümleri 8-10’a bölmek zorundasınız, bu yüzden ortalamasını alalım ve 2000/9 = 222 sağlıklı insan 30 yaşın altında covid ile ölen .

Yani her şeyi toplarsak, 470 kişi şimşek çaktı / 222 sağlıklı insan covid ile ölüyor = kabaca 2

Hala bunun için endişeleniyor musunuz?

Author

24 Comments

1. Kahramanmaraş merkezden ben ziya. Mrb paylaşım inanılmaz dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 13-05-2021 14:30:13

2. Eskişehir merkezden ben emin. selam arkadaşlar siteniz yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım 13-05-2021 14:51:42

3. Sinop merkezden ben gaye. selamun aleyküm sayfan inanki dikkat çekici, facebookta paylaştım 13-05-2021 16:22:15

4. Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. Merhabalar paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, saolun , Hasan – 471

5. Amasya dan kimler var. Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer . Merhabalar sayfan cidden hayran edici, facebookta paylaştım , ziya – 76

6. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. Selamlar web siten süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler , elif yılmaz – 174

7. Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. Slm web siten harbiden iyi, facebookta paylaştım , memo – 360

8. Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın inanılmaz çok hoşuma gitti, saolun , ali – 39

9. Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. Slm sayfa yeminle çok iyi, twitter da paylaştım , ali – 196

10. Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun , – 235

11. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

12. Gürbüz Reply

Bartın merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım 16-06-2021 07:14:37

13. Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. Merhaba sayfa süper ötesi iyi, saolun , mehmet – 87

14. Tunceli merkezden ben Hasan. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi hayran edici, sağolun 27-06-2021 10:49:37

15. Nevşehir merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar sayfa inan ki çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 04-07-2021 18:29:54

16. Selam bu web sitesi harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım

17. elif yılmaz Reply

Uşak merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız yeminle hayran edici, tebrikler 13-07-2021 01:51:53

18. Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz inanılmaz dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 145

19. Selam herkese web siteniz inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

20. Denizli dan kimler var. Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer . Merhabalar web siten valla çok iyi, twitter da paylaştım , Aylin – 442

21. Bu konu : ” Hâlâ zehir aşısına ihtiyaç duyduklarını düşünen buradaki insanlara hatırlatmak için güzel, küçük bir istatistik. Eğer ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inan ki dikkat çekici, tebrikler , Emine – 271

22. Kırklareli merkezden ben ahmet. Slm sayfanız inanki hayran bıraktı, saolun 29-07-2021 20:02:31

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link