Warp Speed ​​Operasyonu, Amerika Birleşik Devletleri’nde Pfizer ve Moderna tarafından üretilen iki mRNA aşısını piyasaya sürdü. Ara veriler, bu aşıların her ikisi için de FDA tarafından Acil Kullanım İzninin (EUA) meşrulaştırılmasına yardımcı olan yüksek etkinlik önerdi.

Bununla birlikte, bu aşıların kontrollü denemeler yoluyla ve kitlesel dağıtıma son derece hızlı hareketi, birçok güvenlik endişesini gündeme getirmektedir.

Bu derlemede öncelikle bu aşıların altında yatan teknolojiyi ayrıntılı olarak anlatacağız. Daha sonra, spike proteinin kendisinin üretimi ve bunların kan hastalıkları, nörodejeneratif hastalıklar ve otoimmün hastalıklar gibi hem akut hem de uzun vadeli indüklenen çok çeşitli patolojilerle potansiyel ilişkisi dahil olmak üzere bu aşıların hem bileşenlerini hem de bunlara karşı amaçlanan biyolojik yanıtı gözden geçiriyoruz. hastalıklar. Bu potansiyel indüklenmiş patolojiler arasında, spike protein içindeki prion proteini ile ilişkili amino asit dizilerinin ilişkisini tartışıyoruz. Ayrıca, proteinin aşılanmış bir kişiden aşılanmamış bir kişiye bulaşması ve bu kişilerde semptomların indüklenmesiyle sonuçlanan spike protein “dökülmesi” potansiyelini destekleyen çalışmaların kısa bir incelemesini sunuyoruz.

Ortak bir tartışma konusuna, yani bu aşıların aşı alanların DNA’sını değiştirip değiştiremeyeceğine değinerek bitiriyoruz. Bunun gerçekleştiğini kesin olarak gösteren hiçbir çalışma olmasa da, genetik materyalin transformasyonu ve taşınması için önceden oluşturulmuş yollar tarafından desteklenen, enjekte edilen mRNA’nın nihayetinde nesiller arası aktarım için germ hücre DNA’sına dahil edilebileceği makul bir senaryo sunuyoruz.

Bu deneysel ilaçların uzun vadeli etkilerinin açıklığa kavuşturulmasına yardımcı olacak ve bu yeni teknolojilerin gerçek risk/fayda oranını daha iyi değerlendirmemize olanak sağlayacak sürveyansla ilgili önerilerimizi sonlandırıyoruz.

https://ijvtpr.com/index.php/IJVTPR/article/view/23/51

26 Comments

1. Kocaeli dan kimler var. Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi . Slm sayfa ciddiyim çok güzel, sosyal medyada paylaştım , doruk – 277

2. elif yılmaz Reply

Kırklareli dan kimler var. Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi . Mrb web siten vallaha billaha hayran bıraktı, saolun , elif yılmaz – 93

3. Çankırı merkezden ben hatice. selam arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 20-08-2021 05:04:48

4. Selamın aleyküm web siten valla mükemmel, linkedinde paylaştım

5. Mrb bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, facebookta paylaştım

6. Sinop dan kimler var. Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi . Selamın aleyküm sayfa valla çok iyi, şukuladım , ali – 59

7. selam arkadaşlar paylaşım gerçekten çok hoşuma gitti, face de paylaştım

8. Adana merkezden ben ahmet. Merhaba web siten cidden hoşuma gitti, facebookta paylaştım 23-08-2021 05:58:00

9. Bu konu : ” Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın inanki güzel, twitter da paylaştım , ali – 51

10. Hatay dan kimler var. Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi . Selamlar sayfan vallaha çok iyi, tebrikler , doruk – 319

11. Şanlıurfa merkezden ben . Selam web sitesi inanılmaz mükemmel, facebookta paylaştım 24-08-2021 03:29:53

12. Edirne merkezden ben emin. Slm sayfanız harbiden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 24-08-2021 09:48:17

13. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm siteniz cidden hayran edici, şukuladım

14. Çankırı merkezden ben memo. Selam web siten inanılmaz mükemmel, sağolun 26-08-2021 20:29:34

15. Bu konu : ” Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi ” çok güzel. Slm paylaşım ciddiyim mükemmel, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 400

16. Artvin merkezden ben Hasan. Slm siteniz vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım 03-09-2021 12:04:18

17. Selam herkese siteniz cidden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

18. Antalya dan kimler var. Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi . Selamlar paylaşımınız inan ki iyi, linkedinde paylaştım , banu – 336

19. Bu konu : ” Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi ” çok güzel. Merhabalar paylaşımınız inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 288

20. Kocaeli dan kimler var. Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi . Merhabalar web siteniz harbiden iyi, sağolun , Hasan – 121

21. Bu konu : ” Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi ” çok güzel. Mrb sayfanız inanılmaz çok iyi, tebrikler , gaye – 152

22. elif yılmaz Reply

Selam sayfan süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

23. Ordu merkezden ben memo. Selamlar siten gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 24-09-2021 17:15:21

24. Kütahya dan kimler var. Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi . Merhabalar web sitesi gerçekten iyi, twitter da paylaştım , Emine – 368

25. selamun aleyküm web siteniz vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

26. Düzce dan kimler var. Hastalıktan Daha mı Kötü? mRNA Aşılarının Bazı Olası İstenmeyen Sonuçlarının Gözden Geçirilmesi . selamun aleyküm paylaşım ciddiyim hoşuma gitti, teraziye tıkladım , memo – 85

Write A Comment