Hanlon’un Tıraş Bıçağı – “Asla aptallıkla yeterince açıklanmış kötülüklere atfetmeyin.” Fakat Hanlon bunu yanlış mı yaptı ve tersi doğru mu? “Asla kötülük tarafından yeterince açıklanmış olan aptallığa atfetmeyin”?

Bir başka ‘kaza’ gününde, zihniyetimizin Hanlon’a bağlı olduğunu merak etmek, hatta kasıtlı bağlantılar, insan iradesi ve huzursuzluk görmemizi engellemek için iyi bir zaman olabilir mi?

Beceriksiz olarak düşünülmek yozlaşmış olmaktan daha mı iyidir? Yetersizlik, yetersizlik için kabul edilebilir bir duman perdesi midir?

“Hanlon’un Tıraş Bıçağı – “Asla aptallıkla yeterince açıklanmış kötülüklere atfetmeyin.” Fakat Hanlon bunu yanlış mı yaptı ve tersi doğru mu? “Asla kötülük tarafından yeterince açıklanmış olan aptallığa atfetmeyin”?” üzerine 23 yorum

1. Ankara merkezden ben gaye. selam arkadaşlar sayfanız ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım 06-08-2020 12:09:58

2. Karabük merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 06-08-2020 19:46:41

3. Kütahya merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşımınız inan ki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 08-08-2020 14:59:05

4. Bilecik merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşımınız valla çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 30-08-2020 14:09:28

5. Malatya merkezden ben ali. Selamlar web siteniz harbiden dikkatimi çekti, face de paylaştım 02-10-2020 10:26:20

Yorum yapın